Tvrdnutí břicha, poslíčci 29tt - kdy jste porodily?

Anonymní
2.2.16 18:52

Tvrdnutí břicha, poslíčci 29tt kdy jste porodily?

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala na zkušenosti.
Jsem právě ve 29tt a často mi tvrdne břicho. Na tvrdnutí mám předepsaný megnosolv, po kterém to tvrdnutí alespoň nebolí a asi není tak časté jako předtím. Dál se mi už asi 3× objevili poslíčci, první se objevili už v 25tt. Na kontrole u dr mi bylo řečeno že mám měkčí čípek a mám polehávat, odpočívat a zavádět utrogestan. Chci se vás zeptat neměla jste to některá podobně a v kolikátém týdnu jste rodili?

Děkuju za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16421
2.2.16 18:56

Vylezela jsem si porod do 37+2tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
2.2.16 19:00

Břicho mi tvrdlo od 25 tt a porodila jsem 39+6, jen jsem se trošku šetřila a jedla magnesium

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
2.2.16 19:12

Ja to mela od 20 tt, tvrdnuti, na 2 otevrena, magnesium, utrogestan, do 36 tt jsem dodrzovala klidovy rezim, pak uz delala uplne vsechno a nakonec jsem pet dni prenasela a mozna by to bylo dyl, kdyby mi neudělali Hamiltona, aniz by se me zeptali.. :cert: ale mam krasne, zdrave dite :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
2.2.16 19:12

U druhého mi břicho tvrdlo opravdu hodně, brala jsem magnesko 6 tablet denne, začalo to někdy kolem 25.týdne… turistická dovolená v Alpách v 29.týdnu tomu moc nepomohla, po návratu doktor chtěl ať si jdu lehnout do nemocnice… (to nešlo, neměla jsem kam dát staršího)
opravdu jsem hooodne odpočívala (jak to se starším torpédem šlo) a malá se narodila den před termínem

odpočívej, opravdu polehávej :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barakaaa
2.2.16 19:16

I drive tvrdlo, hospitalizovana, zkratka celou dobu drazdiva deloha, zkracovani cipku…nakonec 38plus0, drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
720
2.2.16 19:33

annyska

Ahoj tvrdnuti bricha mam uz od 24tydne hrozil mi predcaasny porod, a ted jsem uz ve 28tydnu a porad to stejny mam musim MIT klidovy rezim a beru magnesium tak jsem taky zvedava jak dlouho vydrzime… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2450
2.2.16 20:10

Ahoj, velke tvrdnutí, cca 10×denne, od 7 mesice. Brala jsem hooodne magnesia. Rodila jsem 39+2 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4932
2.2.16 20:25

Pořád mi tvrdlo břicho, ve 28tt jsem měla dokonce CS4,porodila jsem 5dnů před termínem a to jsem neměla žádny speciální klidový režim ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
2.2.16 20:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala na zkušenosti.
Jsem právě ve 29tt a často mi tvrdne břicho. Na tvrdnutí mám předepsaný megnosolv, po kterém to tvrdnutí alespoň nebolí a asi není tak časté jako předtím. Dál se mi už asi 3× objevili poslíčci, první se objevili už v 25tt. Na kontrole u dr mi bylo řečeno že mám měkčí čípek a mám polehávat, odpočívat a zavádět utrogestan. Chci se vás zeptat neměla jste to některá podobně a v kolikátém týdnu jste rodili?Děkuju za odpovědi :)

Já ležela s tvrdnutím a povolujícím se čípkem od 29 do 34tt v nemocnici na kapačkách, za ty týdny tvrdnutí nepolevilo ani trochu a čípek dál povoloval, ale ne nějakou velikou rychlostí. Ve 35+1 musela malá ven císařem, jelikož u tvrdnutí padaly ozvy, hrozila hypoxie. Břicho tvrdlo i co 10 minut.
S tímhle stavem co máš můžeš porodit klidně za pár dní i přenášet, to ti nikdo bohužel nepoví. Tak ať je to co nejdéle. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
2.2.16 22:50

U obou mi tvrdlo břicho cca od 24.tt - měla jsem magnézium, zkrácený čípek, oba se narodili dříve-37+2 a 37+5…u prvního jsem odpočívala, u druhého to už nebylo reálné…mudr. říkala, že i takto brzo to může být normální, jen nesmělo tvrdnutí být moc časté-počet si už nepamatuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
28.9.19 13:15

Obnovuji diskuzi

Ahoj holky je tu nekdo s kym bych mohla toto tema probrat aktualne? Horcik uzivam uz 3 tydny, neprijde mi, ze by se to lepsilo, mam klidovej rezim, lezet…bricho tvrdne cim dal tim casteji, pobolivaji me rodidla, asi jizvy po minulem siti? Pri sebekratsi chuzi mam bolesti na prave strane, takove krece, ktere se mi ozyvaji az v krizi. Cipek mel pred 3 tydny asi 30mm coz mi prijde ok (jsem po konizaci asi 2 roky) Na kontrolu jdu az 15.10, myslite ze bych se mela dr ukazat driv? Malej dole hodne tlaci jak rikam ja..tuka na vicko - nekdy celkem bolestive…jsem z toho nervozni. Byvam doma casto sama, nerada bych neco podcenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62186
28.9.19 13:24

To je tak individualni, ze Ti tezko nekdo poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
28.9.19 13:27

Ja vim, tezko odpovedet od klavesnice, ale i tak jsem to zkusila :( s prvnim tohle neznam, to proste byl klid az do porodu, zadny poslicci nic. Ale dekuju za reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.9.19 13:31

@Payus kamarádka měla silné pokličky někde od 25-27tt a porod ji nakonec museli vyvolávat a to asi od 34tt už hořčík neužívala. Takze je to fakt různý :) mě můj dr vždy říkal, že pokud bych se necítila raději ať přijdu 10× zbytečně než pozdě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama