Tvrdé, ztuhlé místo pod uchem (mezi čelistí a uchem)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.5.22 15:44

Tvrde, jakoby ztuhle misto pod uchem (mezi celisti a uchem)

Ahoj, chci se zeptat, nemate nekdo zkusenost s tvrdym mistem, hodne tvrdym, jakoby zatuhly sval, pod uchem, lepe receno mezi uchem a spodni celisti? Kdyz si tam zmacknu, vystreluje mi takovy tlak (ani ne bolest) do celisti a do zadni casti hlavy. Zaroven mi to ani jako sval neprijde, uz mi o tom rikala maserka (rozmasirovat neslo) i endokrinolozka (ale pry uz to neni jeji rajon :D ). Na druhe strane to nemam. Obcas mam bolesti a ztuhlost krcni patere strilejici do zadni casti hlavy. Doted jsem to tam nezkoumala, ale citit to teda je dost. Nevim, zda s tim na orl, nebo kam? Litat po vsech moznych dr se mi moc nechce, mam male dite.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20806
5.5.22 17:50

No tak čelistní svaly patří k těm hodně namáhaným, zároveň se na nich hodně projevuje stres a pokud máš rozbité i svalové napětí okolo krční páteře, tak je to celekm jasné - máš to zatuhlý :-D

Zajdi za rehabilitačním doktorem a začni s fyzio - hlava, krk, šíje a nech si udělat od fyzioterapeutky sestavu nějakého nápravného cvičení a vydrž alepsoň půl roku cvičit alepsoň čtyřikrát týdně.

Když to nebudeš řešit, bude se to celé zhoršovat, zejména pokud nosíš malé dítě.

zkus pro začátek alespoň jednou denně cvičit tohle - to nemá jak ublížit - a pokud se trochu uvolní krk a šíje, tak to pomůže i té čelisti. V případně že by tě tam něco bolelo, tak nechoď přes bolest, ale zůstaň tam kde to začíná být cítit a pomalu, zhluboka dýchej.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 18:19
@Ou píše:
No tak čelistní svaly patří k těm hodně namáhaným, zároveň se na nich hodně projevuje stres a pokud máš rozbité i svalové napětí okolo krční páteře, tak je to celekm jasné - máš to zatuhlý :-D

Zajdi za rehabilitačním doktorem a začni s fyzio - hlava, krk, šíje a nech si udělat od fyzioterapeutky sestavu nějakého nápravného cvičení a vydrž alepsoň půl roku cvičit alepsoň čtyřikrát týdně.

Když to nebudeš řešit, bude se to celé zhoršovat, zejména pokud nosíš malé dítě.

zkus pro začátek alespoň jednou denně cvičit tohle - to nemá jak ublížit - a pokud se trochu uvolní krk a šíje, tak to pomůže i té čelisti. V případně že by tě tam něco bolelo, tak nechoď přes bolest, ale zůstaň tam kde to začíná být cítit a pomalu, zhluboka dýchej.

https://www.youtube.com/watch?…

Tak to je ta nejlepsi odpoved, co jsem tady kdy snad cetla i dostala :kytka:. Moc dekuji. Ja cekala zase poslani k 10 doktorum, nador, zanet a ze se nemam blbe ptat :D.

Na fyzio prave chodim, jsem prave od hlavy az k pate cela spatne po cs a po noseni prcka, ale k tomuhle mi rekla, ze bych mela zajit za obvodackou a mozna to nechat zkontrolovat. Ze ji to jako sval neprijde. Nicmene zkusim pravidelne cviceni, moje obvodacka pro me neni duveryhodna, pokud by se to zhorsilo nebo vubec nezlepsilo, tak si nejake sono vyzadam.

Moc dekuji :mavam:.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat