Tvrdnutí břicha, zkráceny čípek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mumugirl
Kecalka 120 příspěvků 21.05.16 09:31
Tvrdnutí břicha zkráceny čípek

Ahoj holky, dnes jsem 19+5, od čtvrtka mi dost tvrdne břicho a i se mi u toho hůř dýchá. Můj doktor mě poslal do porodnice, prý mam čípek 28 mm. Dostala jsem domů Magnosolv a utrogestan. Mám se nejak plašit? Co můžu a nemůžu? V porodnici mi toho moc neřekli, můj doktor by mi nejraději zakázal i to dýchání snad, tak jsem zmatená… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lecka
Kelišová 5215 příspěvků 21.05.16 10:05

Rozhodne klidový režim v maximálním slova smyslu, jinak ti hrozí v nejhorším hodně předčasný porod.

Zuzaniee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.16 11:14

Mela jsem to same akorat az od cca 26 tydne tehotenstvi. Brala jsem taky az do 34 t. t. magnesium a zavadela Utrogestan…Doktorka mi nakazala klidovy rezim…Takze nozky nahoru a co nejvice odpocivat ;) Tvrdnuti briska je v tehu normalni, ale nemelo by tvrdnout porad, takze opravdu pokud muzes, radeji se neprepinej :mavam:

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 21.05.16 11:28

Ja mela to same od 20 tt. Mela jsem hodne lezet, az na obcasne prochazky, kdyz jsem se citila dobre, jsem to dodrzovala do osmeho mesice, pak uz jsem delala vse, nakonec jsem přenášela ;) Takze klid a pohodu dodrzuj a preji, at mas dal pohodove tehu!

Mumugirl
Kecalka 120 příspěvků 07.06.16 20:52

Holky, tak nevim, potrebuju zase poradit… Na minule kontrole(14 dni zpatky) byl čípek zase 4 cm, takže v pohode, tvrdnuti taky ustalo… Dneska me to ale zase hodne zlobí, i bolesti zad… Jsem ve 23+0, pohyby cítím… Mam to nejak resit hned, nebo to počká? :nevim:

michee
Závislačka 3591 příspěvků 07.06.16 21:12

@Mumugirl já jsem dnes 23+5 a břicho mi tvrdne fakt hodně, občas i s bolestmi, ale když si dám relax na gauči, tak to je lepší. Já to takhle měla už když jsem čekala synka, takže se zbytečně nestresuju. Řešila bych to asi jen v případě, že by se to už nedalo vydržet. Pohyby taky cítím, takže i to mě drží víc v klidu. Čípek jsem na poslední kontrole taky měla v pohodě, občas cítím řezání přes čípek, ale nestresuju se, kdyby byl problém, poznám to a jedeme do nemocnice. Šetřím se co to jde, beru magnezko a věřím, že to doklepeme bez problémů až do konce.

Ginuš
Hvězda diskuse 38231 příspěvků 07.06.16 21:13

@Mumugirl jela bych hned na pohotovost :nevim:

Mumugirl
Kecalka 120 příspěvků 07.06.16 21:29
@michee píše:
@Mumugirl já jsem dnes 23+5 a břicho mi tvrdne fakt hodně, občas i s bolestmi, ale když si dám relax na gauči, tak to je lepší. Já to takhle měla už když jsem čekala synka, takže se zbytečně nestresuju. Řešila bych to asi jen v případě, že by se to už nedalo vydržet. Pohyby taky cítím, takže i to mě drží víc v klidu. Čípek jsem na poslední kontrole taky měla v pohodě, občas cítím řezání přes čípek, ale nestresuju se, kdyby byl problém, poznám to a jedeme do nemocnice. Šetřím se co to jde, beru magnezko a věřím, že to doklepeme bez problémů až do konce.

Já jsem prvorodička, tak prave nevim jak to poznat, ze uz je to problem… Rozhodily me ty bolesti v krizi, vždycky na chvilku ustoupí, pak zase přijdou atd… Tak jestli to nemůžou byt kontrakci?

michee
Závislačka 3591 příspěvků 07.06.16 22:36

@Mumugirl mě doktor řekl, že pokud to není nějak pravidelné a extra časté, ať jsem v klidu, pokud můžeš odpočívej, dopřej si dostatek tekutin a uvidíš, kdyby se ti něco nezdálo, neváhej a zajeď si do nemocnice. Sama jsem dnes nad tím uvažovala, ale nakonec se to uklidnilo, tak jsem v klidu doma.

yse
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 07.06.16 22:40

Hajdy na pohotovost a drzim pesti ať je vše v pořádku a jde jen o plány poplach.

Lusita
Kecalka 393 příspěvků 08.06.16 11:24

Bricho mi vzdy vic tvrdne, kdyz ma pak trosku povyrust… nevim jestli ti na pohotovosti pomuzou, horcik mas, utrogestan taky, daji ti tak max kapacku horciku, ta me osobne nikdy nepomohla. Co mi pomaha, tak Guajacuran, byt je primarne na psych. problemy, tak mimo jine uvolnuje i napeti svalstva. Je volne prodejny, doktor mi ho na tvrdnuti schvalil…

Ginuš
Hvězda diskuse 38231 příspěvků 08.06.16 20:45

@Mumugirl ahoj, jak jsi dopadla? Byla jsi někde?

Mumugirl
Kecalka 120 příspěvků 13.06.16 10:45

@Ginuš nakonec jsme jeli, ale nic zásadního, dostala jsem kapačku hořčíku a neco na uvolnění a pustili me domu:)

cokdyby
Stálice 61 příspěvků 19.07.16 16:06

Ahoj holky, jsem v 15tt a už týden mi tvrdne břicho. Beru magnézium a mám nařízen klidový režim. Před týdnem na kontrole vše v pořádku. Když ležím je to lepší cítím jen takový tlak když vstanu břicho ztvrdne a skoro nepovolí. Je to vyčekané těhotenství po potratu a ZT. Jsem z toho velmi nervózní prosím o zkušenosti.

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 20.07.16 12:55

@cokdyby ahojda, vim, ze je to neprijemne, ale opravdu dodrzuj klid, ono to samo polevi, ber magnezium, ja mela to same, ale od 20 tt. Kdyz mi bylo fajn, sla jsem se obcas projit, jinak jsem nemohla nic, bricho jak kamen. Pak jsem brala jeste utrogestan. Cca mesic pred porodem mi bylo ze dne na den uplne super a uz jsem delala vse. Proste poslouchej sve telo ;) At je brzy lip! Jo a ve finále jsem prenasela :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama