Turistické boty - vysoké nebo nízké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3HE
Generální žvanilka 21673 příspěvků 02.05.18 10:38
Turistické boty - vysoké nebo nízké?

Prosím, kdo má zkušenost a poradí vhodnou obuv na menší turistický výšlap na hřebenovou tůru…

Mám doma nízké goretexové boty Solomon do terénu. Jsou fajn… ale přemýšlím, jestli nevadí, že jsou nízké.. jestli je opravdu nutné mít vyšší boty se zpevněným kotníkem… a jak moc vysoké…? jedu poprvé a nehodlám nějaké více rozvíjet turistiku ve velkém, takže se mi nechce kupovat další boty. Ty moje podle mne dobré jsou, ale jsou to nízké boty… otázka zní, jestli je NUTNÉ mít vyšší nebo vysoké boty?

rozlišení pro lepší domluvu - nízké, vyšší (lehce nad kotník), vysoké /hodně nad kotník).

A ještě k vložkám do bot - gelové nebo z paměťové pěny? pobolívá mne plantární fascie.

Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 02.05.18 10:44

Osobně v létě chodím jen v nízkých anebo dokonce v turistických sandálech, prostě bych vedrem chcípla. Vysoké mám taky, za tepla to prostě ale nenosím. Pokud se nejedná o žádnou extrémní akci nebo nemáš tendenci k podvrtnoutí kotníků, což snad ne, tak si myslím, že s nízkými to zvládneš. Samozřejmě čím menší ochrana, tím více je dobré dávat pozor, kam šlapeš ;)

S vložkami bohužel neporadím.

dalimil
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 02.05.18 10:45

Nevím kam míříš, ale všude po ČR stačí nízké…

Jančakecalka
Generální žvanilka 21728 příspěvků 02.05.18 10:45

Mám klasický turistický boty nízký, nesnesu mít vyšší, vadí mi to.Na tůry chodíme často, takže u sebe mám v tomto jasno.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.05.18 10:46

@3HE ono záleží. pokud je to jednorázovka, vyraž takhle.. pokud to plánuješ častěji, investuj do vysokých - v horách jsou neocenitelné, dobře drží kotník, což je na horách důležité. Ale jako už jsem viděla kde co, např v tatrách na vysokohorských tůrách babu na 10 cm podpatcích, takže jde spíš o to, v čem se cítíš dobře.. vložky za mne paměťovky..

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 02.05.18 10:48

Podstatné tedy je, jak náročný terén Tě čeká a jestli je to vícedenní? Případně i to, jestli sebou táhneš těžký batoh…

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 02.05.18 10:51

Záleží. Já mám ráda barefootky, klidně jdu jen v teniskách nebo botech bez kotníku. Sandále keeny. Dala jsem tak cokoli v Čr ( Šumava, Beskydy, Český ráj, krušné hory, Orlické hory, Jizerky, Brdy) mimo Krkonoš, tam už jdu raději v pevných pohorkách s pořádnou podrážkou a pevným kotníkem. Ikdyž ty dálnice po hřebeni by se dali snad jít i v pantoflích. Rakousko, Slovinskou Alpy, Tatry jednoznačně preferuji pořádné boty.
Pak samo zálež na počasí - prostě nízé snáze promoknou, zvlášt, pokud se jde mokrou travou.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 02.05.18 10:52

Podle toho, kam budeš chodit, při prudkých sestupech po kamenech je lepší zpevněný kotník, noha se podvrkne raz dva… Na běžné túry po nějakých normálních cestách stačí nízké.
Nicméně horko mi v těch vyšších nějak extrémně není :nevim:

Aliik
Echt Kelišová 8234 příspěvků 02.05.18 10:55

Plantární fascie mě bolí taky, vložky mám gelovky, a botky stačí nízké. Já tedy vůbec všude beru bežecká Mizuna s GTX, pokud nejdu vyloženě extra po šutrech. Do Tater si tedy beru pohorky, ty mám vysoké, ale i kdybych měla nízké, na jednodenní tůru bych to neřešila ;) U nízkých akorát při delším sestupu můžou narážet prsty, pokud nejsou hodně utažené (moje zkušenost, kotníkovky lépe drží nohu vzadu) ;)

beruska9
Extra třída :D 10521 příspěvků 02.05.18 10:57

Ja mam nizke a usla jsem v nich dost, nicmene nedelam zadne „extremni“ tury vysoko do skal. Jit v novych rovnou na dlouhy pochod stejne neni moc dobry napad, ja to zkusila jednou a malem jsem prisla o nechty na palcich :mrgreen:
Vlozky nepouzivam, takze nevim.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 02.05.18 11:04

@3HE a kam jedete?
Já běžně nosím nízké, vysoké nosím v zimě nebo v případě, že hrozí déšť, je mokro a bláto nebo sníh… ale na většinu túr u nás nosím nízké…

3HE
Generální žvanilka 21673 příspěvků 02.05.18 11:05

Díky za rady… odpovím na otázky..

batoh bude jen na pití a svačinku… mikina nebo něco.. nic těžkého neponesu.

jedu na SLovensko - Námestovo… hřebenovka bude na Sivý vrch - dívala jsem se na fotky - no, jestli je to „to“,co jsem našla, tak tam nějaké skalní přechody budou…

Pak na druhý den Oravské Beskydy - to prý bude náročnější, ale předpokládám, že buď půjdu s druhou slabší skupinou nebo nepůjdu vůbec.

Jinak já tedy také nemám v oblibě vyšší boty. Mě to tlačí do lýtek…

co poradíte si vzít s sebou - vychytávky - napadly mne rukavičky cyklistické, turistické hůlky skládací, nějké proteinové tyčinky…

a nevím, JAKOU BUNDU??? Mám jen obyč. softshellku.. jedu za tři týdny. Nemám větrovku - mám nějakou shánět? Moc se mi nechce na jeden den :oops:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 02.05.18 11:06
@Aliik píše:
Plantární fascie mě bolí taky, vložky mám gelovky, a botky stačí nízké. Já tedy vůbec všude beru bežecká Mizuna s GTX, pokud nejdu vyloženě extra po šutrech. Do Tater si tedy beru pohorky, ty mám vysoké, ale i kdybych měla nízké, na jednodenní tůru bych to neřešila ;) U nízkých akorát při delším sestupu můžou narážet prsty, pokud nejsou hodně utažené (moje zkušenost, kotníkovky lépe drží nohu vzadu) ;)

jo, přesně tak… a když si je hodně utáhnu, aby mě nebolely palce a ukazováčky na nohou, tak mě začnou potom začnou doslova svědit nárty, zejména když se pak vyzuju nebo si je povolím…

3HE
Generální žvanilka 21673 příspěvků 02.05.18 11:08

@Aliik prosím, můžeš doporučit gelovky? kde koupit? jaké? asi nejsou „gelovky“ jako „gelovky“… nepotí se v nich nohy, když jsou postaveny „na sáčku“?

asi si stejně koupím gelovky i paměťové vložky - mohu případně vyměnit na pauze…

3HE
Generální žvanilka 21673 příspěvků 02.05.18 11:08
@Regina Hero píše:
jo, přesně tak… a když si je hodně utáhnu, aby mě nebolely palce a ukazováčky na nohou, tak mě začnou potom začnou doslova svědit nárty, zejména když se pak vyzuju nebo si je povolím…

no jo, tohle asi risknu :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama