Tvoření doma - dítko rok a 3/4

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
7.11.21 12:27

Tvoření doma - ditko rok a 3/4

Ahoj holky,
Venku mame osklive počasí, do toho obe pokaslavame a ja se jdu poradit, co bysme s takhle starou holcickou mohly uz tvorit, vyrabet a budu mit na to doma věci :)

Je toho plny pinterest, vím, ale zajimaly by me vase zkušenosti, co uz je realne delat.
Knížky, kostky, auta, samolepky, puzzle, vkladani tvaru, pianko, kroužky a dalsi hračky, kterým se venujeme stale dokola uz me moc neba 🤣 🤷‍♀️

Prostě moc prosím o jakekoliv tipy na osvedcene domaci aktivity, dekuji ( jen ne, presypani cocky apod.. To se ji libi pak hazet a nacházím to vsude jeste mesic po 🤣 🤣)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26297
7.11.21 12:34

Malování barvama, sice bude spíš patlat, ale zabaví to, možná i matlani modelíny (ale aby to nedávala do pusy), nebo ji treba něco vystřihnout z papíru a ať to nalepuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
7.11.21 12:39

Můžete různě tvořit - vystřihla jsem z barevného papíru čtverečky, na papír jsem nakreslila třeba velké jablko, netřela ho lepidlem a dítě spokojeně lepilo papírky. Podobným stylem jsme dělali ještě kapra, jen místo papíru byl natrhaný alobal. Nebo jsem dítě nechala co nejvíc souvisle pomaloval čtvrtku a roličku od toaletního papíru. Ze čtvrtky jsem pak vystříhka křídla, přilepila na roličku, přiděla oči a hned nám na parapetu stálo několik motýlů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
7.11.21 12:53

Tak na podzim taková ta klasika - upéct svatomartinské rohlíčky (jasně, asi si bude ten svůj rohlík docela patlat, ale co), z kaštanů vyrobit zvířátka, nasbírat barevné listí venku (vždy jsme se snažili najít jeden od každé barvy), vydlabat dýni jako lampionek, vyrobit si doma zmrzku…

Jinak ráda kupuji takové ty sešitky na tvoření - vodové omalovánky i klasické, sešitek samolepek, sešitek pískování, vyškrabávání. Fajn jsou pastelky do vany, plastelína (s tou si syn vyhraje fakt hodiny, rád vykrajuje, má sadu zahradničení apod.)

Když měl syn období, že ho bavil pravěk, tak jsme vyráběli z klacku a molitanu oštěp. Ach jo, úplně se mi zastesklo po období, kdy jsme byli jen sami bez mimina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
7.11.21 13:10

@Dobrej_tym krasne tipy, dekuji.. Sesitek piskovani a vyskrabavani? Mam velké mezery, vubec neznam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
7.11.21 13:11

@Snorlaxik tak dnes budeme lepit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
7.11.21 13:13

@Kriss Tina v lete jsem ji dala prstove barvicky.. Jesteze jsem to neudelala doma, ale byla na chate, na zahrade… Skončila pak v lavoru, malovala na sebe.. Byla to zabava 🤣 ale v byte s barvickami jeste chvili pockam, na to neni zrala 🤣 maluje si, no, maluje 😁 pastelkami a voskovkami.. Ale malou bavi vse jen chviličku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
7.11.21 13:13

@Gabčík1 Mrkni třeba na Agátin svět, oni tam mají hroznou spoustu věcí na tvoření. Řadu jsme ještě ani nezkusili - různé tvoření se třpytkami, vyrábění pohybujících se panáčků, korálkování atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
7.11.21 13:16

@Dobrej_tym super, tak to se urcite podivam, nejsem sama moc kreativni, takze to by mohlo byt pro me :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20547
7.11.21 15:17

@Gabčík1 vodovky a modelína, tak je snad nejlepší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 20:14

V tomto věku záleží, jestli baví tvořit Tebe. Mně ne, nikdy mě to nebavilo a můj vztah k tvoření nezměnil ani absolvovaný kurz prožitkového tvoření. Nebaví mě vlastní proces, uklízet nepořádek po tom. Když můžu, tvoření se vyhnu. A to jak s vlastními dětmi, tak i v práci. Raději sáhnu po didaktické hře, puzzle. Už pro věk rok a půl je toho hodně, moje děti v té době zvládly mimo jiné obrázkové člověče.

Škrabací obrázky budeš dělat akorát tak sama, stejně tak malování pískem. Je to pro mnohem starší děti. A piplačka.

Ale pokud Tě to baví, skvěle do toho. Spíš jsem chtěla napsat, že na tvoření svět nestojí :mrgreen: A dítě v roce a půl tvořit nebude.
Anonym k vůli práci, prosím nechat nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat