Tvrdnutí břicha 20.tt a žádné pohyby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
30.11.21 18:05

Tvrdnutí břicha 20.tt a žádné pohyby

Ahoj holky!
Jsem prvorodička a tak i trošku plašan. Jsem ve 20.tt a asi týden pozoruju tvrdnutí břicha, hlavně po námaze (normální úklid domácnosti) a po orgasmu. Četla jsem si, že by to nemuselo znamenat nic vážného, ale i tak mě to trošku znervózňuje. Kontrolu čípku jsem měla jen jednou, tedy při potvrzování těhotenství, od té doby mi doktorka dělá jen ultrazvuk přes břicho. (Ani vaginální ultrazvuk ani vyšetření prsty)
Mám si zajít k lékaři dřív než na termín kontroly, kterou mám za týden a něco? A pokud počkat až na poradnu, tak mám se o tom lékařce zmínit nebo je to normálním projevem těhotenství?
Znervózňuje mě to totiž celkově, že ještě ani necítím pohyby, ani si nepřipadám těhotná, žádné příznaky, bříško jen minimální.
Prosím vás o vaše rady a hlavně o zkušenosti. Uklidněte mě, děkuju! :srdce: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27413
30.11.21 18:10

Břicho mít nemusíš, pohyby taky ještě cítit nemusíš. Na tvrdnutí si kup magnézko. Dr bych se zminila, ale týden to vydrží, není to nic akutního, kvůli čemu bys tam musela hned letět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.11.21 18:14
@Kriss Tina píše:
Břicho mít nemusíš, pohyby taky ještě cítit nemusíš. Na tvrdnutí si kup magnézko. Dr bych se zminila, ale týden to vydrží, není to nic akutního, kvůli čemu bys tam musela hned letět.

Děkuju za reakci :) počkám tedy do poradny. Jsem sice plašan, ale doktorku se snažím obtěžovat co nejméně. Víceméně chodím opravdu jen na poradny a když se mi něco nezdá, tak prostě doufám, že je to v pořádku. Jen to tvrdnutí mě vyděsilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
30.11.21 18:16

@Moly K. Kup to magnézko, to seženeš volně v lékárně, na tvrdnutí se stejně nic jiného nedává a výhni se tomu, co ti to způsobuje, takže se snaž nepretezovat a vynechala bych sex, aspoň do te kontroly a porady s Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
30.11.21 19:21

S tvrdnutím břicha zkušenost nemám.
Ale pohyby jsem začala cítit až 21+5 a to jen takový lehounky kopnuti.
A musím říct, že celý těhotenství jsem ty pohyby cítila opravdu minimálně. Jako že bych mohla dát někomu sáhnout? To nešlo. Přítelovi se to povedlo asi 3× :D
Vzpomínám si, že ve 28 týdnu! Jsme byli týden v kempu a já jsem za celý týden necítila jediný pohyb :lol: plašila jsem, ale nechtěla jsem nikomu kazit dovolenou, tak jsem to prostě neřešila a jen doufala. Prostě abych cítila pohyby musela jsem si lehnout a pekelně se soustředit. Týden před termínem jsem jela na pohotovost s tím, že jsem už 2 dny necítila ani jeden pohyb, druhý den jsem porodila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1450
30.11.21 19:35

Mě čípek nekontroluje vůbec, vaginální vyšetření taky nedělá, jsem 35 tt, je to běžné, na pohyby je taky brzy, můžeš cítit až později, ja teda poprvé cítila ve 20 tt jako prvorodicka, ale kamarádky 24 tt a jedna až 26 tt ;), na tvrdnuti to magnezko, nic jiného ti na to stejně nedají, ale příště to zmin :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.11.21 19:36

@Xxxbell
Tyjo! :D tak to jsi měla zajímavý těhotenství :D a chyběly ti takový ty pravý kopance? Že jsi je moc nezažila?
A děkuju za uklidnění, koukám, že každá ty pohyby má vždycky úplně jinak a nic hned neznamená, že je něco špatně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
30.11.21 19:37

@Petrussee děkuju ti moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5135
30.11.21 20:04

@Moly K. Já třeba kopance taky nikdy neměla a už vůbec bolestivé. Jen takove brouzdání uvnitř jako když si prejizdis jazykem zevnitř tvar. A teda vůbec mi to neva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
30.11.21 20:13

@Moly K. Zkusenosti mam, tvrdnuti nesmi byt pravidelne, napr. co 10 minut. Pak je moznost nejakeho zanetu, neb se rozjizdi porod a to se musi zastavit. To pak sup na pohotovost. Jinak je to uplne normalni, ja to mela uz od 16tt ve druhem tehotenstvi. U prvniho jsem byla s pravidelnym tvrdnutim hospitalizovana, zastavovali porod ve 26tt. Jinak cipek se da zmerit i pres ultrazvuk pres bricho. Urcite se o tvrdnuti zmin na dalsi kontrole, nasadi magnezium, pokud uznaji za vhodne. Jinak preji pohodove tehotenstvi a hlave klid!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
30.11.21 20:39

@Moly K. Ja to mela podobne jako xxxbel. Taky jsem pohyby moc necitila, jen obcas. Celkove jsem nemela ani bricho, a mimco bylo malinke. Kazdopadne u me sice sem tam vlneni bricha videt slo, citit kopance taky sem tam, ale ze by to bylo nejak pravidelne, nebo hodne cititelne, tak to ne. A zpetne myslim, ze prvni pohyby spis byly pochody v brichu. :mrgreen: Ja jsem zas byla extremni klidas, takze kdyz jsem tri dny pohyb necitila, tak normalka. :lol: Tak hlavne klid a preji bezproblemove tehotenstvi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat