Tuhý sníh z bílků -jak vyšlehat s cukrem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milwinka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 12 inzerátů 20.12.17 15:58
Tuhý sníh z bílků -jak vyšlehat s cukrem?

Pustila jsem se poprvé do pečení sněhových pusinek, protože by zbylo hodně bílků. Vyšlehala jsem tuhý sníh a pak jsem do něho přidala moučkový cukr, jenže poté ten tuhý sníh jako by roztál a ztekutěl. :-( Co s tím? Dá se to teď ještě nějak napravit?

Reakce:
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 20.12.17 16:02

@milwinka
Bojím se, že teď už moc ne :(. Snad někdo poradí… Jinak pro příště, co mám ozkoušeno - ušlehat hooodně do tuha a cukr přidávat po částech, zašlehat a zase trošku…

mojmira
Hvězda diskuse 77132 příspěvků 20.12.17 16:11
@milwinka píše:
Pustila jsem se poprvé do pečení sněhových pusinek, protože by zbylo hodně bílků. Vyšlehala jsem tuhý sníh a pak jsem do něho přidala moučkový cukr, jenže poté ten tuhý sníh jako by roztál a ztekutěl. :-( Co s tím? Dá se to teď ještě nějak napravit?

nedávej moučkový, ale krystal pískový, jemný a pomalu zašlehávat cukr. teď už ale nevím, čím to zachránit :nevim:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 20.12.17 16:13

Vlož to do vodní lázně, přisyp cca 200g cukru krystal nebo krupice a šlehej. Dělá se to na plotně a pokud možno ručním šlehačem. Trvá to 10-20 minut, podle množství bílků. Šlehej, dokud Ti nezačne sníh dělat špičky, tj. nezhoustne. Pak vyjmeš z lázně a šleháš do vychladnutí.

kocicka18
Kecalka 287 příspěvků 20.12.17 16:16

Šlehej dal a přidej cukr. Já dělám klidně až 150g mouckoveho cukru na jeden bílek…

cecetka
Kelišová 7490 příspěvků 20.12.17 16:51

Davam krupicovy hned od zacatku slehani. Mezitim svarim trochu vody s cukrem na nit a po vyslehani ji pomalu zasleham do snehu. Ten pak zustane tuhy. Delavaly to tak nase prababicky, nez se zacal snih vyslehavat ve vodni lazni.

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 11322 příspěvků 21.12.17 09:42

Dobrý den,

jen připomínám, že až budete mít napečeno, můžete svými výtvory inspirovat také ostatní maminky na eMimino. Stačí jen cukroví vyfotit a přidat recept.

Přeji příjemné vánoční mlsání :)
adminka Eliška

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 21.12.17 12:37

@Lara Farseer já to dělám také tak. Dávám prosátý cukr moučka po částech a není problém :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >