Tvrdnutí břicha, průjem, zvracení v 18tt

5
2.2.21 19:30

Tvrdnutí břicha, průjem, zvracení v 18tt

Ahoj holky, stalo se vám některé v 18tt nebo někdy v průběhu těhu, že vám tvrdlo břicho a současně jste měly průjem? V noci mě vzbudily křeče v břiše jakoby od střev, vyhnalo mě to z postele a měla jsem uplně ztvrdlý břicho. To břicho pak povolilo, ale průjem trval až do dopoledne a u toho i se zvracením, než jsem si koupila černý uhlí a potom se mi ulevilo. Přesto mám ale takovej divnej pocit na břichu, cítím jakoby namožené svaly a mám pocit, že mi i přes den několikrát ztvrdlo. Jen už to nebylo jak v noci (to bylo fakt jak kámen), nebylo tak tvrdý a nepříjemný - vlastně si ani nejsem jistá, jestli se jednalo přes den opravdu o tvrdnutí břicha. Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Může se jednat také o tvrdnutí břicha, jen v nějaké mírnější formě? Teď večer mám fakt pocit takovýho stahu břicha, ne moc silnýho, ale nepříjemnýho. Cítím, že se nejedná o střevo. Nic špatnýho jsem snad nesnědla, jedli jsme s přítelem to samý a on je ok.

Děkuji moc za každou odpověď! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
488
2.2.21 19:58
@aaniickaa píše:
Ahoj holky, stalo se vám některé v 18tt nebo někdy v průběhu těhu, že vám tvrdlo břicho a současně jste měly průjem? V noci mě vzbudily křeče v břiše jakoby od střev, vyhnalo mě to z postele a měla jsem uplně ztvrdlý břicho. To břicho pak povolilo, ale průjem trval až do dopoledne a u toho i se zvracením, než jsem si koupila černý uhlí a potom se mi ulevilo. Přesto mám ale takovej divnej pocit na břichu, cítím jakoby namožené svaly a mám pocit, že mi i přes den několikrát ztvrdlo. Jen už to nebylo jak v noci (to bylo fakt jak kámen), nebylo tak tvrdý a nepříjemný - vlastně si ani nejsem jistá, jestli se jednalo přes den opravdu o tvrdnutí břicha. Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Může se jednat také o tvrdnutí břicha, jen v nějaké mírnější formě? Teď večer mám fakt pocit takovýho stahu břicha, ne moc silnýho, ale nepříjemnýho. Cítím, že se nejedná o střevo. Nic špatnýho jsem snad nesnědla, jedli jsme s přítelem to samý a on je ok.Děkuji moc za každou odpověď! :srdce:

Tvrdnuti bricha je normalni 🙂 Muzete konzultovat s gynekologem, ale rekne vam jen at si poridite magnezko. Nic vic se s tim nedela.

Ja kdyz se rychle zvednu nebo udelam rychlejsi pohyby, tak mi taky ztvrdne.
Nekdy ztvrdne jen tak, bez priciny.

Pokud vam to stav dovoli, tak odpocivejte a kupte si to magnezko.

Prujem bych neresila, kdyz me hodne boli bricho, tak pak taky sedim na zachode v kreci, to tak proste nekdy je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
2.2.21 20:01

Tvrdne mi od 20týdne. Zobu magnézko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.2.21 20:03

@janikema90 tak moc děkuju :) mě trochu nahnaly bobky některý podobný příspěvky, kde holky psaly, že tvrdnutí břicha spolu s průjmem může být známkou předčasného porodu… proto jsem dál pátrala, jestli jsem opravdu měla i přes den tvrdnutí břicha, nebo to bylo prostě jen jakýsi vyčerpání svalů z toho průjmu. Měla jsem to tvrdnutí v noci poprvý, tak jsem si nebyla jistá, jestli se to může projevovat i nějakým pocitem namoženýho svalstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
2.2.21 20:10
@aaniickaa píše:
@janikema90 tak moc děkuju :) mě trochu nahnaly bobky některý podobný příspěvky, kde holky psaly, že tvrdnutí břicha spolu s průjmem může být známkou předčasného porodu… proto jsem dál pátrala, jestli jsem opravdu měla i přes den tvrdnutí břicha, nebo to bylo prostě jen jakýsi vyčerpání svalů z toho průjmu. Měla jsem to tvrdnutí v noci poprvý, tak jsem si nebyla jistá, jestli se to může projevovat i nějakým pocitem namoženýho svalstva.
@aaniickaa píše:

Porod by jste podle me asi poznala 😀
Jestli to bylo jednorazovy, tak to nereste. Ja jsem v 22tt a bricho mi zacalo tvrdnout uz nekdy v 15tt.
Nic prijemnyho, obcas me to taky vyleka, zvlast kdyz jsem venku a ucitim hodne velky tlak na spodku, ale jinak si vzdycky lehnu, podepru si nohy, abych je mela trochu nahore a lezim. A vzdycky to prestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
2.2.21 20:14

Pravdepodobne jsi neco spatneho snedla, ze na to chlap nereagoval nic neznamena, v tehotenstvi se tělo pripadnym bakteriim brani mnohem agresivněji. Prujem sice muze provazet chystani tela k porodu, ale to bys poznala neboj. Svalove krece a namozenost bych pripsala tem hodinam na zachode a tvrdnuti bricha dehydrataci po prujmu. Hodne pij a dej si dva dny dietnejsi stravu, tvrdnuti bricha se neboj, to je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
2.2.21 21:06

No hele, ja bych si radeji k lekari zitra zasla, od toho ta profese existuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.2.21 22:11

Každopádně bych dlouhotrvající průjem řešila, ono při dráždění střev dochází k dráždění dělohy proto to tvrdnutí břicha stím může souviset. Černé uhlí nebo nějaká sušší dietka může pomoci ale zase pozor na zácpu s tou se během těhu taky často potýká. Dr na tvrdnutí břicha doporučuje magnesium v celkem vysokých dávkách a tam je taky vykřičník, že magnesium ve větší míře projímá :zed: takže je to takový začarovaný kruh. Ale neboj dá se to vychytat. Takže s rozumem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
2.2.21 22:28

@aaniickaa beres uz magnesko na to tvrdnuti? protoze magnesko zpusobuje prujem… ja mela tvrdnuti a prujem od 16tt az do ted a zatim jsem neporodila (36tt) :D
ale resila bych to s doktorem, obzvlast pokud by trvalo zvraceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat