Tvrdá stolice u dvouletého syna

132
27.12.20 19:18

Tvrdá stolice u dvouletého syna

Ahoj, jdu si pro radu. Syn 2roky a dva měsíce 😊 máme problém ses stolici má hrozně tvrdou stolici a nejde mu vytlačit, vždy mu musím pomoct aby se mu ulevilo. Nasadila jsem Laktózu ale bez účinků.(bereme ji už přes týden) Psala jsem paní doktorce tak se máme ukázat a prý nasadí forlax. Máte někdo podobné zkušenosti a co vám pomohlo? Co se týká stravy tak papa omáčky, těstoviny, má hodně rád maso. Ale co mi nesni je ovoce, zelenina (zelenina jen nastrouhana v polévce) a je problém do něj dostat pití, at je to jaké koliv pití tak toho moc nevypije 🙈 ještě má ráno a večer UM tak jestli je napity z toho? :think: už si nevím rady a moc vám děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
364
27.12.20 19:34

A ty problémy začal mít až teď? Já bych to viděla na nedostatek vlákniny ve stravě. To nepití tekutin je teda taky docela problém. Nedokážu si to představit v letních měsících, tekutiny pouze prostřednictvím UM ráno a večer jsou nedostatečné. Jestli jí hodně masa, tak to taky ucpává. Nesnědl by třeba aspoň každý den jedno nastrouhané jablko, když v polévce nastrouhanou zeleninu sní? Nebo mu připravit něco jako smoothie? Prostě to chce změnit stavbu jídelníčku plus přidat ty tekutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 19:53

@Dinomama já se vážně snažím do něj dostat pití, někdy ho i nutim ale to začne plakat samozřejmě. No jak kdy někdy je v pořádku a někdy tohle prostě má ale tedko ti má tedy už asi 14dni skoro. Zkoušela jsem mu dát jablíčko ale plive to ven, nevím jak mu to mám dát aby to snědl 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
27.12.20 20:09

U nas v frcely ovocne kapsicky (daji se koupit i znovuplnitelne sacky). Syn se poradne rozpil az ve 2,5 letech, ale toho mleka vypil vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 20:29

@ovetru mě syn ne vypije ani jednu flašku za den 🙄 tak půlku z bídou :,( :roll: a ovocné kapsičky sní taky jak kdy 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:31

Jiné než obyč těstoviny taky nesní? Čočkové například? Luštěninovou polévku? Jak děláš ty omáčky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 20:32

@rozand omáčky prostě klasika tak jak to jíme a máme rádi. Nic jako bio a pod určitě ne. Jiné těstoviny jsem nezkoušela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:34

@Sarka334 No jestli jsou zahušťované moukou, tak bych zauvažovala nad změnou. Když má zácpu, je to jednoznačně tou stravou a malým množstvím tekutin. Přeučit se to určitě nedá ráz naráz, ale pokud nechceš dlouhodobě řešit projímadla, tak bys to pomalu změnit asi měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:36
@Sarka334 píše:
@ovetru mě syn ne vypije ani jednu flašku za den 🙄 tak půlku z bídou :,( :roll: a ovocné kapsičky sní taky jak kdy 🙄

To bych asi zkusila odbourat aspoň jednu dávku toho UM, jestli se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 20:36

@rozand Ano zahustuji to tou jiskou v krabičkách co se kupuje v krámu. No určitě to bude i tím pitím ale jak to mám do něj dostat? V zoufalství už jsem mu to nutila a začal plakát samozřejmě takže tohle řešení není prostě 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 20:38

@rozand Ano zkouším, dnes jsem mu na večeři nedala už UM ale udělala normální jídlo 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14177
27.12.20 20:38

Ty omáčky bys mohla například dělat z hodně zeleniny - rozmixovat a alespoň do něj nějakou zeleninu dostaneš. Ovesnou kaši jí? A jiné než klasické těstoviny bych taky zkusila, např. těstoviny z červené čočky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:40
@Sarka334 píše:
@rozand Ano zahustuji to tou jiskou v krabičkách co se kupuje v krámu. No určitě to bude i tím pitím ale jak to mám do něj dostat? V zoufalství už jsem mu to nutila a začal plakát samozřejmě takže tohle řešení není prostě 🤷‍♀️

Není, snažila bych se co nejvíc navýšit tekutiny v jídle, tj. dělat třeba vývary, zeleninové polévky. Jinak teda kupovaná jíška bejvá docela humáč z palmáče, přitom to máš doma hotový raz dva 8o.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:40

Jinak obecně víc vlákniny mají celozrnné potraviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.12.20 20:44

@kaja00 ano ovesnou kaši ji. Dobře zkusím to děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat