Tvar sprchového koutu - čtverec nebo čtvrtkruh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zoya
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 26.09.14 14:17
Tvar sprchového koutu - čtverec nebo čtvrtkruh?

Ahoj holky,

jsem v docela svízelné situaci. V přízemí našeho RD budujeme koupelničku - kvůli místu musí být nízká mramorová vanička a zasouvací dveře. Teď řeším jen otázku, zda kvůli čištění zvolit tvar čtverce (bojíme se, že dveře budou špatně těsnit a budou se vlnit) nebo čtvrtkruh.
Brali bychom Ravak - 6mm sklo čiré. Poradíte někdo, kdo s tím máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 26.09.14 14:28

Ahoj, mame uz 10let sprchac od Ravaku ctvrtkruh… a ted kdyz jsme v novem domecku resili koupelnu, uz mame obdelnik a bez vanicky. Me se ty pojezdy ve kterych jezdi dvirka dost spatne udrzuji, nehlede na to, ze momentalne silne nedoviraji.

zoya
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 26.09.14 14:32

@Bessinka Teď ale máte otevírací dveře, že? Nám do do dolní koupelny nevejde, nahoře počítáme s velkou koupelnou, ale tady bohužel budu s pojezdy muset bojovat. A jak se ten čtvrtkruh udržuje? Máte čiré sklo nebo nějakou texturu?

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 26.09.14 14:35

Ségra má čiré sklo a hrůza. :think: Tvar neporadím, takže OT. :mrgreen:

PinkGirl666
Závislačka 4730 příspěvků 26.09.14 14:35

Tak mám možnosť porovnání-bývali sme v byte kde bol polkruh a už nikdy viac :cert: jako píše @Bessinka zle sa čistili tie pojedzdy a do niektorých miest som sa ani nedostala a trvalo my umývanie šílené dlho aby to aspoň jako tak vyzeralo.

Teraz býváme v dome-máme čtverec a spokojenosť :palec: sklo má nejakú povrchovú úpravu takže čoho som sa bála-že zaschnú kapičky a bude tam vodný kameň. to vůbec nie je. Čistenie my zaberie 20 minút. Naviac som naučila aj chlapa aby tie kapičky po sprchovaní stiahol stierkou a to je potom umyté raz dva :pankac:

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 26.09.14 14:37

@zoya Mame cire, a i ted do nove koupelny jsme takove kupovali, me se to libi vic. Ale je pravda ze je na tom videt kazda kapka. Rovna skla se urzuji lepe, vezmes sterku a je to.
Ten sprchac co tu mame tech 10 let, tak uz je to na nem silne znat, mame tu hodne tvrdou vodu a povrchova uprava od Ravaku Anticalc, moc dlouho nevydrzela i pres udrzovani doporucene vyrobcem.

Popokatepetla
Závislačka 3258 příspěvků 26.09.14 14:39

Pokud to dobře chápu, tak budete mít pojezdy at ctvrtkruh nebo ctverec. To je pak uplně jedno protože se blbě čistí obojí. Čtvrtkruh šetří místo, takže pokud bojujete s místem, šla bych do něj

Lajka09
Závislačka 4914 příspěvků 26.09.14 14:43

Mám zkušenost s půlkruhem i čtvrcem a žádná diskotéka to nebyla ani u jednoho. Řekla bych, že se špatně čistily oba, do některých míst se dalo dostat jen zubním kartáčkem, člověk se vážne udrbkal. Ale mamka má třeba teď půlkruh, kde se dají dvířka vyklopit-vystrčit…prostě vyndat z těch pojezdů a prý se s tím dělá dobře. A čiré sklo…zíleží na vodě, my měli tvrdou, takže po čase se nedalo doleštit do úplného lesku v žádném případě. Ale mě se to taky víc líbí.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 26.09.14 14:44

Volila bych raději čtverec, ale umývá se špatně obojí, to je fakt. Jinak mě se taky vzhledově líbí víc čiré sklo, ale na údržbu katastrofa, mají to naši a nechtěla bych to ani zadarmo. :nevim:

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 26.09.14 14:46

@Lajka09 Vycvaknout z pojezdu jdu snad vsechny sprchace, ale ani tak to neni zadny zazrak. Navic me to nikdy vycvaknout nejde, a taky mam hruzu aby mi to nejak nevypadlo cely, takze cistim jak se da a je to katastrofa. Asi kazdy na svy pro a proti. :nevim:

Brontik
Kelišová 7191 příspěvků 26.09.14 14:49
@Bessinka píše:
@zoya
Ten sprchac co tu mame tech 10 let, tak uz je to na nem silne znat, mame tu hodne tvrdou vodu a povrchova uprava od Ravaku Anticalc, moc dlouho nevydrzela i pres udrzovani doporucene vyrobcem.

Souhlasím. U nás je to podobné, jen my máme cca čtvrtkruh.

Brontik
Kelišová 7191 příspěvků 26.09.14 14:50
@Bessinka píše:
@Lajka09 Vycvaknout z pojezdu jdu snad vsechny sprchace, ale ani tak to neni zadny zazrak. Navic me to nikdy vycvaknout nejde, a taky mam hruzu aby mi to nejak nevypadlo cely, takze cistim jak se da a je to katastrofa. Asi kazdy na svy pro a proti. :nevim:

Nám se dvířka z pojezdu vycvaknout nepodařila a tak to taky čistím, jak se dá ( i za pomocí kartáčku nazuby)

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 26.09.14 14:54

@Brontik kdybych mohla tak uz bych do cireho skla nesla, bohuzel mame na baracku velmi malinkatou koupelnicku, takze kdyby nebylo sklo cire, vypadalo by to dost blbe. Jinak ty pojezdy u ctvrtkruhu cistim takovyma tema stetkama na sklenice, nebo jak se to jmenuje… ale i tak je to drina a stejne jsou mista kam se proste nedostanu.

zoya
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 26.09.14 15:00

S čištěním se budu muset smířit, nic jiného tam nevejde. Bude to v koupelně v přízemí, děláme to hlavně kvůli WC a než se spraví koupelna nahoře. A čiré sklo se mi taky líbí víc, holt taťka bude mít s prckem sobotní dopoledne a já uklízecí dopoledne.
Jde mi o to, že se bojíme, že čtvercové posuvné dveře se budou více viklat a nebudou tak těsnit, jako čtvrtkruh. A ty čtvercové bych právě radši kdyby těsnily kvůli tomu udržování stěrkou.

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 26.09.14 15:04

@zoya Rozhodne jsou prostornejsi. V devadesatce ctvrtkruhu se sprchovat ve dvou je dost natesno. Co do tesneni to bude asi nastejno… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >