Turnov a okolí - kam s dětmi

615
9.6.13 20:29

Turnov a okolí - kam s dětmi

Ahoj,

poradíte, prosím, někdo kam v Turnově a okolí s cca dvouletými dětmi? Nějaké pěkné hřiště, cukrárna s dětským koutkem, nějaké akce.. atd.

Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5200
9.6.13 20:36

@S_h_a_n_i_e
Ahoj,
pokud si dobře pamatuju, v horní části parku je jsou nějaký atrakce pro děti. Jinak i sám park je o sobě moc hezkej, děti se můžou proběhnout a tak.
Cukráren tam je víc, pod náměstím v Hluboký ulici je asi nejznámější, mají tam fakt dobrý věci. Nebo na poháry a zmrzku je dobrá cukrárna u divadla. dalo se sedět venku. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
9.6.13 20:58

@Pinkie Děkuji. A tím parkem jsi myslela Nový park u vody? Hele a ještě nějakou dobrou restauračku, nevěděla bys..? :) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
9.6.13 21:43

@S_h_a_n_i_e
Nový park u vody? :think: To má být kde? Já jsem tam vyrostla a bydlela přes 20 let, teď tam jezdím občas, ale toto mi nic neříká. Já myslela ten centrální park, na náměstí zabočíš nahoře vlevo a pořád jdeš a za muzeem začíná. Pak jsou ještě Riegrovy sady, ty jsou ale skoro až nakonec turnova, ty jsou kdybys pokračovala pořád dál a chtěla jít k Jizeře do Dolánek.

Dobrá restaurace? Záleží, co máš ráda, v centru na náměstí je Korunní princ, v Sobotecký ulici Maškovka a mám taky moc ráda Plaudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
9.6.13 21:51

@Pinkie Aha. Ono mi to takto označené ukazuje na mapy.cz
http://mapy. cz/#!x=15.167982&y=50.599052&z=16&l=15&d=muni_2751_1&t=s&q=turnov&qp=15.150207_50.583743_15.168579_50.594330_14
To jsou asi ty sady, jak píšeš.
Teď, jak jsi to popsala, už vidím, kde to je. Super, díky za tipy.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
9.6.13 21:55

@S_h_a_n_i_e
Ten odkaz mi nefunguje, zkus ho sem dát kdyžtak líp.

Nevím, co a kdy v Turnově plánujete, ale doporučuju taky Valdštejn, Hrubou Skálu, Trosky. Popřípadě v Liberci Zoo a klasickej bazén (NE Babylon ;)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
9.6.13 22:00

Právě na to, koukám, že odkaz nefunguje. Zkusím znovu. Jinak to zobrazí na letecké mapě, když to víc přiblížíš…

http://mapy. cz/#!x=15.166929&y=50.598937&z=15&d=muni_2751_1&t=s&q=turnov&qp=11.760767_48.413475_19.065937_51.105369_6&l=15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
9.6.13 22:02

Ne, zas to nejde, jsem na tohle střevo. :nevim: :roll:

Jinak tam jedem na dovču a právě koukám, co kde najdeme. Valdštejn a Hrubý Rohozec máme v plánu, jinak právě nic. Hele a nějaký přírodní koupání, není tam někde v okolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
9.6.13 22:08

@S_h_a_n_i_e
Jo, přírodní koupání je dole u Jizery. Dříve tam bývalo velký koupaliště, ale časem ho zrušili, místo toho tam upravili koryto řeky a je to tam moc hezký. Místa si můžeš vybrat a fakt super. Jen dej bacha na mrňouse, jsou místa, kde je Jizera mělká, písčitá a super i pro malý děti a v náhonu zase hloubka pro dospěláky a někdy i víry, já se tam jak malá topila, tak bacha :mrgreen: (ona se tam Jizera dvojí (nahoře je hlubší a dole je mělká (záleží taky na průtoku). Ale nemusíš se bát, to uvidíš.
Krásnej je taky zámek Sychrov, točila se tam Zlatovláska (bydlel tam pan král - my tam měli svatbu)
http://www.zamek-sychrov.cz/

Je tam i krásná zámecká zahrada :palec:, Sychrov bych nevynechávala, jestli máte auto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
9.6.13 22:19

@Pinkie Tak to bych se s dětma asi bála. Kór teď, když jsou zvedlý hladiny řek. Jedem teda za 3 týdny, ale i tak. BTW nevíš, jak je na tom teď Jizera?

Já našla nějaký Bažantník…ale tam budou asi sinice… Ono vůbec uvidíme, jestli bude počasí na koupání.. :mrgreen: Kdyžtak to jistí kryťák v Liberci… :palec:

Auto máme, takže zařadíme i Sychrov. :palec: Vypadá krásně. I když ono s dětma stejnak nikam na prohlídku nepůjdem, projdem u zámků a hradů parky, kouknem zvenku a hotovo. Popř. když by někde byla nějaká akce.

Původně jsem myslela, že vyzkoušíme i Šťastnou zemi, ale na to jsou holky asi ještě moc malé. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
10.6.13 08:25

@S_h_a_n_i_e
Ahoj, jo aha, já myslela, že se chystáte v létě, tak to Jizeru vynechejte :mrgreen:
V tom Liberci fakt dopoučuju klasickej bazén, ale NE Babylon. Každej zná jen Babylon, ale je to předraženej kýč, klasickej bazén je asi 1 stanici tramvají od ZOO. Je tam jak velkej bazén, menší pro děti, tak malej pro prťouse po kolínka s nějakou vodní zábavou, je tam i největší tobogán ve stř. Evropě (nebo byl, třeba už je někde delší :-)).
http://www.bazen-info.cz/

Když na Sychrově nepůjdete dovnitř, vůbec to nevadí. Spousta lidi chodí jen ven na velký přednádvoří a potom projde přes nádvoří do zahradního parku, ten je fakt krásnej. Řekla bych, že zámek je nejkrásnější zvenku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
10.6.13 08:27

Já se na Štastný zemi byla podívat jen jednu, ale bylo veliký vstupný a nic moc atrakce, pro mě to bylo zklamání, takže já už tam nepůjdu. Ale už je to dýl, tak třeba se zlepšili. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišanila
10.6.13 08:32

S docela pěknou procházkou se dá dojít okolo Jizery do Dolánek k Zrcadlové koze. Cestou je u vody jedno dětské hřišťátko a pak u té hospody mají pro děti taky houpačky, kolotoče, trampolínu a pár zvířátek, kam si děti mohou vlízt.

Poblíž je i Dlaskův statek, tam je nějaká expozice, ale už jsme tam strašně dlouho nebyla, tak nevím jestli je to pro děti. U jezu napůl cesty je dětské brouzdaliště, loni v červnu tam byla voda a děti se tam vyřádily…a koupat se dá i pod jezem, když zrovna není povodeň, v létě tam bývá dost lidí.

• Citovat
  • Nahlásit
615
10.6.13 10:56

Super, holky, mockrát děkuju. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
18.6.13 11:21

Ahoj,

ještě mě napadl výlet do lesa a sbírání borůvek. Doporučíte nějaký les, kde rostou? Asi Pelešany a okolí, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat