Reklama

tvrdnutí břicha ve 32 t a bušení srdce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monali
Kecalka 361 příspěvků 28.01.09 09:21
tvrdnutí břicha ve 32 t a bušení srdce

Holky zase mám jeden dotaz..Ted když se blíží porod tak jsem čím dál víc nervozní. Od 30tt mi sem tam tvrdlo večer břicho tak jsem diskutovala s doktorem.On mě prohlídl a říkal, že čípek mám přes tři cm takže porod nehrozí..A prej je tvrdnutí jednou za čas normální. Ale ted jsem přesně ve 32tt a včera večer asi od 17 hodin mi začalo tvrdnout břicho ale šíleně. A bylo mi nějak zle a strašně mi bušilo srdce. Vždycky mi břicho ztvrdlo tak na 10-15 min..tak jsem to rozdychavala (jak lokomotiva) pak zase chvíli dobrý a pak zase ztvrdlo..A to mi dělalo až do noci.Nevíte co to bylo? Jo a nějak se mi zesílil výtok, myslíte že mi odchází zátka?

Reklama

Reakce:

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 28.01.09 09:42

Monali - asi neporadím, ale jsem na tom stejně. Výtok zesílel, ale zátka to nebude. Prostě jen zvýšená sekrece. Břicho mi tvrdne i před megadávky Magnesia a občas bolesti v podbřišku jako na MS. Čípek už mám trochu zkrácenej(CS2), ale moje dr. se nevzrušuje a říká , že nález odpovídá stupni těhotenství. Tak se moc nevzrušuju taky. Jo, holt se nám to blíží…
Jsem zvědavá, jak jsou na tom ostatní.

misuna
Stálice 77 příspěvků 28.01.09 09:43

Výtok může být způsobený zánětem a břicho pak může tvrdnout v důsledku zánětu. Mně začalo tvrdnout břicho ve 27tt a doktorka se taky ptala, jestli mám výtok. Nepřipadal mi, že by ho bylo víc nebo svědil, ale ouha, zánět tam byl. Dostala jsem magnésko a nějaký vaginální globule na zánět.
Teď jsem ve 30tt a břicho mi tvrdne pořád, ale spíš jen tam, kde se miminko hodně vyboulí, ostatní část břicha je měkká. Předtím to bylo tak, že ztvrdl celý podbřišek, ale to bylo spíš chvilkový (třeba půl minuty).
Možná radši zajdi za doktorem, ať tě zkontroluje.
A jestli ti tvrdne večer, tak to může být taky z únavy za celý den.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 28.01.09 09:53

Ahoj Monali

Mě ztvrdlo břicho poprvé v 18. týdnu, což je prý dost brzo.
Dostala jsem magnesium Magnebene a přešlo to. Pak jsem zjistila, že mi břicho tvrdne hlavně po náročném dni v práci, při stresu nebo po námaze. Takže jsem se snažila tyhle faktory omezovat.

Sem tam, třeba 2× za den mi břicho tvrdlo dál, ale dr. mi řekl, že čípek drží a že se nemusím znepokojovat.
Pokud prý bříško netvrdne více jak 10× za den, a to ztvrdnutí trvá jen pár sekund, je to OK.

Tak nevím, jestli to není u tebe překlep (doufám že ano) jak píšeš, že ti břicho ztvrdlo na 10 - 15 minut ..... To jako máš tvrdé břicho 10 minut vkuse? Pokud ano, tak určitě jdi k doktorovi.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 28.01.09 11:23

Ahoj,mě tvrdne břicho cca od 20týdne,odkdy beru i magnesko. PO 30týdnu se to samozřejmě čím dál víc stupnuje.
Mám to podobně jako Misuna. Dřív mě tvrdl celý podbřišek,ted většinou jen část spíš nahoře (tam kde my máme bohužel hlavičku-vždycky se bojím,aby to tu hlavičku nějak nezmáčklo…).Při tvrdnutí si vždycky krásně našáhnu,kde mi pod prsama končí děloha.
Jinak to tvrdnutí je vždycky tak na půl minuty maximálně.Zvláště večer to mívám tak každou půlhodinu. ALe 10-15min - to musí být vážně překlep,ne??

Doktor mi říkal,at se taky neznepokojuju,že to je prostě u některých ženských normální.takže dlabu magnesko a držím :lol:

Monali
Kecalka 361 příspěvků 28.01.09 12:02

jejda holky je to preklep:-) omlouvám se ale jsem v práci a psala jsem to rychle a uz jsem to po sobě nečetla..

Kača.M
Závislačka 2786 příspěvků 28.01.09 13:56
ahoj,já už mám malou na světě

ale,v těhotenství mi taky tvrdlo břicho,od 25.týdne,doktor dal Magnesko a břicho tvrdlo jen 2× denně.V 30.týdnu mi taky na večer začalo tvrdnout břicho asi co 20minut a do rána to neustoupilo.Můj gynekolog měl dovolenou,tak jsem šla na ambulanci do nemocnice a oni si mě tam hned nechali! Přísný klid na lůžku,prostě ležet,ležet a ležet.Dali mi i infúze.Po těch to povolilo a pak mi na:,–(ili Salbutamol tbl.co 6hodin a tvrdnutí bylo za den ubývalo.Když bylo po pěti dnech asi 3-4× denně,začínala jsem se těšit domů.Ale ouha.Pořád mě nechtěli pustit.Čípek jsem měla přes 2cm.Newsnáším pobyt v nemocnici a tak,když sloužil můj doktor-zeptala jsem se,jestli bych moc riskovala,že porodím předčasně,kdybych podepsala revers a šla ležet domů.Doktor řekl,že když budu opravdu poctivě ležet a dál přesně brát léky,tak by to šlo.Jen musím podotknout,že asi i sehrálo roli,že bydlím asi 200metrů od nemocnice.Tak jsem to podepsala a šla.Každý týden jsem docházela na kontroly.Po 3 týdny byl stav stále stejný a při čtvrté kontrole mi doktor řekl,že si mám doma sbalit tašku do porodnice a rovnou jet do Ovy-na fifejdy,tam berou porody od 34.týdne a tady ve Frýdku až od 36.týdne.Poslechla jsem.Tam mě zkontrolovali a řekli,že to vypadá,že placenta nestíhá mimčo vyživovat a že si mě tam nechají.Druhý den odpoledne přišla na svět naše princeznička.Musela hned do inkubátoru,kde byla 10dní.Tak a teď už je zase vzhůru,tak zatím,pa

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi si zašli na kari a opět řešili s policií parkování

Kolotočářský klan Kočkových vystrojil svému korunnímu princi honosný pohřeb... číst dále >

GLOSA: Čižinský, Hřib, Pospíšil. Experiment „Nová Praha“ se může zaseknout dřív, než vůbec začne

Vyrovnané výsledky komunálních voleb v Praze dávají prostor pro vytvoření... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >