Turecko - zkušenosti, rady a tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Motomischel
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 20:32
Turecko - zkušenosti, rady a tipy

Ahojky, můžu poprosit kdo máte zkušenost s dovolenou v této zemi, jak by jste hodnotili? Nikdy jsem v Turecku nebyla a ráda poznávám nové země, tak mě to hrozně láká, ALE - jedeme s čtyřletým prckem v přesně půlce léta a nevím, jestli tam není v tu dobu až příliš vedro a jestli je Turecko vhodné a bezpečné i na samostatné výlety (že by jsme si půjčili auto a projeli se po okolí). Zvažujeme nejspíš jižní část, oblast Side, ale klidně i jinde.
Pokud by jste někdo měl i tip na ubytování v ne moc velkém hotelu, s možností all inclusive, ne moc drahý a s možností večerní procházky do městečka, tak budu ráda. Ale i za jakoukoli zkušenost a radu moc děkuji????

Reakce:
mamoch
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 24.01.19 20:55

V Turecku jsem byla mockrát s dětmi i bez nich, od Alanye přes Side až po Kemer, ale v létě tam vedro je a na výlety s dítětem to vhodné nebude. Jezdíme v červnu a pak na přelomu září a října, to už se výletovat dá. Pokud byste bydleli poblíž Side, tak i v létě po večeři dolmuší lze zvládnout s dítětem v pohodě , je to krásné městečko. V bezpečnosti problém nevidím, auta se tam půjčit dají běžně, ale v půli léta tam vedro bude…

Marben
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 24.01.19 21:05

Byli jsme loni v srpnu s dětmi - nejmladšímu tehdy 8mesicu. Alanye. Naprostá bomba a určitě poletime zase!

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 24.01.19 21:19

My letime 19.6. do Alanye, v lete silene vedro,ono z i v tom cervnu..ale neni jeste uplne tolik lidi.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 24.01.19 21:24

Na klasickou valeci dovcu s detma je to fajn, v cervenci bude podle me dost vedro, u Side jsem byla se synem vloni 2 tydny v cervnu a vylety jsme zvladli nakonec jen dva, bylo nam horko.

Maja25
Závislačka 3942 příspěvků 24.01.19 21:26

Jak píši holky. Letěla bych tak v září. Byla jsem v Alanyi a bylo to fajn. :)
Na dovolené na Kapverdach jsme dostali od jedněch turistů pochvalu na severní Kypr.
Tak jsme ho zkusili v květnu 2018 a musím rict, že nejlepší dovolená co jsme zažili. A pro děti moře, pláž úplně ideální. Žádný skály a nádherné moře.
Zkus kouknout i na to. Ale je to dražší jak Turecko, i když severní Kypr patří k Turecku. :kytka:

Motomischel
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 21:33

Holky já bych nejraději letěla v září, ale bohužel máme celozávodku a zrovna pro mě v tom nejhorším termínu :( ale dva roky zpět jsme byli na dva týdny v Chorvatsku a průměrnou teplotu jsme měli 36-38, nekdy i 40 a nejake vylety jsme zvladli, tak uvidime 8) a mate prosim nekdo tip na nejaky hotel, nebo pres jakou cestovku hledat? Je toho vsude mraky, ale nejlepsi je zkusenost :roll:

Meily
Kecalka 370 příspěvků 24.01.19 21:37

Napíši i svou zkušenost.
Byla jsem asi před 2 lety (termín někdy začátek června) s mamkou v Side - hotel Sultan of Side. Hotel nádherný, klidný, bylo nás málo, takže bazén jsme měli v podstatě jen pro sebe - byly tam dva - jeden spíš pro děti, tam bylo více lídí a druhý v zahradě tam se jen opalovali němky ale nikdo neplaval. Takže paráda :mrgreen: Hotel byl pěšky cca 2 min od pláže, kde byla úžasná a dlouhá promenáda. Jezírka, stromy, parky a hlavně podíváná na hotely :lol: jako fakt některý jsou dost hustý :lol: (např.jeden absolutně kopíroval Taj Mahal). Pláž čistá, moře též, spousta lehátek jen pro náš hotel, se stolečkem, týpek nám nosil pití, nebo jsme si došli k baru pro pití, jídlo, meloun, zmrzka..co jsme chtěli - vše v rámci all in.
No prostě relax 8) .. Hotel měl i saunu, vnitřní bazén a fitko v ceně, ale nevyužili jsme, byli jsme hlavně u moře. Akorát jsme si koupili tu jejich speciální tureckou procedůru - nemůžu si vzpomenout jak se to jmenuje, a byl to totální relax a za ty peníze (myslím 1500kč/os) se o nás starali jak o královny. Asi tři hodiny. Ta jejich očista, masáž, peeling, pleťová maska, rybičky, čaj… no nádhera.
Jídlo naprosto božské. Turci jsou pro mě špička v jídle. Nepřeberné množství jídla, ovoce, zeleniny a kvalitní. Jsou hodně na to sladký a my s mamkou jsme milovníci, takže ty dorty jsme se snažili všechny ochutnat - nešlo to, bylo jich moc :mrgreen: ale všechny naprosto vynikající, tak dlouho dobrý dorty jsem neměla ani v ČR. Obsluha si nás hned zapamatovala, takže jsme měli připravený stůl, naše oblíbené pití a už nám nosili i náš oblíbený „pohár“ (taková mňamka, něco jako šlehačka, jahody, zmrzka, krém, čokoláda..).

Tak ale i nějaké to mínusko a to je právě to cestování. Jako samy dvě ženy jsme se necítili moc bezpečně. Nákupy katastrofa, tahali nás do každého krámu, hejkali na nás, čuměli..nepříjemné. Je tam malé městečko, kde se dá levně pořídit oblečení a kabelky. Pro nás těžký úkol, nechtěli nás nechat být, nabízeli sňatky a tak.
Pak jsme se vydali do města Side - moc pěkné co se týká památky (vykopávky, sloupy - jak v Řecku). A zase…chodili jsme po městě a vůbec jsme si to nevychutnalli, hejkali na nás, tahali do obchodu, otravovali. Byli jsme nesvé a měli strach, takže jsme se brzy otočili a radši odjeli.
Tím naše putování po Turecku skončilo. Jinak jsme si to maximálně užili, jela bych znovu.
Můžu porovnat za stejnou cenu teď Řecko -Kréta, taky all in a Turecko bylo daleko co se týká vzhledu, vybavenost, jídlo, promenáda u pláže stokrát lepší. Ale nic krom jednoho města jsme zas nepoznali. (No teda i na Krétě, pač nás na výletě okradli :mrgreen: ale to už je jiný příběh…)

Motomischel
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 21:48

@Meily děkuji moc za vydatnou recenzi :palec: uz jsem se divala na ten hotel a vypada skvele :palec:

Motomischel
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 21:50

Vsem ostatnim taky moc dekuji za zpravy :kytka: a oblast Side - není tam na pláži hlava na hlavě? A písek je tam klasický, nebo i kamínky? Děkuji 8)

Meily
Kecalka 370 příspěvků 24.01.19 21:55

@Motomischel Není vůbec zač ;) Byla to jedna z mých nejlepších dovolených. Tato hlavně díky relaxu a luxusu co se nám dostávalo :) Další byla s přítelem v Londýně, žádný luxus, obyč hotel ale ty zážitky z cest a poznávání to zas bylo jiné kafe 8)
Jinak ještě k tomu počasí - ten červen byl naprosto ideál, mají tam takové jiné klima, stále vlhko, takže se tam parádně dýchalo a vedro nám nebylo, krásně příjemně. Takže toho července bych se nebála. Samozřejmě čím dál od moře, tím to vedro asi sílí, ale já si myslím, že s malým si užijete v rámci té lokality nebo jeden malý výlet.

Meily
Kecalka 370 příspěvků 24.01.19 21:56

@Motomischel Side je písečná, jemný písek.
A my neměli hlavu na hlavně - nevím jestli tím, že byl teprve červen, ale každý hotel má svůj úsek a náš mělo málo lidí takže pohoda 8)

sepos
Kecalka 177 příspěvků 25.01.19 11:02

Na odpočinkovou dovolenou úplně ideální. Jinak byli jsme tam 3× v různých hotelech a bezkonkurenční byl hotel Calimera Serra Palace. Rozhodně můžu doporučit.:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >