Tuhá stolice u dítěte - prosím, poraďte jídelníček

752
13.4.05 14:25

Tuhá stolice u dítěte - prosím poraďte jídelníček

Ahoj,

prosím, potřebuju poradit. Můj syn-32měsíců má tvrdou stolici a při kakání tlačí tak silně, že vykaká i krev, dostala jsem od lékařky sirup při zácpách, ale chtěla bych synovi upravit jídelníček. Jí už normálně s náma, nic speciálního mu nevařím, ale chtěla bych se na to zaměřit.

Potřebuju stravu bohatou na vlákninu, ale moc mě toho nenapadá.

Půjdu s malým i na vyšetření do nemocnice, aby se vyloučilo něco závažného, ale myslím, že úprava jídelníčku je důležitá.

Děkuji za všechny rady.

S pozdravem Zuzka a Kuba 32m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.4.05 15:37

Naše malá mívala taky zácpu. Jídelníček jsme zas tak moc neměnili, ale dávala jsem jí více ovoce (jablíčko) a zeleniny (např. kukuřice, hrášek) a hodně pití. Místo sladkých bonbonů jsem jí koupila musli tyčinky a zakázali jsme jí čokoládu (staví).Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.4.05 15:54

Na tuhou stolici pomaha jednou denne vypit trochu 100% jablecne stavy a jinak se nic upravovat nemusi…Pomaha to jak detem, tak dospelym. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
2339
13.4.05 15:54

Ahoj Zuzko,
měla jsem s dcerou podobný problém, u ní to však bylo způsobeno hlavně nedostatkem tekutin. Prostě nechtěla pít, vymýšleli jsme kde co, různé druhy nápojů, hrnečků, finty apod. A kamarádka mi doporučila pohanku a jáhly. No dostat to do té naší tvrdohlávky byl taky problém. Pohankovou krupici jsem míchala napůl s normální krupičkou a vařila kaši k večeři - nejdřív jen trochu té pohankové a postupně jsem přidávala. Jáhlové vločky dávám jako zavářku do polévek. No a hodně ovoce a zeleniny, u nás docela jedou sušené meruňky a švestky když nejsou čerstvé nebo kompotované. Musli tyčinky taky baští, rozinky místo bonbonků. Hruškový džus taky dost pomáhá.
Ta naše šmudla si vypěstovala psychický blok a když se jí chtělo kakat tak si někam zalezla a sedla na zem aby to přešlo, bála se, že jí to bude bolet. Tak jsem jí nějaký čas dávala sirup Duphalac až se přesvědčila, že to opravdu nebolí a po nějaké době bylo po problému.
Tak vám přeju ať je u syna taky vše v pořádku.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
13.4.05 21:09

Tak já mám moc chutný a spolehlivý recept, ale vyzkoušený je pouze u malého miminka (9m) a to je bílý jogurt s živou kulturou oslazený kaší umixovanou z krátce povařených sušených meruněk a švestek. Je to DOBROTA!!!
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
13.4.05 21:47

ahoj holky,

díky moc za odpovědi, taky jsme Kubovi zakázali všechny sladkosti a koupili jablečný džus, tak uvidíme, co s tím.

Katko: my jsme právě s tím kakáním měli taky problém, Kuba se prostě bál a tak to zadržoval a proto si myslím, že si tam něco poranil, a když začne tlačit, tak hodně silně a praskne mu tam žilka nebo něco. On pije hodně, takže budu dávat jablíčka a musli tyčinky a uvidíme.

Ještě jednou díky.

Zuzka a Kuba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
10.5.05 22:16

Ahoj,
znama ma stejny problem s triletou holcickou.Podstoupili vysetreni pod narkozou a vysledky byli v poradku. A co maji delat,uplne to stejne jak popisuje Katka. Ale rekli ji,ze i mimo jine cerstva jablka nejsou vhodna. Chce to hodne trpelovosti a vule.Dost to poznamena psychiku ditete a matky.
Drzim palce
Misa a Michalka -20.mesic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
11.5.05 13:53

Ahojky, ¨
já jsem se někde dočetla, že na zácpu pomáhají švestky. My jsme zatím ještě malé (2,5m), ale od kamarádek vím, že pokud mimča mají problém se zácpou kupojou jim švestkovou šťávu od HIPPU - a je po problému :)

Snad jsem aspoň trošku pomohla :D

Hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
11.5.05 14:07

Zkus Actimel.Měl by upravit trávení jako takové.Nebo jogurty Activia a všechny ty,kde jsou živé mléčné bakterie.My měly taky problémy tohoto typu a řekla bych,že to trochu zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.5.05 15:00

Ahoj, zkuste švestkovou přesnídávku, nebo ještě lépe sušené švestky. Zo pomáhá.gabra

• Nahlásit
  • Citovat
1718
11.5.05 16:30

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.05 17:36

Ahoj-potrebovala bych poradit,prosím.Mám 2-letou holčinu a už je to 4 den,co nebyla na „velké“.Dáívám jí taková jídla,aby jí to prohnalo,ale nic.Taky je možné,že má strach,protože má vždycky stolici hrozně tvrdou. :roll: Navíc je teď po očkování(na spalničky…),a je z toho taková „přešlá“.Poradíte mi co s tím?Je to normální,že nejde tak dlouho na „velkou“?Díky za případné odpovědi. Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
Wandis
26.2.10 16:47
Anka píše:
Tak já mám moc chutný a spolehlivý recept, ale vyzkoušený je pouze u malého miminka (9m) a to je bílý jogurt s živou kulturou oslazený kaší umixovanou z krátce povařených sušených meruněk a švestek. Je to DOBROTA!!!
Anka

Zive kultury jsou v kazdem jogurtu, reklamy jen castecne klamou, ze zrovna v aktivii a aktimelu to je…mnohem lepsi a i levnejsi jsou kysane mlecne napoje…acidovilni mleko, podmasli…

• Nahlásit
  • Citovat
4
7.4.10 00:24

probléms prdíky a kakáním

ahoj potřeboval bych poradit.naše 2měsíční mimi má stále problémy s prdíky.zkusily jsme mastičku pupíček,ale ta nezabrala.potom čajíček večerníček,taky nic.pak feniklový čaj a zase nic.nakonec jsem sedočetl ve foru,že jsou dobré kapičky sab simplex,ale je to snad horší.po nakrmení(již nekojíme)začínaly jsme nutrilonem,ten zvracela doktorka nám doporučia nutrilon AR se kroutí přez den i prdí,ale večer brečí a nemůe se vykakat.když se to (náhodou) povede,tak má bobečky jako králík.dokonce jsme musely pomáhat teploměrem,jak křičela dnes měla bobeček úplne tuhý a opět se nevykakala.po dnešní navštěvě naší paní dokror jsme dostaly kapky HYLAK forte,tak nevím co s prckem udělají,ale hlavně jestli pomůžou.malá je už jak pokusný králík.chceme jí strašně pomoct,ale nevíme jak.poradíte mi někdo prosím co s naším problémem???děkuji moc Petas59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
7.4.10 00:51

Moje mamka nám poradila na tuhé kakání mrkvovou štávičku a ta zabrala :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama