Tvrdá půda na zahradě, pomůže promáčení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 17.07.19 17:19
Tvrdá půda na zahradě, pomůže promáčení?

Koupili jsme dům s dost zanedbanou zahradou. Konečně jsem měla čas se do toho pustit a myslela jsem, že zlomim motyku. Na lopatě by nás mohlo skákat pět a k ničemu by to nebylo. Chvílemi jsem fakt měla pocit, že kopu skálu. Pomůžu si, když to před kopáním opravdu důkladně proleju vodou? Nebo voda jen proteče a zůstane to stejně tvrdé? Díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 17.07.19 17:28

Rikam si, ze me uz tady nemuze nic prekvapit, ze uz jsem cetl vse. Ale jsem rad, ze se vzdycky najde nekdo dalsi, kdo rozsiri moje obzory a opet dokaze, ze lidska blbost nezna hranice.

To vidite zem poprve v zivote? To vas nenapadlo to proste zkusit?

Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 17.07.19 17:35

@Lalelale To závisí na druhu půdy a na sklonu zahrady, protože je-li zem úplně vyschlá a udusaná, tak voda steče i z minimálního sklonu po povrchu bez efektu, pokud je jílovitá tak to samé.

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 17.07.19 17:35

Zrejme jil, doporucuju se poradit, mozna bude nejjednodussi navezt kvalitni hlinu.

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 17.07.19 17:36

@Cenarius a pointa, kromě toho, že očividně nemáš tušení?

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 17.07.19 17:38

@Heivka @Eliška jj já se obávám, že to právě bude ten jíl. Nemáte zkušenost s tím navezením nové půdy? Četla jsem, že to můžu během pár let zlehčit pravidelným dosypavanim písku, co se s tím postupně promísí. Jinak než na to vyplýtvám bazén vody, mohla bych si tedy tou vodou pomoci ke změkčení? Nebo to musím zalévat pravidelně?

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 17.07.19 17:43
@Lalelale píše:
@Heivka @Eliška jj já se obávám, že to právě bude ten jíl. Nemáte zkušenost s tím navezením nové půdy? Četla jsem, že to můžu během pár let zlehčit pravidelným dosypavanim písku, co se s tím postupně promísí. Jinak než na to vyplýtvám bazén vody, mohla bych si tedy tou vodou pomoci ke změkčení? Nebo to musím zalévat pravidelně?

ano, ale podle me by to byla nesmirna drina, nestaci piskem posypat, fakt bych se poradila, jestli je lepsi cesta pudu zlepsit piskem, tj nejspis promisit nejakym kultivatorem jebo jak se to jmenuje, nebo navezt kbalitni hlinu navrch, otazkou je pak propustnost jiloveho podlozi. (Pokid to teda je jil).

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 17.07.19 17:45

Mohly bysme to spojit, ja mam na zahrade zas jen pisek :zed: :lol:

Havlova
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 17.07.19 17:45

Spíš nějaký stroj, jestli by to byl schopný zorat?

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 17.07.19 17:46
@Havlova píše:
Spíš nějaký stroj, jestli by to byl schopný zorat?

tak jsem to myslela ;)

Lalelale
Kelišová 5300 příspěvků 17.07.19 17:47

@Eliška zítra zkusím udělat test, jestli to je jíl. V zásadě mě to nijak neomezuje, pouze při kopání děr, mám pocit, jak kdybych byla půl dne ve fitku :mrgreen: květinám se tu zdá se daří.

Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 17.07.19 17:48

@Lalelale Tak zkuste kus té země vydolovat, dát do kýblu s vodou a pak uvidíte co z toho bude, případně se jít poradit do nějakého velkého zahradnictví.

Nebo si na kopání děr pořídit malou elektrickou sbíječku. :mrgreen:

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 17.07.19 17:51
@Lalelale píše:
@Eliška zítra zkusím udělat test, jestli to je jíl. V zásadě mě to nijak neomezuje, pouze při kopání děr, mám pocit, jak kdybych byla půl dne ve fitku :mrgreen: květinám se tu zdá se daří.

tak super, mne tu roste maloco, takova soukroma poust :)

Knoflice
Echt Kelišová 8110 příspěvků 17.07.19 17:56

My máme zem ok, ale jak je teď sucho a neprší, tak bych tam motyku zlomila taky, zalivam jen pod rostliny.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 17.07.19 18:09

My meli jilovitou tvrdou pudu. Primo zahradku jsem si postupnym dokupovanim kompostu, pisku a pravidelnym rytim premenila v neco normalniho. Jinak, kdyz uz chces tu pudu nejak upravit, tak po desti to jde vyrazne lepe ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama