Tvrdé celé prso, mléko teče

8.9.19 16:14

Tvrdé celé prso, mléko teče

Holky, prosím zkušenější o zhodnocení.
Už z porodky jsem před týdnem prisla s prasklinkou na bradavce, naivně jsem mazala bepanthenem, přišlo už zhoršení, praskliny větší, každé kojení od včera bolí asi tak o 100procent víc než porod. Přestože z prsa dál normálně kojim, dnes ráno bylo celé prso tak nalite, úplně jak kámen, bez bolesti nezvednu ani ruku, trochu hřeje. Po horké sprše a snaze o masáž jsem dvakrát odstrikala 50ml, malá už se nebyla schopna chytnout. Po obědě už jsem z něj kojila, mléko teče normálně, jen nevím jestli víc bolí sání od malé nebo dotek kdekoliv od brady po dolní žebra.
Otázka zní, máte některá zkušenost, kdyz tam nejsou jednotlivé zatvrdlinky, ale prso tvrdé celé, mléko teče, prso ucpané tudíž není, co s tím? Horké sprchy s masážemi, studené obklady, pravidelně kojení, na bradavce pro hojení Hydrogelova náplast střídaná s mastičku z lékárny.
Díky za každý tip :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

71
8.9.19 16:26

Mně se to stalo jednou, když jsem přes noc nekojila tak často jak jsem byla zvyklá. Prso bylo úplně tvrdé, nalité.. kojení pak bolelo a stále jsem cítila tlak. Volala jsem laktační a poradila mi odstříkat, rozmasírovat, dávat studený jogurtový obklad a paralen.. Úlevu jsem pocítila za pár dní. Kdyby se to nelepšilo, raději bych šla k dr. mohlo by se jednat o zánět a neradno si s tím zahrávat. Přeju hodně štěstí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5120
8.9.19 16:40

Naloz se do horky vany a masiruj a zkousej odstrikat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 16:42
@monalisa007 píše:
Holky, prosím zkušenější o zhodnocení.
Už z porodky jsem před týdnem prisla s prasklinkou na bradavce, naivně jsem mazala bepanthenem, přišlo už zhoršení, praskliny větší, každé kojení od včera bolí asi tak o 100procent víc než porod. Přestože z prsa dál normálně kojim, dnes ráno bylo celé prso tak nalite, úplně jak kámen, bez bolesti nezvednu ani ruku, trochu hřeje. Po horké sprše a snaze o masáž jsem dvakrát odstrikala 50ml, malá už se nebyla schopna chytnout. Po obědě už jsem z něj kojila, mléko teče normálně, jen nevím jestli víc bolí sání od malé nebo dotek kdekoliv od brady po dolní žebra.
Otázka zní, máte některá zkušenost, kdyz tam nejsou jednotlivé zatvrdlinky, ale prso tvrdé celé, mléko teče, prso ucpané tudíž není, co s tím? Horké sprchy s masážemi, studené obklady, pravidelně kojení, na bradavce pro hojení Hydrogelova náplast střídaná s mastičku z lékárny.
Díky za každý tip :) :)

Mazat celé prso měkkým tvarohem a obalí fólií. Mno cca po hodině až 3. Vytáhne to zánět i horkost ven plus kojit, odstříkávat a teplé sprchy. Mně to pak povolilo :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.19 16:43

Ano, měla jsem to podobně - hned v porodnici, LP radila nahřát ve sprše, masírovat/odstrikavat, pak ledovat. Kojit co nejčastěji. Ať je brzy líp, já jsem s tím měla neskutečné problémy.. (na menší zatvrdliny pak pomáhaly obklady z tvarohu)

• Nahlásit
  • Citovat
8.9.19 16:43

@herani Děkuji,jogurt nebo tvaroh vyzkouším vzápětí, pride mi, že když mala odsaje, je to účinnější než když odstrikam, byť to svin* bolí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
8.9.19 16:45

Dát si zábal z tvarohu, horkou vanu, zatnout zuby a co nejvíc to rozmasirovat. Mě se to stalo na dovolené, úplně nečekaně, to už sem v pohodě kojila 3 měsíce a zachránila mě odsávačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 16:51

Díky moc za všechny rady, po prvním bezproblémovém kojení, je to mazec, no :)
Jinak zánět bych asi poznala dle horečky, že? Zatím jsem měla spíš zimnici, ale dvě horké sprchy a kýble čaje ji rozehnaly..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
8.9.19 16:52

Před kojením nahřát a trochu odstříkat, po kojení kapesník namočený do studené slivovice a chladit. Teď jsem to řešila s laktační, mám prsa jako kameny, malý má problém se i chytit. Ale jakmile se bradavky dotknu, tak mlíčko stříká metr daleko. Bolí to až na záda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
8.9.19 16:54

Jo a na chvilku stoupnout kojící čaje, městu, caro… Mně pomohlo i trochu méně pít (pila jsem hodně, tak tři čtyři litry)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7207
8.9.19 17:56
@Kriss Tina píše:
Dát si zábal z tvarohu, horkou vanu, zatnout zuby a co nejvíc to rozmasirovat. Mě se to stalo na dovolené, úplně nečekaně, to už sem v pohodě kojila 3 měsíce a zachránila mě odsávačka.

Souhlas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.19 18:55

@monalisa007 mě prsa v tomto stavu rozmasirovaval manžel. Měla jsem je nalite, horké a tvrdé a nešlo mi to samotné, neměla jsem ten grif asi sama na sobě, možná jsem podvědomě nešla i přes určitou bolest. On viděl jak nám to ukazovala sestřička v porodnici jak to vymasirovat pryč to mlíko a šlo mu to dobře. Já teda kroutila nožičkama od bolesti, ale mlíko stříkalo jako blázen a uvolnil mi to skvěle…

• Nahlásit
  • Citovat
1594
8.9.19 21:31

To se mi stávalo na začátku pořád. Žádné babské rady typu tvaroh nepomohly. Pomohlo mi až homeopatikum Bryonia nebo tak nějak. Dala jsem si 2 kuličky vždycky když prsa začala tvrdnout. Za hodinu další 2 kuličky. Byla jsem za tuhle radu fakt vděčná, protože to jediné pomohlo. Jo a vůbec jsem nemusela provádět tu bolestivou masáž, což bylo taky fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.19 17:49

Tak holky, všem moc děkuji, v noci už jsem střídala zimnice s 40st, ráno doktorka antibiotika, plus srážet teplotu a často kojit, jedna paní doktorka řekla pouze do úlevy, druhá do úplně prázdného prsa, což mi moc logicke nepřijde neb se bude tvořit o to víc mléka, že..Plus tvarohové zábaly. Antibiotika by měla zabrat až za 48h, tak doufám, že to bude dříve..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama