TV naproti oknu - praktická zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barinec
Kecalka 263 příspěvků 2 inzeráty 12.01.18 21:00
TV naproti - oknu praktická zkušenost

Už delší dobu řešíme rekonstrukci obýváku. Rozměr je obdélník 3,5×5,5 m a musí se tam vejít jídelní stůl, pohovka s TV a knihovna. Napadlo mě několik variant, včetně toho, že by TV byla naproti oknu a balkonových dveří, které jsou téměř po celé délce té 5metrové strany. Pod okny pak pohovka. Manžel se k tomu staví dost odmítavě, musela by se trošku složitě vést elektřina. A bohužel pod okny by se pohovkou zastavělo topení. Ale máme venkovní žaluzie, které udělají opravdovou tmu a topení by se dalo přesunout, či vymyslet jinak. Je prosím někdo kdo to takto či podobně má? A jak mu to vyhovuje či nevyhovuje. Děkuji za vaše názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
catchthem
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 12.01.18 21:06

Můj brácha to má přesně tak. Pohovka pod oknem před topením a televize naproti, tedy z okna jakoby svítí na televizi. Nestezuje si, navíc je to hráč, má Playstation takže je tam furt a nevadí ku to. Zadela žaluzie a jede. Prostě ten gauč trošku odsunte od topení ať to není nalepené a bude to v pohodě

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 12.01.18 21:08

Měli jsme TV pod oknem i naproti a stačí trošku silnější závěs a je to v pohodě, ale topení dávat z pod okna pryč je blbost, protože okno je tepelný most a když pod ním nebude topení může se v zimě začít rosit a plesnivět. Nám se při rekonstrukci bytu vyplatilo zeptat se po rodině a kamarádech jak by to uspořádali oni, třeba moje sestra vymyslela jak zvětšit úložné prostory v kuchyni a zlikvidovat přebytečný prostor v koupelně. :palec:

Alyss1
Závislačka 2868 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 21:12

Přesně tak to máme. Pouze když svítí sluníčko do oken v tom “správném” úhlu(ti je jen dopol) tak je potřeba zatáhnout závěsy. Jinak je to OK.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 21:19

Máme také sedačku pod okny před topením a TV před sedačkou, tedy naproti oknu a nechápu, proč by to mělo vadit? Nemáme ani žaluzie ani závěsy a na televizi je pořád dobře vidět.

Káťa19
Echt Kelišová 7707 příspěvků 19 inzerátů 12.01.18 21:23

Mame naproti oknu a balkon. dverim a v pohode, kdyz nestaci zaves, mame take venkovni rolety ;)

ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 12.01.18 21:25

Měli jsme a lesklo se, ale to by se dobrým zastíněním dalo hodně zlepšit. Spíš by mi teda vadila ta pohovka před topením, v podstatě místo vytápění místnosti bude většina tepla odstíněna tou pohovkou. Pokud bydlíte v bytovce, při dnešních vyhláškách rozpočtu tepla to doplatí sousedé :lol: Ne, sranda, ale prostě pokud bych se mohla vyhnout zastínení topení jakýmkoliv kusem nábytku, tak bych se tomu vyhnula. okud by to byla ta jediná a nejlepší možnost, tak co naděláš, ale ideál to není.

Barinec
Kecalka 263 příspěvků 2 inzeráty 12.01.18 21:37
@ugluk píše:
Měli jsme a lesklo se, ale to by se dobrým zastíněním dalo hodně zlepšit. Spíš by mi teda vadila ta pohovka před topením, v podstatě místo vytápění místnosti bude většina tepla odstíněna tou pohovkou. Pokud bydlíte v bytovce, při dnešních vyhláškách rozpočtu tepla to doplatí sousedé :lol: Ne, sranda, ale prostě pokud bych se mohla vyhnout zastínení topení jakýmkoliv kusem nábytku, tak bych se tomu vyhnula. okud by to byla ta jediná a nejlepší možnost, tak co naděláš, ale ideál to není.

No to je největší argument proti, manžel je energetik, takže je na hospodaření s teplem hodně citlivý, ale obývak by se tak hezky rozčlenil na jídelní část a odpočivnou. To co navrhuje on bude jen chaos s nábytkem všude. Navíc máme malé děti co si v obývaku hrajou, takže potřebujou prostor. No nic, asi mu vyrobím nějaký model.

Ollik
Kecalka 244 příspěvků 12.01.18 21:38

Rodiče to tak mají. Okna mají obrovské - přes jednu stěnu. Leskne se to jen když do oken svítí slunce. Což vychází na chvililku dopoledne. Stačí zatáhnout závěs a je to o. k. :)

warita
Echt Kelišová 8468 příspěvků 12.01.18 21:55
@Barinec píše:
Už delší dobu řešíme rekonstrukci obýváku. Rozměr je obdélník 3,5×5,5 m a musí se tam vejít jídelní stůl, pohovka s TV a knihovna. Napadlo mě několik variant, včetně toho, že by TV byla naproti oknu a balkonových dveří, které jsou téměř po celé délce té 5metrové strany. Pod okny pak pohovka. Manžel se k tomu staví dost odmítavě, musela by se trošku složitě vést elektřina. A bohužel pod okny by se pohovkou zastavělo topení. Ale máme venkovní žaluzie, které udělají opravdovou tmu a topení by se dalo přesunout, či vymyslet jinak. Je prosím někdo kdo to takto či podobně má? A jak mu to vyhovuje či nevyhovuje. Děkuji za vaše názory.

popisujes nas obyvak, ne? Nas obyvak meri 6m x 3,8m Mame asi 2,5m dlouhou stenu naproti oknum na balkon. Taky tam skoncila televize. Za gaucem mame taky topeni. Nepresouvali jsme ho. Topi se jenom v zime a gauc proste od topeni odtahnu na 15cm a hotovo. Topeni presnunout nemuzes, topeni musi byt pod oknem kvuli cirkulaci vzduchu!

Trochu jsem se bala, ze bude svetlo reflektovat na TV, ale neni to problem. Slunce nam na balkon sviti od 7 rano do cca 12, nicmene nikdy nesviti tak kolmo do obyvaku, aby se odrazelo od televize a taky, na TV se vetsinou clovek diva vecer, malokdy dopoledne. S resenim jsem spokojena.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 12.01.18 22:44

@Barinec mame to tak doma v CR a vubec to nicemu nevadi. Jen by mo vadilo to topeni, ktere si sedackou zakryjes, tudiZ nebudes mit zadne teplo. ale kdyz trochu sedacku poodtahnes, tak to bude ok.

Kelsey
Hvězda diskuse 44894 příspěvků 13.01.18 08:10

Mame v obyvaku pod oknem sedacku a tv presne proti oknu. A v loznici postel pod stresnim oknem a proti na komode tv. Problem neni.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 13.01.18 08:20

Měli jsme tak v obýváku před rekonstrukcí bytu a nebylo to dobré. Když svítilo slunce, pořád jsme zatahovali. Ale bylo to i tím že okno bylo přímo na jihovýchod. Taky už je to let, ale pamatuji si, že to byl opruz.

warita
Echt Kelišová 8468 příspěvků 13.01.18 08:55
@Kelliee píše:
Měli jsme tak v obýváku před rekonstrukcí bytu a nebylo to dobré. Když svítilo slunce, pořád jsme zatahovali. Ale bylo to i tím že okno bylo přímo na jihovýchod. Taky už je to let, ale pamatuji si, že to byl opruz.

my to mame taky na jihovychod. Vy se dopoledne divate na TV?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 13.01.18 13:19

@warita
Jojo, v mladších letech :oops: píšu že už to nějaký pátek je. Ono to trvalo i hrubo do odpoledne (samozřejmě podzim/zima menší problém). Hele jako žít se s tím dalo, jen se to prostě lesklo, no.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >