Tvrdnutí břicha - 6x za hodinu

9.4.17 21:41

Tvrdnutí břicha -6x za hodinu

Ahoj..máte někdo stejnou zkušenost, že Vám tvrdlo břicho nekolik dní vv kuse i ve dne, v noci, třeba 4- 6× do hodiny? Byla sem s tím párkrát u dr i na pohotovosti..vždy jen změřili čipek, zkontrolovali zda je uzavřený a poslali domů s magnezkem, které nezabírá…je to dost nepříjemné ale to klidně vydržím..jen by mě zajímalo zda to miminku nevadí ( pohyby cítím v pohodě ) a taky zda jste předčasně neporodili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9266
9.4.17 21:47

Mela jsem t rdnuti obe tehotenstvi. Velke davky horciku, tvrdlo to dale, ale cipek drzel. Jak jsem horcik vysadila v 36.tt tak jsem se otevrela, cipek se spotreboval, ale i presto jsem rodila v terminu. S tim, ze bricho tvrdlo vic a casteji po tom vysazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
9.4.17 21:51

@Veronika 12 Nepíšeš, v jakém týdnu jsi. Mně tvrdne břicho od třetího těhotenství dál často a poměrně brzy. U toho třetího těhotenství to bylo opravdu hodně. Měla jsem nahnáno, snažila se šetřit. Břicho vesele tvrdlo i v klidu, ale vliv na čípek to nemělo. Donosila jsem v pohodě do termínu. Miminko to neohrozí, to se neboj, důležité je, že drží čípek.
Držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17048
9.4.17 21:58

Znám tvrdnutí doprovázené lehkou bolestí - jako menstruační. Vedlo to k předčasnému porodu ve 33.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:59

Ahoj já jsem s tím teda měla velké problémy, tvrdé bylo i 30 krát za hodinu. dostala jsem magnesium a utrogestan. Do toho jsem dva měsíce musela ležet preventivně s nohama nahoře. Prosím tě hlavně si nabřicho moc nesahej a nehladit, dráždí se tím děloha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
9.4.17 22:03

V prvním těhotenství jsem měla dráždivou dělohu od půlky těhotenství tvrdlo několikrát do hodiny. Porod v termínu a jako bonus velice rychlý, holt měla děloha natrenovano a dítě bylo během dvou hodin venku. Nemusí to vést k předčasnému porodu, ale samozřejmě je dobré se vyvarovat situacím, kdy začne tvrdnout výrazně častěji či bolestivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
9.4.17 22:16

Záleží na týdnu, kdyby kolem půlky tak bych se docela bála, i když to ani tak nemusí nic znamenat no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 22:19

Moc děkuji. jsem ve 29tt…v prvním těhu mi tvrdlo taky, ale po magnezku to bylo ok…v tomhle těhu je to 10× horší. By mě ani nenapadlo že to bude tak strašné..celkem bolestivé a tvrdne prostě pořád, v klidu, při chuzi…no furt..každý den jsem si říkala že snad zas pojedu na pohotovost jenže už jsem tam fakt byla tolikrát že mi to přijde zbytečný - hlavně ten čas a říkám si že mě snad pošlou na psychynu už…já budu rodit císařem tak se právě bojím že se mi rozjede porod normální - jako u prvního těhu v 36tt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 22:22

Od půlky těhotenství mi břicho tvrdlo defacto neustále, i v klidu. Ve 28. týdnu jsem s tím skončila v nemocnici, to uz jsem mela i bolesti. Nasazeny mega dávky hořčíku, utrogestan, klidovy režim, žádný sahani na břicho. Závěr dráždivá deloha, cipek ale držel. Do porodu to neustalo, musela jsem se smířit s tím, ze mám místo břicha skoro pořád sutr :mrgreen: Rodila jsem o tři týdny driv, porod rychlovka, i když zakončen akutním cs. Jak psaly holky, dulezity je, ze se nezkracuje cipek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 22:33

A máte tip na hořčík? Od dr mám magnosolv, jenže mám po něm průjem. Tak zkouším laciti nebo tak nejak se to jmenuje, ale k dr jdu ve středu tak nevim dávkování…zatim beru 4×2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
9.4.17 22:46

@Veronika 12 Magnesii lactici mi předepisoval i MUDr. (nikdy ne Magnosolv). Brala jsem 3×2tbl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 22:54

Děkuji. ve středu se ho zeptám. V prvním těhu mi netvrdlo ani zdaleka takhle, jeden den sem byla na kapačkách a pak klid…do špitálu nechci ale kdyby to mělo pomoct…mám 4letého kluka a naštěstí je ve školce tak se dopo válím ale stejně nic nepomáhá..občas pomůže sprcha trochu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12750
9.4.17 22:56

Mne s kazdym tehotenstvim tvrdlo bricho vic a driv. Pomahalo hodne pit a spat a hoodne magnesia. Brala jsem magnesium glycinate a doktor mi rekl, berte co pomaha, prebytek se vylouci moci. Cipek drzel, nakonec jsem si toho prestala vsimat, a klidne dal i sportovala. Porodila jsem tyden pred terminem a byla to rychlovka…58min po prijezdu do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
9.4.17 23:04

@Veronika 12

Tvrdlo mi moc a bolestivě.. porodila jsem ve 27tt akutním CS.
Sice jsi byla vícekrát na pohotovosti… nebo i v nemocnici…je to otravné, ale kdyby se něco zhoršilo, tak tam jeď znova… u předčasného porodu není o co stát… tady platí raději zbytečně než pozdě.

Byla jsem ve čtvrtek na kontrole u dr, shledal, že je vše o. k. a v pátek večer se syn narodil - velmi rychlý spád - bolesti se zhoršily, než jsme dojeli do porodnice, byla voda odtečená, já otevřená úúúplně.. tak jedině CS.
Vše se odehrálo cca za hodinku a půl…

:kytka: ale klid… syn to zvládl, je velký zdravý a silný :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:14

Fíha. hlavně že je v pořádku. Moc děkuji za rady. Je zajímavé že to má každá jinak..většina donosí do konce, jiné bohužel předčasně..no hrozné nervy fakt…navic tohle mimi máme z ivf tak se bojím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama