Turistika s novorozencem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.1.22 23:39

Turistika s novorozencem

Ahoj maminky turistky,
za chvili mam TP a naskytla se mi moznost jet i s malym v srpnu do Jeseniku na 2dny. V te dobe by mel mit cca 6,5mes.
Dejme tomu, ze je vse idealni, ja jsem po porodu fit, miminko je bez problemu, vyjde pocasi atp.

A ted otazky:

• V jakem veku ditete byste se vydaly na delsi trek s prespanim na horske chate?
  • Je omezena doba, jakou muze miminko travit v kocarku? (Mame Thule jestli to ma vliv).
  • Je vhodne v takovem pripade mit s sebou i satek nebo nositko, at muze mit miminko na vyber, co se bude v tu chvili libit vic?
  • Mlekarna mam v planu byt ja, krome veci pro klasickou peci a lekarnicku pro malyho, co byste jeste vzaly s sebou?
  • Muze fyzicka namaha ovlivnit laktaci?
  • Jsou nejake mineraly ci jine doplnky, co by se mely pri vyssi namaze doplnovat s ohledem na kojeni?

Vim jak to tady chodi, takze kdyby chtel nekdo jen ryt bez kloudne odpovedi:
Ano pojedu svym autem sama (bez zavislosti na dalsich co to pujdou).
Ano trasa bude prizpusobena tak, at se muzu kdykoliv vratit k autu a odjet.
Ano, jela bych jen za idealnich podminek (ani -10° ani +35° ani dest atp)
Ano, jela bych jen po zjisteni, ze mame bezproblemove mimco a ja jsem v kondici.

Dekuji moc vsem za info popripade zkusenosti :kytka:
Hezky vecer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20511
3.1.22 23:42

Neblbni a prostě jed :mrgreen: přeju :palec: hladký porod  :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
3.1.22 23:55

Tolik nad tím nepřemýšlej :) Myslím, že během prvních měsíců miminka sama poznáš, jestli to půjde nebo ne. Laktace by kolem těch 6 měsíců měla být už dávno ustálená. Za mě to je s takhle malým miminkem jednodušší než třeba o rok později. S přespáním na horské chatě tedy zkušenost nemám, tam bych měla trochu strach, aby miminko nerušilo ostatní, a také mě vždy odrazovalo to množství plen, co by člověk musel mít s sebou. Jinak ale na první horské túře jsem byla s dvouměsíčním. V nosítku tedy, naše horské túry jsou většinou pro kočárek nesjízdné. Nějakou maximální dobu v kočárku bych vůbec neřešila, jedná se o dva dny, řídila bych se jen spokojeností miminka. Držím palce, užijte si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12162
3.1.22 23:58

S půlročním jsme byli v Krkonoších. Nosítko (kvalitní, aby dítě neviselo) měl sice rád, ale v létě se v tom tělo na tělo to dítě dost přehřívá, a je problém i s ochranou proti slunci. Takže nakonec jsme po zpevněných cyklostezkách jezdili jen kočárkem (dolů to bylo mnohem horší, chvílemi jsem měla až strach, že to neubrzdím).
V 8 měsících už dítě stabilně sedělo, tak jsme po horách chodili s krosničkou, odkud mělo dítě lepší výhled, lépe se odclonilo slunce a dítě víc větralo. Přesto jsme tedy častěji zastavovali a nechali dítě lézt a obcházet lavičky, a vždy jsem přebalila a mázla proti opruzeninám, ke kterým je v té krosně i nosítku větší sklon.
Ale na horské chatě jsme nespali, plánovala jsem ubytování vždy v soukromí (buď samostatný apartmán jen vedle majitele, nebo samostatná chata apod.), protože třeba růst zubů je nevypočitatelný, to, jak bude reagovat dítě na cizí prostředí taky, a většinou se to všechno pustí skrz křik večer při usínání. Takže v cizím prostředí to dítě vůbec nemusí usnout za pět minut u prsa, jako doma, ale může dvě hodiny brečet a nejde utišit. A my tedy nechtěli kazit nikomu dovolenou, takže jsme jezdili do soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
4.1.22 00:04

@mandle-v-cokolade :lol: v 6,5 měsících obou dětí jsme už dávno lezli po horách. :lol: neřeš to tolik. Nosítko si pořiď, to se Ti hodí i doma. Jinak uvidíš podle potřeby. Jeseníky nejsou žádná džungle. Neboj. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
4.1.22 00:04

No, s novorozencem bych to neabsolvovala, ale novorozenec je to jen první měsíc svého života a v 6,5 měsících už je to normální mimino, co se s ním dá ledasco podniknout. Pokud máš takových možností, jak případně měnit program, přerušit ho, bylo-li by třeba, máš pořádnej terénní kočár, co projede celou trasu (a krom dítěte uveze i ty plíny a dostatečné zásoby vody), a zvažuješ kombinovat s nošením, přijde mi takovýhle trek zcela proveditelný. Takže bych to klidně odkývala a pak se uvidí, no :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
4.1.22 00:16

Ja byla na prvni dovolene s dvojcaty na horach, kdyz jim bylo cca 10 dni.
Prvorozeneho jsme vynesli na ledovec do 3000 m. n.m., kdyz mu bylo okolo pul roku.
Takze bych se toho fakt nebala, spokojena mama, spokojene dite, to razim ja a u nas to zatim funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
4.1.22 00:32

Neřešila bych túru na dva dny v ČR… Prostě to odsouhlas, zrušit to můžeš vždycky… Dle mého názoru si např. nosítko zatím pořizovat nemusíš, můžeš si ho dokoupit později… Co se týče ostatních věcí, tak ty se vyřeší samy, až se mimčo narodí (např. zda budeš kojit či ne, zda bude mimčo klidné atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
4.1.22 01:06

Nevim nevim jestli by sel trek nekde na hrebenech vubec jit s kocarem… to asi jen to nositko nebo satek a to mne by upadly ramena a bylo by mi to na delsi trasu velmi nepohodlne. Ale jsou matky co to v klidu davaji…. Uvidis sama, jak pohodlne ti bude noseni, trenuj jeste pred tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16795
4.1.22 01:59

V tom celem je tolik promennych, ze nema smysl cokoliv planovat dopredu.
Proste uvidis.

Asi nejhorsi je, ze s ditetem najednou potrebujes asi 3× tolik veci nez jen pro sebe, a to i kdyz jsi minimalista…

I podle jinych diskuzi mam pocit, ze potrebujes mit vsechno naplanovane, aby to melo rad a system, do detailu.
Tak na to zapomen, mimino prevrati vsechny dosavadni zvyklosti vzhuru nohama natolik, ze cim driv si trosku zvyknes na urcitou miru chaosu, tim lip ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
4.1.22 02:27

Ja nekdy vazne koukam, co s sebou lidi tahaji na dovolenou. A ze pry vsehno je nutne a dite vse potrebuje :roll:
Osobne si myslim, ze dite potrebuje jen jidlo, nahradni obleceni a pleny. Uzijte si Jeseniky.

@Lucie_Sx píše:

Asi nejhorsi je, ze s ditetem najednou potrebujes asi 3× tolik veci nez jen pro sebe, a to i kdyz jsi minimalista…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16795
4.1.22 02:32
@miasek píše:
Ja nekdy vazne koukam, co s sebou lidi tahaji na dovolenou. A ze pry vsehno je nutne a dite vse potrebuje :roll:
Osobne si myslim, ze dite potrebuje jen jidlo, nahradni obleceni a pleny. Uzijte si Jeseniky.

No prave, jsou experti, co se prosaknou trikrat za sebou a to pak nestihas ani s plenama, ani s oblecenim ;). A zakon schvalnosti funguje taky dokonale, takze se tyhle veci casto deji co nejdal od domova :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
4.1.22 02:55

@Lucie_Sx Jsou i takove pripady. Ale takove male obleceni preperes v umyvadle a to je v lete hned suche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
4.1.22 03:18

Souhlasim s tim, ze planujes moc dopredu.. ;)

Za prve tezko rict, jak to bude zrovna s tvym miminem- u nas mezi 2-9mesicem prakticky neexistoval kocarek, sem tam na popojeti nacvakla autosedacka. Takze tuhle dobu jsem vyhradne nosila, coz je za me na trek super, ale zase, fungovalo by to v klidu do 5.mesice, pak uz byla vic na brise a rozhodne tedy chtela travit v naruci/nositku minimum casu. Laktace bych se nebala. Prehrivani v nositku je trochu problem…ja kdybych se tedy vydala v tomto veku s nasim miminem na turu, musela bych pocitat, ze to bude strasne kouskovany…takze treba 2h spanek v nositku, pak nekde pauza na dece, chvili v kocare, chvili na dece, chvili ve vaku, ze ktereho je videt ven, v kocare, na dece, zase spanek :mrgreen:

Takze se dostavam k za druhe, ani ty ted nevis, zda se ti bude chtit ;) treba budes unavena ze vstavani, treba se ti nebude kolotoc viz vyse popsane chtit absolvovat.

ALE! Taky muzes mit uplne klidne spici miminko a treky budete zvladat levou zadni a bude to prima utech z vsednich dnu na materske ;)

Fakt to nejde rict dopredu..ale klidne bych to predbezne potvrdila a v hlave bych si to nechala otevrene…

Co se tyce spani v chate, jak nekdo psal, muze to byt problem, ja mam tedy zas zkusenost, ze je nekde jinde snad vic v klidu nez doma, spousta podnetu a bavi ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9174
4.1.22 03:21

@mandle-v-cokolade
1. otázka - v půl roce mu to přijde v pohodě, v té době už jsme s miminy taky courali po horách.
2. Ono si řekne samo, jak dlouho vydrží. Doporučuji zakoupit přídavné kšíry, aby mohlo dítě měnit polohu a být třeba část cesty na kolínkách, v tomhle věku už bývají děti docela pohyblivé.
3. Nosítko rozhodně s sebou a je teda dobré, aby na něj bylo dítě už zvyklé.
4. V půl roce už obvykle děti jí aspoň nějaké příkrmy. Uvidíš, jak s tím budete daleko, ale pár příkrmů bych vzala a určitě nějaké dětské křupky nebo piškoty - poslouží velmi dobře i jako zábava pro dítě.
5. Zas tak velká námaha, aby mohla ovlivnit laktaci, to určitě nebude. Spíš pozor na pitný režim.
6. O žádných nevím. Nemyslím si, že bys potřebovala neco jiného, než normálně.

Ještě bych doporučila prostudovat sjízdnost trasy kočárem. Už jsem párkrát zažila známé, co tvrdili, že jejich kočár sjede všechno a pak ho schovávali v lese někde za stromem a dál pokračovali bez něj nebo holka nesla dítě celou dobu na rukách manžel složený kočár na rameni, protože se to fakt nedalo. A to jsme šli po lesní cestě.
A určitě s sebou piknikovou deku, ať máš dítě kde vyložit a má si kde hrát. Může se hodit i jako hrací deka do interiéru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat