Tupá bolest v podbřišku - střeva, gynekologický problém?

Anonymní
29.6.21 13:10

Tupá bolest v podbříšku - střeva, gynekologický problém?

Dobré poledne, mám docela intimní problém a už nevím, co dělat. Dost se za to stydím, proto píšu anonymně.
Mám dlouhodobé potíže s vyprázdňováním. Prakticky jsem poslední čtyři roky (od té doby, co jsme se přestěhovali) nebyla normálně na wc. Celé čtyři roky nemá stolice vůbec žádný tvar, je pořád řídká ať jím, co jím. Někdy, když je pevnější, je velice úzká. Barva je více do oranžova. Stravuju se celkem zdravě, i když sem tam zhřeším. Nejím bílou mouku, pečivo a cukr omezeně, z masa a mléč. výrobků jím jen pár produktů. Nepiju kávu, jen čistou vodu, 2,5-3l denně. Z léků beru Euthyrox na štít. žlázu (výsledky jsou nyní dobré) a jinak jen vitamíny (hořčík, C, B komplex, E). Zkoušela jsem různé doplňky na pročištění organismu jako sanogel, chlorellu, pak probiotika, lepicol, hylak. Nic z toho mi nepomohlo a pokud ano, tak jen na pár dní a pak se vše vrátilo. Byla jsem dvakrát za posledních 8 let na kolonoskopii (druhá kolon. byla před dvěmi lety), zjištěny drobné hemoroidy. Pak na sonu celého břicha, vše v normě. Z krve zjištěn zvýšený bilirubin, d-dimery a málo železa (mám zvýšenou srážlivost krve). Pár měsíců mám tupou bolest podbříšku, která se roztahuje do stran, často s nevolností. Dnes v noci jsem nemohla kvůli bolesti spát a cítila jsem pulsování v podbříšku.
Poslední menstruace přišla o týden dříve, byla velmi krátká (jen dva dny, další den jen špinění) a hrozně bolestivá. PMS mám obvykle slabé a menstruaci mám pár dní. Na gynekologii jsem měla v minulosti polycystické vaječníky.
Před třemi lety jsem měla psych. náročné období, kdy jsem skončila na psychiatrii, léky jsem neužívala, zato jsem nabrala 10kilo nevhodnou stravou. Snažím se to shodit. Poslední rok a půl jsem dost v pohodě, nemám žádné výrazné problémy psych. rázu, ani žádné jiné. Opravdu nevím, z čeho ty potíže pořád mám. Jestli ze střev nebo jsou na vině gynekolog. potíže. Bojím se nejhoršího, protože v rodině byla rakovina prsu i střev.
Máte, prosím, nějakou radu? Pořád se uklidňuju, že to nic není, možná nějaká banalita a samo to přejde, ale nějak se to nezlepšuje. Děkuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.6.21 14:40

Zkoušeli ti jestli nemáš nějakou intoleranci? Laktóza, lepek, jiné potraviny…
Možná se poradit s výživovým poradcem, který by ti sestavil vhodný jídelníček, píšeš že se snažíš hubnout, ale možná by chtělo jíst spíš normálně a vyváženě, aby si to tělo na něco zvyklo, výkyvy v příjmu potravy jsou špatné (i na menstruační cyklus). Dlouhodobé nasazení nějakých probiotik (na několik měsíců), pravidelné menší porce jídla a víc pohybu.
Pak mi ještě zarazilo to stěhování, nemůže to být spojeno s nějakým nekomfortem - sdílení wc s partnerem, nemáš klid a svůj čas si dojít na wc. Já někdy měla problémy třeba na dovolené, prostě psychika, jiné prostředí.
Zaměřila bych se být tebou na tu psychiku, jestli je vše opravdu ok, dlouhodobý stres, který už si ani nepřipouštíš, workoholismus.
Diagnóza mi napadá dráždivý tračník…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 15:19

Nezkoušeli. Co jsem četla, tak časté příznaky jsou průjmy, nadýmání, bolest břicha. Tím netrpím :think: Váhu neřeším (ale vím, že bych shodit měla), jde mi hlavně o to, ať se cítím dobře a tělo funguje, jak má. Možná máš pravdu, že moc neodpočívám a dyskomfort na wc asi také bude mít vliv. Děkuji ti za rady :kytka: zaměřím se na ně.

• Citovat
  • Nahlásit
211
29.6.21 15:35

Zajdi si na gyndu. Ty vaječníky se naposledy kontrolovaly kdy? Probiotika si kup taková, která nepřerůstají do tenkého střeva. Žlučník a játra jsou v pořádku? Potravinové alergie jsou nějak zkontrolované? A urologie, tupá bolest v podbřišku a nevolnost může být i od močových cest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 15:50

@Okta Potravinové alergie zkontrolované nemám. Na gyndu jdu za měsíc. Poslední kontrola byla před rokem. Můžeš mi, prosím tě, napsat, jaká probiotika to jsou? O tom slyším poprvé. Užívám od Swissu. Před 5 lety jsem měla lehce zvýšený bilirubin (nyní ok). Sono, kde mě před půl rokem poslal hematolog, kdy se mu z krve nezdála slinivka, dopadlo asi v pořádku (játra i žlučník ok, slinivka málo přehledná a moč. měchýř byl menší). Kdyby to byly močové cesty, nepálilo/řezalo by mě při močení nebo nebolely ledviny?

• Citovat
  • Nahlásit
1.7.21 18:52

Z popisu situace vyvozuji, že všechna vyšetření vyšla více- měně v normě a tedy není možno subjektivním potížím úplně najít odpovídající laboratorní obraz ani nález. Není to nic neobvyklé. Zdraví netvoří jen tělesná stránka, ale kombinace psychiky, tělesna a sociálních vztahů. A tyto složky se vzájemně vylaďují neustále. Problémy v jakékoliv oblasti mohou vést k obtížím na tělesné úrovni. protože na různé zátěžové situace reagujeme nejen psychicky emocemi, ale současně i tělesně - bez možnosti vědomého ovlivnění. příkladem je stres, který spouští celou kaskádu dějů na tělesné stránce s oblivněním kardiovaskulátního systému, imunitního, dýchacích cest, hormony. Ale tak i pozitivní emoce jako smích spouští kaskádu dějů ovlivňujíícch tělo. Z toho co bylo napsáno bych se na chvíli spíše soustředila na ty dvě zbylé části potřebné pro zdraví a konzultoavala bych svůj stav u někoho kdo má rozšířené psychosomatické myšlení. Možná přijdete na něco, co ti uniká resp. ta souvislost se zdravotním stavem není zřejmá. Psychosomatika může vhodně doplnit a rozšířit terapeutický proces poskytovaný klasickou medicínou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat