Turisti tahají do ČR koronavirus

3281
24.7.20 13:13

Turisti tahaji do CR koronavirus

Souhlasite s timto nazorem? Me rozciluje, jak by rada lidi omezila cestovani a nadava, ze 65 Cechu se vratilo z dovolene nakazenych, i kdyz vlastne neni jasne, jestli uz tam nakazeni nejeli, pritom v prazskem klubu se stihne za vecer nakazit 200 lidi. Byla jsem ted na dovolene v CR, na nekolika mistech a vsude bylo hodne lidi. Rousky v hradech a zamcich mely tri rodiny. Ostatnim je vse jedno a ani nedodrzuji rozestupy a ani u uzkych schodu na vez nepockaji a musi se cpat do protismeru. Jaky to ma pak vse smysl? Myslela jsem, ze lidem se nemusi vse narizovat, ze budou opatrni dobrovolne. Bohuzel, co se jim nenaridi, nedelaji. Pojedeme k mori, jsem zvedava, jestli nam CR pak take nenaridi karantenu. Pritom tam bude uz bezpeneji nez v CR. Hlavne ale nikam nejezdit, ze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18616
24.7.20 13:18

No, to je těžké. My nezažili žádné drama, od března umřelo teoreticky na covid cca 350 lidi. To není nic, co by lidi v strašidlo a tedy nemají potřebu se nějak chránit. Doufám, že zákaz cestování se nám ještě chvíli vyhne, sami máme ještě naplánovanou zahraniční dovolenou, pravda, priplacela jsem možnost dovolenou zrušit ještě den předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
24.7.20 13:19

Je to o lidech. Jsme nezodpovedni. Cestovani bych neomezovala, ale porad vykrikovat neco o svobode, kdyz si ma clovek v cekarne nasadit rousku je taky na hlavu. Dodrzovat hygienu a chovat se jak pri chripkovy epidemii, neplivat, nekaslat bez kapesniku a vic si myt ruce snad nikoho nezabije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1908
24.7.20 13:20

Já přesně nevím, co bys chtěla slyšet.. Já už nerozumím ničemu.. Dělám v Obchodním Domě, každý den se zde potuluje stovky, tisíce lidí a to také nikdo neřeší.. Takže taky nic neřeším.. Ještě máme v září svatbu a to nevím, jestli mě těmi nařízeními chtějí našrat nebo co.. Oslava jen do půlnoci.. Nechápu…

kdyby neřešili i ty, kteří tuto „nemoc“ mají a prodělávají ji bez příznaků, tak by to tak strašné nebylo.. Dají do statistiky všechny, i ty co to prodělali bez jakýchkoliv omezení, protože o tom ani nevěděli a to mě na tom sere.. Děsí víceméně bez důvodně.. Ti kteří mají oslabenou imunitu, ty by zkolila třeba i chřipka a ta se neřeší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
24.7.20 13:22

Můj názor je, že letos bychom neměli odvážet peníze z republiky, ale podpořit naše provozovatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 13:24

@izquierdo jo holt u nás mají všichni svá práva, ale povinnosti žádné a respekt k ostatním se zde nenosí. Je zajímavé, že v jiných zemích začali lidi nosit roušky sami, dobrovolně bez nějakých příkazů. Teď je to prostě na zodpovědnosti každého z nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18616
24.7.20 13:31
@roba18 píše:
@izquierdo jo holt u nás mají všichni svá práva, ale povinnosti žádné a respekt k ostatním se zde nenosí. Je zajímavé, že v jiných zemích začali lidi nosit roušky sami, dobrovolně bez nějakých příkazů. Teď je to prostě na zodpovědnosti každého z nás.

Vidíš, já myslím, že jsme v tom breznu/dubnu, kdy jsme měli před očima Itálii, prokázali velkou zodpovědnost. Věřím, že kdyby podobný masakr nastal u nás, že se lidé chovají i nadále jinak. Ale prostě 350 mrtvých od března, kdy se ještě neví, kolik jich zemřelo skutečně na covid, lidi prostě nedesi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12801
24.7.20 13:38

@izquierdo kdo chce roušku nosit, ať si ji nosí, ale nevim proc do toho nutit ostatní. V našem městě cca 95tisic lidí je 10 pripadu, tak se nedivím že lidem omezení vadí. Ze by to sem vozili turisti nesouhlasím. Nicméně v tom klubu v Praze se nenakazilo 200 lidí, ale 70.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
24.7.20 13:46

Většina lidí neví, co má platit a od kdy to má platit, a za to můžou jak hygienici tak vláda, tak i média. Pokud se týče mentality nás oproti cizině, nejsme zvyklý být ohleduplní k sobě ani k přírodě. Ještě jsem chtěla vyjádřit, že v těch nařízeních mi chybí kousek selského rozumu, který zřejmě je pošlapán vyšším cílem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 13:47
@Cuddy píše:
Vidíš, já myslím, že jsme v tom breznu/dubnu, kdy jsme měli před očima Itálii, prokázali velkou zodpovědnost. Věřím, že kdyby podobný masakr nastal u nás, že se lidé chovají i nadále jinak. Ale prostě 350 mrtvých od března, kdy se ještě neví, kolik jich zemřelo skutečně na covid, lidi prostě nedesi.

Ano souhlasím, počty mrtvých u nas nejsou velké. To co se dělo v březnu bylo na jednu stranu k smíchu. Ještě si živě pamatuji, jak se matky na FB a i zde předbíhaly v tom, která nechodí s dětmi ven, že přeci být 3 týdny doma není problém. U nás se pomalu dávala dohromady domobrana a kdo byl s dětmi v lese byl největší vyvrhel. No a dnes? Jsou největší počty nakažených a všichni vesele běhají venku a roušky jsou podle nich omezování osobní svobody… :nevim: jako at si každý dělá co chce. Ale měli by pamatovat, že jejich svoboda končí, tam, kde začíná svoboda druhých. Ke Covid jako takovému mám smíšené názory/pocity. Znam, ano v zahraničí, pár lidí mladých cca kolem 40, kteří po prodělání mají dál následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
24.7.20 13:47

Všechno tohle je velký cirkus pro nic. Jen aby si mohli nahrabat do kasičky… Národ udržují v permanentním strachu. Už ať nás nechají proboha normálně žít a dýchat! Je léto, čas výletu, dovolených. Nikdo nebude dobrovolně zavřený doma, všichni se chtějí bavit, užívat si. A nosit roušky ve 30ceti stupních 8o To radši ani nekomentuju… Kdo chce ať to nosí, nikomu se za to neposmívám, ale troufám si říct, že většině lidí je to krajně protivné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 13:51
@PeBa12 píše:
Všechno tohle je velký cirkus pro nic. Jen aby si mohli nahrabat do kasičky… Národ udržují v permanentním strachu. Už ať nás nechají proboha normálně žít a dýchat! Je léto, čas výletu, dovolených. Nikdo nebude dobrovolně zavřený doma, všichni se chtějí bavit, užívat si. A nosit roušky ve 30ceti stupních 8o To radši ani nekomentuju… Kdo chce ať to nosí, nikomu se za to neposmívám, ale troufám si říct, že většině lidí je to krajně protivné.

Kdo si chce nahrabat do kasičky? Myslíš tu děravou státní kasu, ze které se nesmyslne jen sype?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8506
24.7.20 13:57
@roba18 píše:
Kdo si chce nahrabat do kasičky? Myslíš tu děravou státní kasu, ze které se nesmyslne jen sype?
:palec: Asi tak.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
24.7.20 13:58
@roba18 píše:
Kdo si chce nahrabat do kasičky? Myslíš tu děravou státní kasu, ze které se nesmyslne jen sype?

Možná se sype, ale určitě ne potřebným kteří kvůli covidu byli x měsíců bez práce. Ani ta jejich „25“ nefungovala jak slibovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17391
24.7.20 13:58

At si kazdy nosi co uzna za vhodne, bojis se? Kup si respirator. Nebo sed doma na zadku. Ja fakt nevidim duvod, proc se v lete pařit v rousce, kdyz uz nemusim. A nevím jestli to sem vozi turisti, ale nevyjde to nakonec stejne, jestli sem přijede nakazeny turista nebo nakazeny čech, co si nedokazal jeden rok odpustit dovolenou u more?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama