Tunisko - kolik peněz na útratu a ceny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 28.10.18 17:21
Tunisko - kolik peněz na útratu a ceny?

Ahoj, chystáme se do Tuniska. Hotel atd. už máme vybraný. Nikdy jsem tam ještě nebyla, takže se vůbec neorientuju v tom, kolik si vyměnit. Budu si brát i kartu, ale tu bych chtěla použít jen v případech nutnosti, jinak hotovost. Budeme mít all inclusive, takže kapesné jen na nějaký výlet, nějaké trička a jiné oblečení pro manžela a dceru, pro sebe kabelku a batůžek, nějakou bižuterii a hlavně bych ráda nakoupila kosmetiku a nějaké dobroty. Koukala jsem na google a kromě obchodu v resortu jsou kolem jen 3 obchody s pevnými cenami, což mi vyhovuje. Myslela jsem na týden pro nás tři na výměnu 10-12 tis, ale vůbec nevím… Tak budu ráda za tipy na to, co jste si třeba přivezli vy, ceny a celkově za jakoukoliv zkušenost a radu ohledně výletů a nakupování :) díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eliskaj
Kelišová 5604 příspěvků 28.10.18 17:40

@LimitedEdition ja bych teda z Tunisu, Turecka, … hadry ani kabelky nevozila. Jsou to padelky, kvalita strašná. Ale to zjistíš, až to uvidíš ;)

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 28.10.18 18:30

Když vynechám, že Tunisko fakt už nikdy více, tak fakt nechápu, proč tam kupovat trička, oblečení, kabelku, batůžek, bižuterii a kosmetiku. Jediný smysl mají dobroty, ty mají smysl kupovat všude :) Pokud jsou mimo resort jen 3 obchody, tak bude výběr čehokoli tragický a obávám se, že tam budou dvoje ceny.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 28.10.18 18:34

hadrárna.Přivézt jen dobroty a zážitky.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 28.10.18 18:50

Takže říkáte, že oblečení a třeba tu kabelku ne jo? Já právě vůbec nevím, byla jsem před osmi lety v Egyptě a přivezla jsem si tenisky Lacoste s životností asi tři týdny a nějaké trika, ale ty byly opravdu fajn a vydržely asi dva roky a pak ten jejich vonný olej a ten byl absolutně skvělý. Ale to už je taky nějaký ten rok… A mamča byla na Djerbě a přivezla mi krém na obličej, bála jsem se, ale je to nejlepší krém, jaký jsem kdy zkusila. Koukala jsem na google na fotky suvenýrů z Tuniska a strašně se mi líbí ta jejich bižule v tom berberském stylu a jeden z těch obchodů co tam jsou měl i nějaké fota od turistů a měly tam právě strašně moc různých dobrot a nad těma jsem vyloženě začala slintat, takže těch bych ráda nakoupila opravdu hodně, jsme mlsouni :) a zážitek si určitě také dopřejeme, ale to zase něco, co nebude moc na naší tříletou, takže spíš jen nějaký polodenní max jednodenní výlet někde po okolí a nebo lodí.

eliskaj
Kelišová 5604 příspěvků 28.10.18 18:53

@LimitedEdition pro me to jsou proste hadry :nevim: nehledě na to, ze proste bych padelky nenosila. A kvalita fakt strašná. Ja tyhle země nemam všeobecně rada :mrgreen: byla jsem tam naposledy tak před 7 lety a už v te době to byla hadrarna. Padelky parfému, všeho. Bála bych se, co v těch kramech je doopravdy :nevim:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 28.10.18 19:24

@eliskaj a s jídlem a kořením máš nějakou zkušenost? To jsem právě četla, že si turisté hodně chválí. Mamka právě do takových destinací jezdí skoro každý rok, ale ona zase na to nakupování není, takže ta mi moc neřekne. V obchůdku v hotelu nakoupí nějakého dárky pro rodinu a tím končí, bere si sebou tak 3-4 tisíce pro ní a dvě ségry a ještě veze nazpět. A třeba ten krém co mi přivezla je opravdu hodně dobrý.

eliskaj
Kelišová 5604 příspěvků 28.10.18 19:27

@LimitedEdition ja popravdě z dovolených domu nic nevozim.
Jo z Kuby jsem vezla velké mušle, co jsme vylovili. Ale nějaké cetky nekupuju. Nikomu. To by toho od nás měli všichni mraky a defacto to stejne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 19:57

Uprimne bych se bala do takove destinace letel :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 19:58

Ale to je mimo tema :)

Nikody
Kecalka 224 příspěvků 28.10.18 23:55

@LimitedEdition být tebou, cestu do Tunisu bych ještě zvážila a když už, tak bych rozhodně nekupovala žádný fejky :roll: a marně přemýšlím o mňamkách, co se tam dají pokoupit.. leda brambůrky :lol:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 28.10.18 23:58

@eliskaj tak z mojí strany rodiny vždy když nejbližší příbuzní někam jedou na dovolenou, vždy nějaký dárek přivezou, takže bych si připadala hodně trapně nepřivézt aspoň maličkost. Nechci ale vozit lapače prachu, takže spíš nějaké jídlo nebo to koření.

Nikody
Kecalka 224 příspěvků 28.10.18 23:59

Zajímalo by mě, co vede lidi jet s 3letym děckem do Tunisu a ještě trajdat po výletech :think: 8o I před x lety, co byl Tunis,Egypt, Djerba hit byl Tunis nejhorší a tahat tam děcko po zemi, no kdo chce kam…

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.10.18 00:05

@Nikody tak fejky jsem zrovna nemyslela, myslela jsem nějakou obyč koženou kabelku bez nějakého loga, dceři něco s obrázkem… Určitě bych chtěla koření, ale balené. Koukala jsem na fota z toho jednoho obchodu a viděla jsem tam několik druhů v pytlíčkách v dárkovém balení, tak třeba toto a nějaké taky jakoby dárkově zabalené bonbóny nebo nějaké cukrovinky, tak něco na tenhle způsob. Já právě vůbec nevím, co se tam dá koupit. Ale ten obchod je necelý kilometr od hotelu, takže to není zas taková dálka a mělo by dát tam dojít po pláži a jinak mimo resort nemáme v plánu se sami pouštět. Maximálně ve skupině při nějakém výletu.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.10.18 00:09
@Nikody píše:
Zajímalo by mě, co vede lidi jet s 3letym děckem do Tunisu a ještě trajdat po výletech :think: 8o I před x lety, co byl Tunis,Egypt, Djerba hit byl Tunis nejhorší a tahat tam děcko po zemi, no kdo chce kam…

Tak každý si snad může sám rozhodnout, kam se vydá na dovolenou bez ohledu na to, co si myslí ostatní. 100 lidí by tam neletělo, jiných 100 ano a klidně opakovaně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura měl figurovat ve skupině pašeráků, hrozí mu 18 let!

Byl zvyklý na slávu, vždyť moderoval třeba tradiční novácký pořad Snídaně s... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >