Turnerův syndrom, IVF s darovanými vajíčky

1173
9.12.10 11:39

Turnerův syndrom, IVF s darovanými vajíčky

Ahoj, mám diagnózu Turnerův syndrom a chystáme se na druhý pokus IVF. Velmi ráda bych věděla, jestli se tu najde nějaká dušička, která má podobné problémy a na kolikátý pokus jí to při stejné diagnóze vyšlo. Těším se, a zároveň jsem z druhého pokusu hodně nervózní. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1173
9.12.10 13:28

Také by mě velmi zajímalo, jaké máte zkušenosti s přístupem lékařů k této diagnóze. Jsem baba zvědavá :-) Koukám ale, že to asi nikdo na pokec o téhle záležitosti není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1173
9.12.10 20:17

No, tak tady vážně nikdo není :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
9.12.10 21:15

Ahoj,

moc pravděpodobné, že zde najdeš někoho s podobným osudem je poměrně nízká ( vzhledem k frekvenci této vady v populaci)

Asi ti napíšu něco co si ráda nepřečteš. Je potřeba, abys sis byla vědoma, že těhotenství je pro tebe velmi rizikové. Nestačí, aby tě sledoval gynekolog .- ten se stará o „jiné“ části těla, ale dobrý internista či kardiolog. Ale spíš předpokládám, že rozhovor s genetikem o rizicích už máte za sebou. Takže držím moc palce a přeji ti hodně štěstí.

O adopci jste neuvažovali?

Petit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vendy7
5.2.11 16:28

Ahoj, mám stejnou diagnozu - mozajku a po mimču moc toužím. Uvítám všechny Tvé postřehy. Nemůžeš doporučit lékaře ? Děkuju a držím palečky při druhém pokusu. V

• Nahlásit
  • Citovat
sue001
5.2.11 19:26

Ahoj Dolphiny a Vendy, já mám 15% turnerovu mozaiku. Je pravda, co píše petit - pokud otěhotníš, je nutné sledování gardiologa. Já se pokoušela přes IVF u Fertimedu. Než se celé IVF zahájilo, poslali mě do Olomouce na vyšetření srdce. Byla jsem v tunelu asi 50 minut :roll:. Bylo mi řečeno, že srdce je OK, ale pokud otěhotním, musím hned k nim na kontrolu.

Jinak s tou úspěšností otěhotnění - záleží v jak velkých procentech máš turnerův syndrom - zda plně vyvinut nebo z několika procent. Četla jsem tady kdysi příspěvky dvou holek. Jedna měla Turn. syndr. z 15 % a té se povedlo přes IVF - uchytily se z prvu obě vajíčka, ale jedno po čase nevydrželo. To druhé asi úspěšně donosila. Nevím, protože jsem tady přestala chodit. Pak ta druhá holka měla turn. syndr. myslím, že z 20% a ta psala, že se jí povedlo otěhotnět přirozeně pár krát, ale vždy potrácela. Až na x - tý pokus se zadařilo - přirozeně. Jinak, co tuším, tak pokud má někdo plně vyvinutý Turn. syndr., asi nemá jinou možnost než otěhotnět s dárcovskými vajíčky.

Jestli máte holky zájem, zkusím, v mých starých vzkazech najít něco a pošlu. Jestli to tam ještě budu mít po takové době :nevim:

• Citovat
  • Upravit
sue001
5.2.11 20:00

Vendy, chtěla jsem ti poslat do vkazíků něco, co jsem našla od jiných holek u sebe, ale nemáš aktivní nick. Nejde ho rozkliknout :nevim:, abych ti mohla poslat zprávu.

• Citovat
  • Upravit
5
6.2.11 13:59

poděkování

Díky - napravím :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1173
28.2.11 09:33

Ahoj holky, tak se tady musím pochlubit, jsem těhule (z darovaného oocytu)…tak mi moc držte palečky, ať to zvládnu. Každým dnem, kdy to prtě je ve mě, mám větší strach, aby se něco nepokazilo…když je mi náhodou chvíli úplně normálně, tak hned plaším…teď musím skoro tři týdny čekat na 1.UTZ…ale to vydržím :-)))
Já jsem jinak jako dítě chodila do Motola, teď chodím k jednomu prof. na Karlovo náměstí. Oba dva odborníci na svém místě, nemůžu si na nic stěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
28.2.11 09:46
:dance:

Gratulace a veliká, drž se :-). V

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
28.2.11 21:29
dolphiny píše:
Ahoj holky, tak se tady musím pochlubit, jsem těhule (z darovaného oocytu)…tak mi moc držte palečky, ať to zvládnu. Každým dnem, kdy to prtě je ve mě, mám větší strach, aby se něco nepokazilo…když je mi náhodou chvíli úplně normálně, tak hned plaším…teď musím skoro tři týdny čekat na 1.UTZ…ale to vydržím :-)))
Já jsem jinak jako dítě chodila do Motola, teď chodím k jednomu prof. na Karlovo náměstí. Oba dva odborníci na svém místě, nemůžu si na nic stěžovat.

Gratuluji :dance:
Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Margrt
6.5.11 13:51

Zdravím,

jsem žena s TS je mi 30 a taky hledám info o IVF. Nesouhlasím s předchozím výrokem ohledně genetiky…Samozřejmě, je jasné, že je s tímto " onemocněním " spojeno spoustu věcí, jako je onemocnění srdce… U mě se nic takového nepotvrdilo..Jsem zdravá, až na to, že jsem si musela píchat růstový hormon. Je každého věc, pokud se na tuto situaci cítí a je odhodlaný umělé oplodnění podstoupit…Jen nemám ráda lidi, kteří do situace nevidí a druhého odsoudí.. Zkrátka lidi ( sebe )s TS vidím jako normální lidi - a jsou normální lidi s normálními potřebami, s normálním iq…Ano, ženy s TS po umělém oplodnění možná mají vyšší rizika problémů s donošením dítěte ( plodu )…, ale to mají v dnešní době i normální" zdravé ženy"..Ženy s TS mají jen těžší životní úděl. Toť vše. Proto všem, kdo umělé oplodnění podstoupí fandím a říkám, ženy s TS nebuďte -omlouvám se za ten výraz - " přizdisráči a jděte do toho. Markéta.

• Nahlásit
  • Citovat
niak
6.8.12 10:08

Turner

Mám taky turnerův syndrom a to, že těžko budu mít děti mě hodně trápí tak hodně štestí…přála bych si mít tolik elánu jako vy

• Nahlásit
  • Citovat
5
13.8.12 13:51

Ahoj, právě s přítelem řešíme umělé oplodnění - je velkou oporou. Možná ho to vnitřně trápí ale nedává nic najevo.Snad to zvládneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
6.2.13 10:02

Ahoj, chtěla bych oživit tuto diskusi. Jsem žena s Turnerovým syndromem. Mám 46% mozaiku. Po vyšetřeních srdce, genetiky. Jsme se s manželem rozhodli pro darovaná vajíčka. Boužel po 2 měsících zkoušení stimulace nereaguji na estrofem, takže mi nenarůstá sliznice. Máte s tímto někdo zkušenosti??? V CARU nám zdělili, at si zažádáme o adopci. Nevím, zda mám zkusit změnit CAR nebo už jiné možnosti stimulace bohužel nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama