Turistická krosna na nošení miminka

405
14.4.04 18:26

Turistická krosna na nošení miminka

Ahoj,
prosím o radu-rádi chodíme a chceme si pořídit na nošení malého krosnu na záda. Nebudou to žádné dlouhé trasy v náročném terénu, spíš jen delší procházky v lese. Uvítám jakékoli zkušenosti. Díky Hana a Pavlík 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

457
14.4.04 20:15

krosna

Ahoj!
Krosnu mám,je bezva,ale náš chlapeček ještě nemá rok a už váží 12,5kg,takže já ho unesu tak maximálně půl hodinky a to jsem úplně hotová.Zatěžkávací zkouška nás čeká až v létě,kdy jedeme do hor na chatu a tam hodlám krosnu pověsit na manžela,tak uvidíme,jak to zvládne,ale na dlouhý trasy to nevidím.
Koupila jsem ji za 900kč přes internet na www.detskydum.cz,má stojan na postavení,vzadu je batůžek a jsou tam i pásy na dítě,aby třeba nevyskočilo mamce na hlavu :) ,jsem spokojená,dodali mi to rychle a zdarma až domů.Tak ahoj Zizi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.4.04 00:08

ahoj, tak mi sme s krosnami presli tatry aj slovensky raj.maly mal dobry vyhlad, tak nechcel pochodovat, takze sme sa niekam stale dostali.nosili sme ho tam do dva a pol roka.podla mna je to dobry napad

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.4.04 09:51

Ahoj,
a od kdy se da dite v te krosnicce nosit? Dik za odpoved.
Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
bzb
135
15.4.04 10:01

Ahoj Hanko,
já jsem svoji (dnes už 6-ti letou) dcerku nosila v krosničce od té doby, co pořádně seděla a začínala trochu chodit. Měli jsme nějakou od firmy Chicco se stříškou a pláštěnou , a protože bydlíme ve městě a dost maminek mi dá za pravdu, že to věčné tahání kočárků je někdy zmáhající, tak se mi vložená investice vyplatila a to dost dlouho - v podstatě krosnička je lepší než lehké golfáče, protože v určitém věku některé děti prostě na kočár nedostaneš a celou procházku neuchodí. Využívali jsme ji dost i o dovolené a, a protože jsme rodinka více než živá, tak pro nás nosítka a sedátka všeho druhu jsou vynálezem nad všechny ostatní :-). Navíc velmi praktický je i batůžek, do kterého se vešlo dost věcí, jen bylo potřeba to nepřehnat, větší dítko už se docela pronese.
Já teď uvažuji, zda budu naše mimi nosit v klokance, nebo jestli je lepší šátek…
Každopádně krásné výlety a spousty radosti!
P.S. Na léto bych nepodceňovala stříšku chránící dítě před přímým sluncem - kšiltovka je málo a ten drobek nemůže na zádech nic moc dělat!!!
Ahoj Bára.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
15.4.04 10:03

Ahoj,
ráda bych se taky zeptala. Jaký je rozdíl mezi krosničkou a šátkem (když si dám dítě na záda do šátku)? Je to stejné, nebo má něco nějaké výhody a nevýhody (mimo to, že šátek musím uvázat)?
Díky
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
15.4.04 14:35

Evi,
krosnička,kterou mám na mysli,je s konstrukcí,je to vlastně jako velký ruksak,ale místo úložného prostoru je tam taková sedačka,kde dítě sedí.
Jinak moc díky všem za odpovědi. Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delly
15.4.04 15:13

Ahoj. my jsme tuto krosnu využívaliod osmi měsíců, hlavně na výlety.Bylo to super! Dcerce se tam moc líbilo, protože nemusela chodit a ještě měla výhled. A pro nás to bylo taky moc pohodlné. Teď jí budou 3 roky a myslím, že by v ní klidně ještě mohla být, protože váží 14 kg, ale už jsme ji museli bohužel vrátit, protože jsme ji měli půjčenou.
Vřele doporučuji.
Ahoj Delly

• Nahlásit
  • Citovat
1460
15.4.04 20:32

Ahoj!

Na kratší procházky je rozhodně lepší šátek, na rozdíl od krosny netaháš žádná kila navíc. Ale dítě na něj musí být zvyklé.
V šátku je dítě těsně u matčina těla, takže jí nepřevažuje a nosí se pohodlnějí. V krosničce se může víc mrcasit, zaklánět, kopat a to je po delším nošení poznat - bolí z toho záda.

Výhoda krosny je, že jí můžeš sundat i s dítetěm, což u šátku nejde. Partneři se tak mohou lépe vystřídat v nošení.

My máme oboje, bohužel se šátek nedal na zádový úvaz použít, protože to vyšlo na zimu a do druhého těhotenství.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
18.8.14 12:22

Ahoj, sháním krosnu na nošení miminka, ale nějak se mi nedaří. Nevíte prosím některá, kde je prodávají? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
18.8.14 12:28
@Týna K. píše:
Ahoj, sháním krosnu na nošení miminka, ale nějak se mi nedaří. Nevíte prosím některá, kde je prodávají? Díky :)

My měli krosnu Husky, ale nějak jí nemůžu najít jen v bazaru, asi se už neyrábí. Byla dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
18.8.14 12:30

V obchodech s potřebami pro turisty třeba hudy sport, nebo se podívej na heureku. Nejoblíbenejší značky jsou Dueter nebo Corazon Panda.

http://www.hudy.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
18.8.14 12:31

@Emilie @tina1979 Díky, já už taky nějaké našla… pořád jsem se přepisovala, proto mi to nic nevyhledávalo… :roll: ale tak je ponděli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
18.8.14 13:29
@Týna K. píše:
Ahoj, sháním krosnu na nošení miminka, ale nějak se mi nedaří. Nevíte prosím některá, kde je prodávají? Díky :)

Mají ji ve sportovních potřebách - zaměřených na turistiku. Osobně bych ale možná pouvažovala spíše o ergonimickém nosítku - ze zkušenosti své i jiných je to mnohem lepší verze. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
18.8.14 15:37

My máme manducu i krosničku - Salewa. Dokud jsem dítě nosila na břiše, vedla určitě manduca. Teď má malý měsíců a na výletě je nám oběma příjemnější krosna. Po městě zas lepší a skladnější to nosítko…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama