Tuhá stolice, co nejde ven

Anonymní
16.2.21 04:12

Tuha stolice co nejde ven

Zdravím,
jsem 11 dní po porodu. Před porodem jsem dostala klistýr. Tři dny po něm jsem se normálně vyprazdnila ale už týden mi to nejde. Stolice už je tak tuhá že se nedá vytlacit a to už jsem si dala i prujimadlo takže nevím co ted. Nějaký zkušenosti, rady? Jde to bezbolestně? Omlouvám se za tak blbý téma ale už fakt nevím co s tím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
679
16.2.21 04:47

Kup si Laktusosu a začni ji brát pravidelně. Tohle je po porodu celjem běžný problém, pokud kojíš, musíš opravdu hodně pít. Jíš dobře? Ovoce, zeleninu atd? Ze začátku to asi bezbolestně nepůjde, ale ta Laktulosa je skvělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 05:19

Mela jsem problemy po operaci, na radu doktora jsem si vzala laktulozu, horcik a namazala konecnik kokosovym olejem nebo olejickem pro mimca, jeste je moznost cipek. Nohy si na wc podlozit treba stolickou. Pak by to mohlo jit. Je to silena kombinace, ale ja to brala jako posledni moznost po 14 dnech bez wc.

• Citovat
  • Nahlásit
134
16.2.21 05:36

Ja na to od gyndarky dostala Magnezium, funguje spolehlivě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 06:14

Jestli je tam už tuhy špunt, tak namazat otvor, vzít si gumové rukavice a prostě to vystourat ven. Omlouvám se za nechutný popis, ale tohle jediné mě pomohlo, když jsem měla v těhotenství zácpu. Další stolice už pak byly bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
2557
16.2.21 06:25

Kup si glycerinove cipky. Ty ted potrebujes povolit spunt a ty cipky jsou na to nej. Po porodu jsem na to strasne trpěla. Jak uz nekdo zminoval, podlozit na zachode nohy a priprav se na dalsi tlaceni. Jednou jsem mela takovy spunt, ze jsem myslela ze zas rodim 😃 😃 😃 😃 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
16.2.21 07:03

Nohy oprit o prkynko a pres kus toaletaku si zatlac na hraz. Ja mam srusty v tlustym strevu a trpim na zacpy a tohle pomaha. A projimave na me pusobi mak nebo spenat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 07:23

Také řeším, jen jsem po velké gynekologické operaci.
Stolici po operaci velice neřešili, šla jsem až sedmý den. Předtím mi dali čípek a když to nešlo, tak že prý určitě půjdu až budu doma. Bylo to peklo. Vznikla mi řitní trhlina.
U mne většinou také funguje hořčík, ale tady také ne. Projímadlo jsem měla jednou a nic.
Takže jsem pak kombinovala kompoty + pila z nich šťávy, laktuloza, hořčík, glycerínové čípky. Je to měsíc a stále to není ono. K tomu řeším tu trhlinu.

• Citovat
  • Nahlásit
20209
16.2.21 07:27

Glycerinový čípek nebo klystýr. Projímadlo ti na zatuhlou stolici nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
16.2.21 07:50

Jak už tu bylo napsáno, kup si ty glycerinové čípky, ony rozvolní ten „špunt“. Jsou volně prodejné, nejsou drahé. Až se toho zbavíš, asi bych preventivně nasadila laktulozu, aby se to neopakovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
16.2.21 07:51

A jestli mas rada zeleninu, ja si delam dusenou, ona kdyz se dobre okoreni da se to v pohode..tak to taky pomaha preventivne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.21 08:08

Zaječická hořká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
16.2.21 09:10

Glycerinovy cipek. Me to kratce po porodu pomohlo, nez se dalo vse do poradku. V lekarne stoji par korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 09:15

Zajecicka je fakt na jistotu, staci tri deci.
A na spunt lekarske gumove rukavice, olej a prstem vyndat. Neni se za co stydet.

• Citovat
  • Nahlásit
3000
16.2.21 16:53

Na špunt určitě glycerinové čípky, tady musí jít pomoc zadem. Pak už jedině klystýr.
Začni užívat Laktulosu, hodně pít a hlídej si dostatek vlákniny. A pohyb, rychlá chůze, dřepy apod. Mamce pomáhá i po ránu na lačno malý panák olivového oleje a zapít vlažnou vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat