Tvrdnutí bříška, “pocit těžkosti” s dvojčaty

Anonymní
5.11.20 11:21

Tvrdnutí bříška, “pocit těžkosti” s dvojčaty

Ahoj, doufám že nejsem s tímhle problémem jediná.
Poslední cca týden mi začalo jakoby “těžknout” bříško, nevím jak to popsat :D když si zavazuji třeba boty jde to cítit že tam to bříško je, bolí mě břišní svaly a spodek. Do toho když si na bříško sahnu, mam ho jakoby tvrdší.. ale to až poslední týden.
Je to normální? Jsem momentálně v 16tt a čekám dvojčátka přijde mi, ze bříško začíná trochu vylejzat. Nechce se mi kvůli kravinam chodit ke gynekologovi v tehle situaci, tak se omlouvám pokud mám holky hloupé dotazy :D
Je to mé první těhu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
282
5.11.20 11:25
@Anonymní píše:
Poslední cca týden mi začalo jakoby “těžknout” bříško, nevím jak to popsat :D když si zavazuji třeba boty jde to cítit že tam to bříško je, bolí mě břišní svaly a spodek. Do toho když si na bříško sahnu, mam ho jakoby tvrdší.. ale to až poslední týden.
Je to normální? Jsem momentálně v 16tt a čekám dvojčátka přijde mi, ze bříško začíná trochu vylejzat. Nechce se mi kvůli kravinam chodit ke gynekologovi v tehle situaci, tak se omlouvám pokud mám holky hloupé dotazy :D
Je to mé první těhu

To se neboj jsem 19tt a mám úplně to samé :D jen to že s jedním dítětětem…, dnes jsem si nemohla zavázat ani boty, nějak zhruba v tom 16tt mi začlo bříško tvrdnout, ty to máš prostě s dvojčatky ještě trochu náročnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
5.11.20 11:41

Si těhotná a ještě s dvojcaty, tak nevím kdy si čekala že ti začne vylizat břicho? V 16tt je to úplně normální i s jedním. Bolest je taky normální, pokud to nejsou silný křeče, vše se roztahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
5.11.20 11:53
@Anonymní píše:
Je to mé první těhu
Čekáš dvojčata…je to normální, máš se zeptat svého Dr zda je to normální :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
5.11.20 11:58

Tvrdnutí je ve většině případů normální fyziologický jev - a když to jsou dvojčata, může to být klidně dřív, protože ta děloha tam má defacto pomalu 2× tolik objemu, než s jedním plodem. Ale určitě bych to konzultovala s doktorem a nasadila magnezium, šetřila se - u dvojčat jsou rizika předčasného porodu mnohem vyšší než u jednočetného těhotenství. Je zbytečné tomu chodit takto brzo naproti a myslet si, že to je ve všech případech normální.

Já v prvním těhu byla hospitalizovaná ve 31 tt a byla tam se mnou maminka, prvorodička, jednovajky, od cca 24 tt s cerkláží čípku (totál se jí začal zkracovat po 20 tt, což je opravdu brzy, tak jí ho zašili). Já tam byla též se zkráceným čípkem a častým tvrdnutím - břicho mi tvrdlo od cca 19 tt velmi často. Nyní jsem podruhé těhotná, břicho taky tvrdne, sice ne tak často (beru magnezium), ale o to více intenzivnějši a bolestivěji… ale jsem už 30 tt opět, takže se pomalu uklidňuji, že nejhorší je za mnou a pomalu jedeme do finále. Začalo mi to kolem 16 tt taky tak nějak - tedy dřív jak u prvního těhotenství.

Pocit těžkosti je u toho zcela normální - v pozdějším týdnu těhotenství to je pak doslova šílený pocit těžkosti, co nutí až do předklonu, jakoby člověk nesl haldu kamení na břichu, co ho převažuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5197
5.11.20 12:01

Zmin se gynekologovi, on ti předepíše magnezium. Hodně šetři ať vydržíš aspon do 36tt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
5.11.20 13:45

Měla jsem to samé, taky čekám dvojčata,
doktorka mi předepsala Magnosolv a zklidnilo se to.
Zavolala bych gynekologovi, a zmínila bych se o problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama