Tuhý zablokovaný krk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martinakabatova1
Nováček 1 příspěvek 14.07.19 21:00
Tuhý zablokovaný krk

Ahoj holky, mám už půl roku problém s krční páteří. Křuplo mi asi ve 3 obratlech někde v oblasti přechodu na hrudní, znělo to jak když si prokřupu prsty a pak to začalo tuhnout. První měsíc mě trápila jenom pravá strana pak se přidala i levá. Byla jsem na neurologii, rehabilitacích, masážích, cvičím každý den, MR páteře v pořádku, délka končetin atd. také. MÁM to tak ztuhlé že jsem úplně omezená v rotacích. Nezvládám vůbec každodenní činnosti a procházka je pro mně zlo, při všem mi to ztuhne ještě více a pak kňučím. Máte někdo zkušenost jak dlouho to může trvat ještě a co vám pomohlo? Nevím si s tím rady mám to furt stejné. :zed:

Reakce:
sabinka098
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 14.07.19 21:14

Ahoj mam to ztuhly skoro uz dvacet let vsechno pomuze jen na chvili. Blokla prava strana a furt tuhne.

azaleila
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 44 inzerátů 14.07.19 21:48

Mně se tyto potíže neustále vrací už asi patnáct let. Teď jsem v takové asi akutnější fázi a jediné ce mi pomáhá je lék na relaxaci svalů Dorsiflex… jinak nahřívat a co nejméně páteř zatěžovat.
Někdo, kdo se zabývá psychosomatikou mi řekl, že je to tím, že člověk se nedívá vpravo/vlevo a vidí věci příliš přímočaře… a na těle se to takto odráží… no, možná i na tom něco bude, ale já jsem v tomto dost racionální a s touto info pracovat moc neumím…
Možná zkus další RHB nebo se porad s neurologem, co si o tom myslí…
Držím palce, ať to brzy přejde, vím, jak nepříjemné to je…

pe-terka
Generální žvanilka 20009 příspěvků 14.07.19 22:14

Zajdi za šikovným fyzioterapeutem, at tě odblokuje! Dělají to běžně plus doporučí cviky, oby se to neopakovalo :think:
Mě když jakoby zatuhne v nějakém úseku páteř, stoupnu si a zkřížím ruce, úchop za paže (jako bych objímala sama sebe)! Manžel ke mě přistoupí zezadu, obejme mě za paže a nadzdvihne, do lehkého záklonu :think: Záda se prokřupnou a je to zas dobrý :think:
Platí to však spíš na hrudní páteř než na krční! To fakt svěř odborníkovi!

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 16.07.19 00:01

MFK terapie. Thajská masáž olejová a bylinná, neprotahovací. Změna lékaře. Na Youtube cvičení pana vocáska. Tejpy, naučit se tejpovat. Elektrický masážní límec. Mazadla a náplasti s uvolnovacim efektem. Masazni strojek. Marodim tim s prestavkami dlouho, nyni dlouhodoba PN. Pokud chces presnou dignozu, tak magn. rezonanci a CT, pod CT se da udelat obstrik, ale neni resenim.

Váš příspěvek
Reklama