Tupozrakost u 7 letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
j.borufka
Echt Kelišová 7727 příspěvků 12.02.18 20:58
Tupozrakost u 7 leteho

Ahoj všem při převentntivní prohlídce v 7 letech zjistil doktor že maly špatne vidi na leve oko. Poslal nas na oční, tam nam řekli že ma 4 dioptrie, a tupozrakost. Ptám se zlepší se to? předepsaly nam byryle.Leve oko zakryvame. Předtím na preventivni prohlidce doktor nic nezjistil ve 3 letech, mohl se splest? U nas v rodine nikdo tupozravostí netrpí. Syn si stěžoval poslední rok i na bolest hlavy muže to byt i tím že špatně viděl. Omlouvam se za chyby píši s mobilu. Děkuji všem za odpovedi

Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 12.02.18 21:09

Uvidíme, 7 let je už dost na hraně, uvádí se, že max do těch 7 let je možnost zlepšení, později už ne. Možná se to o malinko zlepší, ale velký naděje bych si nedělala :? máme v rodině případ neléčený tupozrakosti, dotyčný na to špatné oko vidí jen minimálně, ale i tak žije celkem běžný život, prakticky jeidný omezení je, že nemůže profesionálně řídit, ani náklaďák, ani bus, ani auto. Normální řidičák má, a řídí běžně, ale nemohl by to dělat jako profesi, kvůli tomu oku. JInak by to na něm člověk nepoznal. nám u prvního syna okluzory „vysadili“ v cca 6,5, že už to je zbytečný, ale nosil ho 2 roky, a má to skoro ok.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 12.02.18 21:13

A doktor, mohl, děti umí hodně zaostřit, u nás na to taky nepřišli, odhalili to, až když jsem si jen pro jistotu zaplatila oční vyšetření v Kukátku, u 4 letého i u 2,5 letého v té době. vyšetřovali je plusoptikem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 21:25

Určitě bych syna nechala vyšetřit i jinde. Já kdysi řešila něco podobného. Preventivka, něco se nezdálo a oční. A u oční hned brýle. Je to dávno, vím jen, že jsem to konzultovala na netu s nějakým primářem, kterému se to taky nezdálo a odkázal mě na dětského specialistu. Výsledek je takový, že děcko brýle nejen že nemá, ale zrak má naprosto v pořádku.

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 12.02.18 21:32

Dcerka má taky 4. Brýle a okluzi na 2 hodiny denně. Navíc jezdíme na speciální cvičení. U sedmiletého je dost pozdě a bude hodně záležet na vašem nasazení. Doktor to odhalit měl. Pokud nešlo kvůli spolupráci vyšetření zraku u něj, mohl ho poslat na přeměření. Vy jste to zjistit nemohli, ty děti do dokonale kamuflují.

pannda
Kelišová 6650 příspěvků 33 inzerátů 12.02.18 21:34

Pochybuju že se tupozrakost zlepší. Dceři zjistili v šesti letech, zakrývala, měla i intenzivní dvouměsíční oční cvičení, kdy se oko zlepšilo o půl dioptrie, ale po půl roce opět zpět. Od té doby bohužel, brýle na celý zivot

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 13.02.18 08:28

Já jsem tupozraká na levé oko. Zjistili to u mě hodně brzo, od tří do dvanácti let jsem jezdila každý rok do " oční školy " ve Dvoře Králové, doma každý den cvičení na oči. Okluzor jsem nosila do deseti let. Tedy léčba chycená včas a vedená odborníky. Přesto na oko dnes vidím hodně špatně, nezaostřím. Zůstalo mi tam dobré preiferní vidění. Jak by to vypadalo bez léčby, kdo ví.
Tupozrakost zachycená po sedmém roku života prý nemá moc šancí na zlepšení. Ale určitě to nevzdávejte a dodržujte rady odborníků.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >