Tvrdnutí břicha, mám být v klidu?

Anonymní
7.5.20 18:55

Tvrdnutí břicha, mám být v klidu?

Ahoj, jsem 21tt.
Už jsem o tvrdnutí břicha slyšela, ale upřímně nevím, jestli je to ono a jestli nemám “plašit”.
Dnes celý den se mi děje, že když ležím v klidu, tak mi z ničeho nic ztvrdne břicho jako kamen, takový zvláštní nepříjemný pocit a během chvíle zase změkne. A takhle neustále dokola, kdykoli si lehnu 8o. O co prosím jde? Nevím, jestli je to normální :) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

555
7.5.20 19:04

Mám to taky :). A vše je v pořádku, neplaš. Jinak to můžeš říct dr na kontrole, doporučí ti hořčík a dostatečný pitný režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.20 19:13

Je to celkem běžné - já jsem nyní těhotná potřetí a měla jsem to tak i u předchozích těhotenství. Do další prohlídky bych byla víc v klidu (rozuměj nechodit 15 km tůry a pod. :lol: ), řekni to pak gynekologovi a on ti zkontroluje ultrazvukem, jestli se vevnitř něco neděje, pokud bude vše OK, tak je to cajk, jen předepíše hořčík, nejlepší je Magnosolv, ale ne každý ho snese, chce to vyzkoušet. A taky ne každému to pomůže, hořčík tvrdnutí nezastaví, jen to třeba trochu zmírní. Ke konci těhotenství je to tvrdnutí tedy už dost náročné, ale dá se to přežít, aspoň máš doma výmluvu, že můžeš lenošit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.20 19:47

Buď v klidu, děloha jen cvičí na to, co Tě ceka :blush: ja mela tvrdnutí snad od úplného začátku a velmi casto. Lékaři často předepisují hořčík, mě to moc nepomáhalo, ale třeba pomůže :blush: krásný zbytek těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
7.5.20 19:58

Je to běžné, také to během těhotenství mívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 14:14

Jmenuje se to Braxton-Hicksovy kontrakce. Je potřeba je ale odlišit od „účinných“ kontrakcí, které mají vliv na děložní čípek. To může na kontrole ultrazvukem zkontrolovat gynekolog. Takže bych to určitě s ním konzultovala.
Pokud jsou to ale ty „neúčinné“ a jenom „trénující“ Braxton-Hicksovy kontrakce, tak se nic neděje, je to jen nepříjemné. Já jsem to měla v obou těhotenstvích taky. A když jsem se doktora ve 2. těhotenství ptala, jestli mám být v klidu, tak se smál a říkal mi „a jak chcete být prosím vás v klidu, když jste celý den s tříletým dítětem?“ :-)
Hořčík to může zklidnit, ale je to spíš jen pro dobrý pocit těhotné, že to potom částečně odezní, neděje se to tak často nebo tak intenzivně. Braní hořčíku prý nemá na předčasný porod žádný vliv. Aspoň takto mi to můj doktor vysvětloval. Jestli bys měla porodit předčasně, tak na to hořčík nemá prý vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
248
8.5.20 15:28

Tvrdnuti je normální +- 10× za den. Neležíš nějak blbě? To ti tvrdne celou noc? Zkus jiné polohy, možná i blbá matrace. Je to zajímavý, já naopak musím ležet aby mi netvrdlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
8.5.20 16:02
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 21tt.
Už jsem o tvrdnutí břicha slyšela, ale upřímně nevím, jestli je to ono a jestli nemám “plašit”.
Dnes celý den se mi děje, že když ležím v klidu, tak mi z ničeho nic ztvrdne břicho jako kamen, takový zvláštní nepříjemný pocit a během chvíle zase změkne. A takhle neustále dokola, kdykoli si lehnu 8o. O co prosím jde? Nevím, jestli je to normální :) děkuji

Mně to začalo ve 20tt, když jsem v klidu ležela - najednou takovej tlak v břiše a v podbřišku tvrdá „boule“, jako když se mimčo vyvalí :D a za chvíli to přešlo. Říká se že tvrdnutí břicha se určitě pozná, ale já si vůbec nebyla jistá. Dr. mi akorát řekl že to je běžné od toho jak se roztahuje děloha, ani mi nic nepředepsal :nevim: teď je to častější přes den a nejen když ležím. Takže doufám že je to fakt normální :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 16:03

Mně tvrdlo v klidu i při pohybu. A bylo to mnohem mnohem častěji než 10× denně. To spíš tak 10× do hodiny :-) Ale bylo to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.5.20 16:05

Jo a doporučuju přes to břicho se neohýbat. Raději si dřepat, klekat, než se ohýbat přes břicho - při tom se břicho stlačí a vyvolá to ten stah.

• Nahlásit
  • Citovat
10.5.20 08:21

Ajoj ksem ve 20tt a uz me to nejake 3 tydny take zlobi. Zlobi me to pouze ze spani a nebo kdyz se vecer divam na telku, takze spis v klidovem rezimu. Kazdopadne ze zacatku to tvrdnuti rychle odeznelo a posledni dobou je tvrde dost dlouho. Musim vstat a chodit aby to povolilo, jen co zi zas sednu ci lehnu, tak je zas hodne tvrde.
Samozdrejme mi lekar dal magnezium a minuly tyden jsem dokonce dostala dvoje leky na krece a na povoleni delohy, bohuzel se stav tvrdnuti nezmenil :( V pondeli mu budu volat a uvidim co mi rekne…
Jak to nakonec dopadlo tobe? Je to lepsi a nebo jsi to nejak resila?
Dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.20 09:14

Holky trochu taky může pomoci těhotenský pás přes břicho - ten pevnější, ne nějaký za 200 co je jen na parádu ;-) Hlavně až budete mít větší břicho - zpevní ho a jako podepře, takže při chození tolik nepůsobí třeba otřesy a tolik se to nenamáhá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama