TVRDNUTÍ a bolesti břicha v těhotenství- info

363
24.7.08 05:53

TVRDNUTÍ a bolesti břicha v těhotenství- info

Hezký den všem těhulkám,
vzhledem k tomu, že spousty z nás trápí v těhu tvrdnutí bříška, bolesti, křeče,..atd.(článek zmiňuje se i CS skóre, vaginální a močové záněty apod.) tak Vám sem vkládám užitečný článek, který tohle podle mě velmi dobře popisuje, a hlavně je napsán od renomovaného lékaře- porodníka (z Apolináře)- MUDr. Michala Kouckého. (více viz. -virtualni porodnice. cz-, kde je i virtuální poradna;o)

Tak snad někomu pomůže- uklidní;o)

http://www.porodnice.cz/node/33432

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
24.7.08 12:54

DEKUJI MOC ZA ODKAZ,JSEM PRESNE TA,CO OD SAMEHO ZACATKU TEHU CITI KDE JAKOU BOLEST,KREC A VSECHNO TO,CO TAM MuDr POPISUJE.OPRAVDU KDYZ NECO DOMA DELAM-BANALNI DOMACI PRACE,DONUTI ME TO NAKONEC JIT SI LEHNOUT…UZ JEDNOU JSEM POTRATILA A TED JSEM V 10TT A DENNE PLASIM,ZE JE TO ZLE,TAKZE TED JSEM KLIDNEJSI A MOC DIKY!!!

• Citovat
  • Nahlásit
3254
24.7.08 17:18

Článek je fakt super :wink: .
yvn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
25.7.08 08:37

Sice je to uklidňující článek, ale i když si své doktorce stěžuji na tvrdnutí břicha a obtěžující výtok, na ultrazvuk (cervikometrii) mě neposlala, stěry neudělala, napsala mi do průkazky CS 2, magnézko mám brát 2× denně a hotovo. Sehnat dobrého doktora, který má zájem problémy konzultovat a řešit, je opravdu problém. Břicho mi tvrdne stále silněji, i když počet tvrdnutí se nezvyšuje, ale ani to mi nevysvětlila. Bojím se, abych se nezačala otvírat. Ale ten článek je opravdu napsaný dobře. Martík

• Citovat
  • Nahlásit
363
29.7.08 07:14
Anonymni píše:
Sice je to uklidňující článek, ale i když si své doktorce stěžuji na tvrdnutí břicha a obtěžující výtok, na ultrazvuk (cervikometrii) mě neposlala, stěry neudělala, napsala mi do průkazky CS 2, magnézko mám brát 2× denně a hotovo. Sehnat dobrého doktora, který má zájem problémy konzultovat a řešit, je opravdu problém. Břicho mi tvrdne stále silněji, i když počet tvrdnutí se nezvyšuje, ale ani to mi nevysvětlila. Bojím se, abych se nezačala otvírat. Ale ten článek je opravdu napsaný dobře. Martík

Martíku..ano..článek má spíše uklidňující charakter..abychom si uvědomili, že děloha roste, napíná vazy, roztahuje se pánev…atd.. a že občasné tvrdnutí je v normě!…ALE to nemá vůbec nic společného s nedůsledným gynekologem!!!..také mám až příliš laxního gynekologa..obtíže semnou nekontzultoval- napsal magnézko a hotovo..našel mi bakterie v moči, a klidně si odjel na dovolenou- s tím, že mám jet kdyžtak do nemocnice (nenapsal mi ale doporučení, nedal výsl. testů)..když jsem do nemocnice jela podruhý s bolestma v podbřišku jako při silnější menzes, tak mi na monitoru natočily kontrakce po 2-3 minutách!! 8O a chodili se na mě dívat jako na exota, který „rodí“ a neví o tom ;o)..samozřejmě si mě tam nechali na pár dnů- na zklidnění na kapačkách, a pozorování.. S DG- „fal. děložní činnost před 37tt“ … a říkám si, že mít důslednějšího gynekologa- tak se nic takového možná nestalo!!!..mohla jsem porodit ve 34tt, a zatím není vyhráno…
Takže nepodceňovat, a zároveň nepřeceňovat občasné píchnutí- vím, je to těžké- zvlášť to rozlišit ;o))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
29.7.08 08:05

Díky moc za odkaz na článek, docela mě uklidnil. Popisuje moje příznaky úplně dokonale, dokonce i ten slepák mě napadnul :D Tak hned jsem o něco málo klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5499
6.8.08 12:37

ahoj,narazila sem na tenhle clanek a mam stejny problem,akorat ja tem bolestem nevenovala pozornost,protoze sem myslela ze to je normalni.ted ale po kontrole,sem dostala magnesko na lecbu 6krat denne a klid predevsim lezet a dlouho nechodit.a to sem mela jit do nemocnice,snad se to srovna.a jeste sem netusila o tom tvrdnutim briska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama