Tvrdnutí břicha - jak to poznám?

Anonymní
30.3.10 19:40

tvrdnutí břicha-jak to poznám?

Ahoj těhulky dnes jsem byla u doktora ten mi řekl že je vše v pořádku akorát že mám málo krvinek tak mi na to napsal nějaký prášky a ještě mi napsal globule že mám zkrácenej čipek.Řekl mi že se nemusím ničeho obávat.A že kdyby mi tuhlo břicho tak že mám ihned za ním přijít a nebo jet do nemocnice.A já se ptám,jak poznám že mi tvrdne-tuhne břicho?Zdá se mi trošku tvrdší ale možná to tak má bejt když tam mám mimí.Fakt nevím jsem těhotná poprvý a načínám 33týden.Prosím poraďte jsem z toho zoufalá.Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3529
30.3.10 19:47

Já měla takový pocit,jako,že se mi z břicha stává kámen,takové nepříjemné pnutí,které nepřestávalo ani při změně polohy nebo činnosti.Není to o tom,že na pohmat je břicho tvrdé,ale i tom pocitu.Jako trnutí.Určitě to poznáš kdyby něco,ať je vše v pořádku a jste oba zdraví :lol: A neboj,těch nejistot bude víc,ale vše zvládneš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.10 19:55

Mě tvrdlo od 25. týdne, ale moc nevím, jak to popsat :-). Prostě mi na chvilku ztvrdlo břicho, bylo fakt jako „šutr“ nebo se jakoby stáhlo a po chvilce to bylo zase dobrý. Někdy to i bolelo. Ale i když to nebolelo, tak jsem to prostě cítila, že na chvilku ztvrdlo a za chviličku už to bylo zase dobrý. Asi jsem ti moc nepomohla, viď :-( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tea
116
30.3.10 20:10

Fakt se to špatně popisuje, ale já jsem měla tvrdnutí těsně před porodem a taky jsem si vždycky myslela, že to nepoznám, ale pak to prostě cítíš. Já měla břicho na pohmat tvrdé, necítila jsem pohyby, ale nebolelo mě to, jenom takovej divnej pocit. Pak to zase odeznělo a takhle se mi to střídalo celý den a pak mi v noci odtekla plodovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
30.3.10 21:19

Je to v podstatě tak, jak popsaly holky - ne ani tak na pohmat, spíš pocit, který poznáš. Já jsem to poznala taky tak, že se mi v tu chvíli hůř dýchalo, jako bys byla z ničeho nic upnutá v krunýři nebo korzetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
30.3.10 21:52

Chci se jen zeptat, kdy se povazuje tvrdnuti briska za OK a v jakem pripade se musim obratit k doktorovi? Protoze ja to mam hodne casto, ale cetla jsem, ze to neni nic extra a ze ot 30tt se to pravidelne opakuje, tak nevim, cemu mam verit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
30.3.10 22:05

Říká se, že pokud je to kolem 10-ti takových tvrdnutí za den, tak je to ok, ovšem v případě, že je jinak nález a vše ostatní normální.
Já to u prvního neměla skoro vůbec a teď tvrdne jak o život, většinou večer tak co půl hodinky, ale čípek a vše je ok, takže neřešíme, takže pokud jsi jinak ok, tak bych se jen kvůli tvrdnutí neznepokojovala, ovšem určitě to sdělila lékaři až tam půjdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.10 22:22

Tak, jak už tu psaly holky. V nemocnici mi říkali, že ani nezáleží na tom, jak často, ale to tvrdnutí nesmí zapříčinit změnu na čípku a to sama bohužel nepoznáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.10 23:12

Ja myslim, ze to poznas, bricho jak sutr, ja ho mela tak jako jeste „nakrivo“ :roll: a blbe se mi dychalo nebo slo… :wink:
Co se tyce poctu tvrdnuti, v prvnim tehotenstvi od 12tt tak 10-20× za den, bylo to desny :roll: Az jsem si na to fakt zvykla… Brala jsem 3×2 magnezka denne, dlouho, az do 37tt, mela jsem jemne klidovy rezim a v pohode jsem donosila do 40tt, porod v pohode.. Cipek jsem mela porad ok.
Ted mi naopak netvrdne skoro vubec, tak 2-3× denne, asi si deloha zvykla nebo co… 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17495
30.3.10 23:34

Mně to přišlo jako když se mimino na pár minut natáhlo napříč břichem v dolní části, ale samozřejmě v té době na takovéhle kousky bylo ještě malé. Teď už se naštěstí většinou jenom příčí a je to výrazně nahořeji-kolem pupíku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
31.3.10 14:29

Buď si jistá, že to poznáš. :-D
Jinak to tvrdnutí je zapříčiněno stahem dělohy, která je vlastně sval. Pokud je tvrdnutí častější, užívej magnesium (já beru 3 tabletky denně plus rozpustné šumivé tablety a nijak zvlášť to nezabírá - nedovedu si to ale představit bez něj). V poseldním měsíci před porodem by se ale magnezko mělo vysadit, aby děloha příliš neochabla. Prý :nevim: Jinak - já jsem v pondělí byla u doktora právě kvůli tvrdnutí, protože přes víkend to bylo nesnesitelné a opravdu téměř bez přestávek. Zkontroloval hlavně čípek a řekl, že pokud se to nezlepší, musela bych na kapačky, takže do sebe rvu magnezko od rána do večera a snažím se moc nezatěžovat, což s malým dítětem jde těžko :(
Tak ať donosíš bez tvrdnutí! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
1.4.10 12:01

Je to tak, jak to už tady je napsané. Já jsem ve 32.tt, poprvé těhotná. Tvrdnutí mám tak od 28.tt, ale jenom občasně, někdy 2× až 3× za den, někdy vůbec. Jsou to normální stahy dělohy. Do doby, kdy jsem tvrdnutí neměla bylo bříško měkké i na pohmat, ale je to hlavně v pocitu. Když mi začalo „tvrdnout“, tak miminko určitě vůbec necítím, ani že se hýbe, ani že kope. Prostě je bříško celé tvrdé asi tak, jako když zatnu nějaký sval na těle a nechám jej několik chvil v napětí. Rozdíl je jenom v tom, že tenhle sval dělohy nemůžu nijak ovlivnit :-P . Někdy mě u toho bolí i v podbřišku jako na menzes. Někde jsem četla, že to jsou všechno vlastně takové minikontrakkce. Víš co? Píšu ti to, ale strašpytlík jsem stejně. Vždycky si hned zjišťuju, co se to se mnou vlastně děje. Tak ahojík. A ať vše zvládáš. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lnm
489
13.5.19 14:17

Tvrdnuti nebo miminko

Ahoj, precetla jsem uz vse mozne a stejne si nejsem jista. Jak vlastne poznat tvrdnuti briska? Jsem uz skoro na konci tehotenstvi a obcas mi brisko zmeni tvar, jako se vybouli dopredu, do strany. Byla jsem presvedcena, ze je to mimco ale ted fakt nevim. Kolikrat mam u toho pocit jak kdyz mi praskne kuze a takovy tlak citim. Je to ono?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
13.5.19 14:17
@Lnm píše:
Ahoj, precetla jsem uz vse mozne a stejne si nejsem jista. Jak vlastne poznat tvrdnuti briska? Jsem uz skoro na konci tehotenstvi a obcas mi brisko zmeni tvar, jako se vybouli dopredu, do strany. Byla jsem presvedcena, ze je to mimco ale ted fakt nevim. Kolikrat mam u toho pocit jak kdyz mi praskne kuze a takovy tlak citim.

Proste ti bricho ztvrdne.

• Nahlásit
  • Citovat
13.5.19 14:20

@Lnm to není ono, to se tam jen potomek mele :)) tvrdnuti je proste to, co to slovo znamená - břicho se ti zatne a je jak šutr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama