Tvrdnutí bříška v 26. tt, tlak v podbřišku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Popelka12
Kecalka 481 příspěvků 09.11.18 19:34
Tvrdnutí bříška v 26.tt, tlak v podbříšku

Maminky,
podělíte se o rady? Ačkoliv jsem těhotná potřetí, každé těhotenství je individuální a já si nevím rady.

Jsem na začátku 26.tt. Už týden mám přes den tvrdnutí bříška (dnes mě to trápí od 10.30 až do teď cca co 10 minut) - nebo je to spíš takové napínání bříška, kdy se přes to napětí nemohu ani ohnout. K tomu se dnes přidaly bolesti či tlak v podbříšku, kdy mám pocit, že mi snad praskne voda.
U lékaře jsem byla v úterý, ale vnitřně mě neprohlédl, jen nasadil magnésium a řekl zmírnit aktivity, což při dvou malých dětech moc nejde.

Má otázka zní, jestli jste před prasknutím plodovky cítily nějaký tlak nebo něco, co by tomu nasvědčovalo? A zda to může být jen napínání vazů a dělohy, případně otáčení prcka nebo má některá zkušenost s těmito příznaky a došlo k předčasnému porodu?

Reakce:

Makito
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 09.11.18 19:42

Jak máš malé děti? Ještě nechodí do školky? Nemůže je někdo pohlídat, aby sis denně lehla na hoďku. Mě to pomohlo. V noci mám vyvýšenou postel a podložený zadek. Není to úplně příjemné, ale pomohlo mi to. Nechceš přece ještě rodit. Já hořčík vůbec nebrala, chvilku na začátku, ale to jsem z něho měla průjem. Piju magnéziu, jím banány a hořkou čokoládu.

Popelka12
Kecalka 481 příspěvků 09.11.18 19:50

@Makito Starší má 3 roky, do školky chodí, ale teď musí být kvůli nemoci dva týdny doma. Mladší necelý rok a půl. Babička pracuje, tatínek také.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 19:55

Ahoj bohuzel takhne u me zacal predcasny porod jela jsem do nemocnice ve 25 tt s tvrdnutim a tlakem v podbrisku nic moc extra bolestiveho nebo pravidelneho. Na pohotovosti ze me udelali blazna ze to urcite nic neni ale jak me dr vnitrne vysetlil byla jsem uz na 5 prstu otevrena tak se omlouval a hned hospitalizace kapacky ale podarilo se vydrzet jen do 28tt pak se maly narodil.

Makito
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 09.11.18 19:56

@Popelka12 nějaká kamarádka nebo sousedka? Jsi dobrá, že jsi šla do třetího tak brzy po sobě.

adamura
Kecalka 248 příspěvků 09.11.18 20:17

Určitě bych ti poradila, aby jsi se jela ukázat někam do nemocnice na gynekologii. Protože když to takhle pravidelně trvá od rána až do teď, tak bych si s tím vůbec nezahrávala. Jsem máma pěti dětí a takhle mi u posledního začal předčasný porod, sice až na 34.týdnu a podařilo se ho zastavit, ale žádná legrace to není.

Popelka12
Kecalka 481 příspěvků 09.11.18 20:28

@Makito Vsichni jsou pracujici. Sousedi nas za treti odsuzuji. Ale pres den se snazim si aspon na chvili sednout. Treti jsme neplanovali, ale stalo se. A jsem za to rada.
@adamura Jenze ono je to pravidelne cely ten tyden, ale pres noc to vzdy prestane. Je tedy fakt, ze za cely tyden jsem to nemela tak dlouho jako dnes, ale treba jen odpoledne a po fyzicke namaze. Dnes to zacalo asi po hodine a pul zehleni, coz za nic fyzicky namahaveho nepovazuji.

adamura
Kecalka 248 příspěvků 09.11.18 20:51

Žehlení a věšení prádla je na tvrdnutí břicha blbý. Já jsem měla pro tyhle případy doma Prothazin, když se břicho rozbláznilo, tak jsem si ho vzala, zalezla do postele a za den se to úplně uklidnilo.

Makito
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 09.11.18 21:00

A malé chodí spinkat, tak si s ním lehni. Nějak to prostě musí jít. Co kdybys musela skončit v nemocnici, tak se to taky nějak musí udělat. A předčasný porod ani v 34 tt není žádná sranda jak píše @adamura ne tak v 26tt. Víc bohužel neporadím. Držím pěsti ať vydržíš co nejdéle. :hug:

Popelka12
Kecalka 481 příspěvků 09.11.18 21:44

@adamura tyjo, a to jsem si rikala, ze zehleni je ok. Je to pro me novinka.
@Makito Obcas se mi stane, ze usnu po obede treba, kdyz mladsi spi, ale starsi je vzhuru. :mrgreen: V tom pripade by sel manzel na paragraf nebo nemocenskou… Dekuji moc. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >