Tvrdé, suché a drolivé nehty na nohou u 8měsíční dcerky

240
6.4.20 09:54

Tvrdé, suché a drolivé nehty na nohou u 8měsíční dcerky

Ahojda, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost ohledně nehtů u miminek, ráda si přečtu Vaše zkušenosti nebo rady. Dcera 8 měsíců má na nožičkách,, ošklivé nehty,, má je hrozně,, suché,, lámavé a na koncích se ji zahývají nahoru, spatně se to stříhá, nehet chci ustřihnout a normálně se, no jak to popsat, drolí? zažloutlé je nemá a jako novorozeně to tak hrozný asi neměla, teď mě to přijde horší. když ji mám na klíně a ona se na mě chce stavět tak mě těma nehtama uplně dloube do stehen až to fakt bolí jak je má ostré, nevíte co s tím? za 2 týdny jdeme na prohlídku tak se doktorky zeptám, ale chtěla bych znát i jiný názor, docela mě to děsí, aby neměla nějakou,, skrytou,, nemoc. Nebo je to normální a časem se to zlepší? mělo to některé Vaše miminko? Dcera má Bebu Comfort a přikrmujeme zeleninou, masem apod, takže si myslím, že vitamínů má dostatek :( Předem díky za nějaké zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lynx.lynx
6.4.20 10:00

Má to i na jiných prstech? Vím že dcera měla taky takové lámavé nehty na palcích a že jí to taky rostlo jakoby nahoru. Hlídala jsem jen aby to nezarůstalo a nechytalo se jí to za ponožky, stříhám kleštičkama do rovna ale pokud ti vydrží, lepší zkušenosti mám s pilováním nehtů jak na noze, tak na ruce. A nestříhat to moc “do masa” a nechat je klidně delší. Dceři se to začalo lepšit teď po jednom roce, já to tedy nijak neřešila. Teď bych řekla že má nehtíky super. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
240
6.4.20 12:01

@Lynx.lynx má takové právě všechny, na rukou má pěkné, vůbec nejsou suché a nedrolí se jako ty na nohou. Tak právě nevím, proč to tak má. Oni ji na nohou rostou spíš do špičky a zahnuté nahoru, akorát palce nerostou do špičky. Stříhám nůžkami, ale taky se moc nenechá, ruce jo, s nahoma naschvál kope :lol: mě je spíš divné, že když ji ten nehet chci ustřihnout tak nemůžu prostě naráz, ale cvaknout kousek a pak další a takhle kolem celého nehtu po kousíčkách, protože jsou tvrdší a uplně se drolej, nechápu to :think: Na rukou má slabounký a dají se pěkně ustřihnout, sice teda taky drápy ostrý, ale stříhat se daj pěkně a nedrolej se, prostě normální. No snad se to zlepší a má to třeba jen po někom z rodiny. :nevim: děkuji za zkušenost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
6.4.20 22:24

Ahoj, přesně to má i můj syn (11měs). Už par dni po narození jsem si všimla, ze má na palečkách u nohy nehty prohnuté nahoru. Špatně se to stříhá a od te doby, co leze, se mu samy zlomí, někdy naštípnou a musím je opatrně odstříhnout. Taky mě s nimi šíleně drápe, to i nehtama na rukách, které má ostříhané :nevim: Chci počkat, jak budou vypadat, až začne chodit v botách. Kdyby se mu nějak bolestivě lámaly nebo zarustaly, začnu to řešit s doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama