Tvrdá bolavá prsa. Kdy k lékaři?

3
21.9.19 19:33

Tvrda bolava prsa. Kdy k lekari?

Ahoj, podobnych dotazu je tu spousta, ale ja uz si nevim rady. Male je 1 mesic, kdyz jsme se vratili z porodnice bylo tyden vsechno v poradku. Bez problemu se prisala k prsu a pocelou dobu kojeni aktivne sala a nasledne i krasne pribirala. Ale dalsi tyden uz se neco pokazilo, mala zacala vic plakat, vlasne plakala skoro porad a pres den naspala tak 2 hodiny maximalne. Nasledne nevim jestli to byli zanety ale nebylo mi dobre jako bych mela chripku. Bolely me svaly a klouby, mela jsem zimnici, teplota 39, a hlavne mi zacali strasne cervenat prsa, ale nebolela me. Takhle jsem to mela 2× a vzdycky to preslo. (davala jsem zabal z tvarohu). Nasledne jsme byli s malou i na kontrole u pediatra kde jsem se dozvedela ze nepribira, dokonce i zhubla. Takze jsme zacali doma vazit pred a po kojeni a co ji chybelo jsem dokrmila UM. Krasne zase nabrala, ale ted uz tyden mozna i pres tyden me opet zacali cervenat prsa a objevili se zatvrdliny pres pul prsa. Tvrdy mam i dvorec a bradavky me neskutecne boli jenom na dotek a na jedny mam docela velkou trhlinu. Jinak svaly a klouby neboli a teplotu nemam. Co jsem se nacetla ruznych rad a pomoci. Po kojeni jsem zkousela odstrikat a to jsem vytahla 20ml max. Nasledne jsem si delala studene zabaly z tvarohu a pred kojenim jsem tak pul hodiny sprchovala horkou vodou a snazila se to rozmasirovat a trochu odstrikat,
ale absolutne bez jakehokoliv zlepseni. Zacala jsem kojit i pres kloboucky protoze ta bolest uz je velka. Vlastne mi to ted jde az do podpazdi a i kdyz lezim v klidu tak citim jak ke to na postizenem miste popichuje. Chvilkama me to i kolem dvorce svedi. Jinak jsem spozorovala ze i mlecka mam asi mene nebo se nechce prave uvolnovat protoze driv kdyz prisla doba kojeni spustilo se mi samo mleko a ja uplne mokra. Ted kdyz jdeme kojit tak mi az po chvili zadne kapat par kapek. Ted me ale zajima jestli jeste mam nejakou sanci a zkouset to promasirovat a tak. A nebo si mam radsi uz dojit k lekari?

Omlouvam se za tak dlouhy sloh, ale nevedela jsem jak to jinak sepsat. Budu rada za jakykoliv rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.9.19 19:44

Take jsem mela zanet v prsu. Urcite si dávej stále tvaroh a nepřestávej kojit. Mléko musí ven. A k dr. si taky radsi dojdi ;) drzim palecky at si brzo ok, :( vim jaka to je bolest :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12826
21.9.19 20:09

Zkus odstříkávat před kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
21.9.19 20:19

Taky jsem si timhle nedavno prosla a skoncila v nemocnici. Odstrikavat/odsat trochu pred kojenim, pokud mas hodne nalita prsa, at dcerka muze lip prso uchopit. Po kojeni odstrikat nebo odsat, ale bacha - jen do ulevy! Trikrat denne ibuprofen 400 mg k potlaceni zanetu. Snad ti bude brzy lip!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
21.9.19 20:56

Pokračuj v tvarohovych zabalech po kojení a v nahrivani a odstrikavani před kojením. Dobrý je dát si před kojením taky teplou polévku, čaj atd. Malou hodně příkládej, zejména v noci. Pokud dostaneš teplotu, mazej k lékaři. Neboj, během pár týdnů už by se to mělo stabilizovat, prsa se přestanou tolik nalévat a mléko se bude tvořit hlavně v průběhu kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 21:09

Já si podobným mordorem prošla před 14 dny, týden po návratu z porodnice, doporučuji ihned lékaře. Já první dva, tři dny na rady nahřívala, masírovala, chladila, odstrikavala, atd.., další den už to bylo k nevydrženi a přidala se tedy i horečka a byl z toho prima zánět na antibiotika, litovala jsem, že jsem nešla dřív, protože ta úleva další den byla nepopsatelná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
21.9.19 21:30

Dekuju vsem za rady. Jeste se pokusim na to nejak prijit a kdyz zitra nebude uleva tak v pondeli si zajdu k lekari.
Jinak ted jsem opet pres pul hodiny byla ve vane a snazila se masirovat a porad stejne, zadna uleva :/ tak jeste zkusim odstrikaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama