Tupozrakost u 7 letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
j.borufka
Echt Kelišová 7707 příspěvků 12.02.18 20:58
Tupozrakost u 7 leteho

Ahoj všem při převentntivní prohlídce v 7 letech zjistil doktor že maly špatne vidi na leve oko. Poslal nas na oční, tam nam řekli že ma 4 dioptrie, a tupozrakost. Ptám se zlepší se to? předepsaly nam byryle.Leve oko zakryvame. Předtím na preventivni prohlidce doktor nic nezjistil ve 3 letech, mohl se splest? U nas v rodine nikdo tupozravostí netrpí. Syn si stěžoval poslední rok i na bolest hlavy muže to byt i tím že špatně viděl. Omlouvam se za chyby píši s mobilu. Děkuji všem za odpovedi


Reklama

Reakce:
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 12.02.18 21:09

Uvidíme, 7 let je už dost na hraně, uvádí se, že max do těch 7 let je možnost zlepšení, později už ne. Možná se to o malinko zlepší, ale velký naděje bych si nedělala :? máme v rodině případ neléčený tupozrakosti, dotyčný na to špatné oko vidí jen minimálně, ale i tak žije celkem běžný život, prakticky jeidný omezení je, že nemůže profesionálně řídit, ani náklaďák, ani bus, ani auto. Normální řidičák má, a řídí běžně, ale nemohl by to dělat jako profesi, kvůli tomu oku. JInak by to na něm člověk nepoznal. nám u prvního syna okluzory „vysadili“ v cca 6,5, že už to je zbytečný, ale nosil ho 2 roky, a má to skoro ok.

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 12.02.18 21:13

A doktor, mohl, děti umí hodně zaostřit, u nás na to taky nepřišli, odhalili to, až když jsem si jen pro jistotu zaplatila oční vyšetření v Kukátku, u 4 letého i u 2,5 letého v té době. vyšetřovali je plusoptikem

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 21:25

Určitě bych syna nechala vyšetřit i jinde. Já kdysi řešila něco podobného. Preventivka, něco se nezdálo a oční. A u oční hned brýle. Je to dávno, vím jen, že jsem to konzultovala na netu s nějakým primářem, kterému se to taky nezdálo a odkázal mě na dětského specialistu. Výsledek je takový, že děcko brýle nejen že nemá, ale zrak má naprosto v pořádku.

 
Janli
Kelišová 5026 příspěvků 12.02.18 21:32

Dcerka má taky 4. Brýle a okluzi na 2 hodiny denně. Navíc jezdíme na speciální cvičení. U sedmiletého je dost pozdě a bude hodně záležet na vašem nasazení. Doktor to odhalit měl. Pokud nešlo kvůli spolupráci vyšetření zraku u něj, mohl ho poslat na přeměření. Vy jste to zjistit nemohli, ty děti do dokonale kamuflují.

 
pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 12.02.18 21:34

Pochybuju že se tupozrakost zlepší. Dceři zjistili v šesti letech, zakrývala, měla i intenzivní dvouměsíční oční cvičení, kdy se oko zlepšilo o půl dioptrie, ale po půl roce opět zpět. Od té doby bohužel, brýle na celý zivot

 
Murka
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 13.02.18 08:28

Já jsem tupozraká na levé oko. Zjistili to u mě hodně brzo, od tří do dvanácti let jsem jezdila každý rok do " oční školy " ve Dvoře Králové, doma každý den cvičení na oči. Okluzor jsem nosila do deseti let. Tedy léčba chycená včas a vedená odborníky. Přesto na oko dnes vidím hodně špatně, nezaostřím. Zůstalo mi tam dobré preiferní vidění. Jak by to vypadalo bez léčby, kdo ví.
Tupozrakost zachycená po sedmém roku života prý nemá moc šancí na zlepšení. Ale určitě to nevzdávejte a dodržujte rady odborníků.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >


Reklama