Tvrdohlavá dvouleťačka nechce skoro nic jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tamia
Nováček 5 příspěvků 05.01.19 16:14
Tvrdohlavá dvouleťačka nechce skoro nic jíst

Zdravím a prosím o radu a zkušenosti.

Máme holčičku, skoro dva a půl roku. Je povahove hodně dominantní, opravdu tvrdohlavá, málo trpělivá a moc nemluví. Příkrmy jsme začaly od 4. měsíce, do té doby byla jen částečně kojena. Od mimča ale jedla krásně a všechno, byla opravdu jedlík. Měnit se to začalo asi v necelých dvou letech kdy z ničeho nic začala z jídelníčku škrtat věci, které do té doby normalne jedla. Říkala jsem si, že prostě s příchodem tolika chutí ji něco chutnat přestalo nebo je toho přejedená.
Dodávám ještě, že dosud opravdu omezujeme sladkosti apod. Bonbóny, oplatky nebo čokoládu dcera dosud neochutnala, ani si o ně neříká. Když chtěla mlsat měla kukuřičné křupky, později s jogurtovou polevou, piškoty nebo detske ovocné tyčinky z dm.
Postupně ale dcera vyřadila už skoro vše. Dneska už nejí žádnou zeleninu ani ovoce v jakékoliv podobě, jedinou výjimkou jsou ovocné kapsičky, ale jen kupované. Z mléčných výrobků sní jen pribinaka (od začátku byla na bílých jogurtech a měla je rada). Nejí polévky a z příloh jedine pečivo a občas knedlík (brambory, těstoviny, rýži, kuskus… Nic z toho).
Jediné co do ní dostanu je domácí bábovka, rohlík s marmeládou, kiri, máslem a šunkou, suchý chleba, pribinaka, ovocné kapsičky, řízek nebo plátek masa na přírodno (bez přílohy), knedlík s omáčkou (svíčková a pod, např rajskou už ale ne). Jinak pořádně nic. Jíst chce sama, krmit se nenechá. Když vidí jiné jídlo než chce, vzteká se a utíká. Radši bude hladovět než aby jedla co nechce, v noci se začala budit hlady, nepomáhá jíst společně, nádobí s oblíbenou postavičkou ani současné krmení panenky nebo zapnutá tv.
Doktorka řekla, že se to stává a že se to zlomí ve školce nebo v první třídě. Na školku to u nás ale zatím nevypadá a mě nepřijde úplně rozumné aby dcera žila ze suchého pečiva ???? doktorka dál zmínila, že kdybych moc chtěla, můžu zkusit sirup na podporu chuti k jídlu. Dcera už ale bere denně multisanostol u kterého by údajně měly tyto účinky být také ale zlepšení se rozhodne nekonalo. Naopak se bojím že s takovým sirupem by mi akorát dělala scény že chce pribinaky dva kvůli větší chuti ale brambory by si stejně nevzala.

Máte někdo doma taky takového tvrdohlavého nejedlika? Zabralo u vás něco? Nebo se to opravdu zlomí až v té školce mezi dětmi? Omlouvám se za dlouhý roman a předem díky za vaše odpovědi

Reakce:
kruel
Kecalka 329 příspěvků 05.01.19 16:25

U nás zlom opravdu až se školkou…sice ovoce a zelenina syrová stále ne, ale jiná jídla už celkem ji pěkně a zařadila i nové přílohy a ryby. Je to lepší ale ne nejlepší, takže čekám jaká pak bude ve škole. To co sní ve školce mi ale třeba doma nejí. Tak sem ráda aspoň za tu školku. Obávám se že ti nezbyde než vydržet :nevim: :kytka: držím palce
A ještě dodám že dcera je minimalne nemocná. Žádná antibiotika a letošní zimu zatím neměla ještě ani obyčejnou rýmu :nevim: má 5 let

jahuhudka
Extra třída :D 12115 příspěvků 05.01.19 16:27

No já byla tvrdá máma . Udělala jsem jídlo ( nebo toho pribiňáka) a když k tomu dítě šlo, odstrčila jsem že to není jeho . A pochutnávala jsem si . Po dnu takového týrání se to dočasně zlepšilo :mrgreen:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7096 příspěvků 05.01.19 16:27

Máme doma něco podobného, už mu budou 4 roky, ve školce se to mírně zlepšilo, ale i tak mi kolikrát učitelka řekne že třeba nechtěl omáčku a jedl samotný knedlík :roll: omáčky doma teda jí skoro všechny, co je problém je třeba maso, do toho ho musim nutit, naopak vždycky vyjí zeleninovou přílohu ale zbytek nechce, to nad ním člověk musí sedět a pořád opakovat ať jí, aby sned aspoň něco, nesmí mít nic co by ho rozptylovalo od jídla, žádné hračky kolem sebe, TV… Většinou pomůže mu něco slíbit, třeba že až dojí pudem hrát hru, nebo ven apod (ale nevím jestli to teda chápal už v těch 2 letech) :think: co teda slaví úspěch je sladké, dneska měl ovocné knedlíky ty do něj padali jak o závod, nedávno palačinky s marmeládou, krupicová kaše. To je taková jistota když do něj fakt nemůžu dostat nic. Ovoce sme trochu očůrali, dělám mu pohár, trochu zmrzliny na dno, pak halda ovoce, na vrch šlehačka a on si to este posype barevnýma posypkama aby to měl hezčí, ne že bych byla nadšená že k tomu má sladké, ale zas sní celou misku toho ovoce no… Jogurty bílé taky moc nechce, buď ty dětské tvarohové nebo si třeba do vanilkového jogurtu nasype pár lentilek. Vím že to není úplně ideál, ale postupně s tím že si sem tam přidá něco sladkého, se naučil jíst víc věcí a zas se snažím co nejmíň sladit vše kolem. Věkem se to lepší, teď už i sám přide a dá si kus šunky, zeleniny a nehledá jenom sladké. Ale kolem toho 2 až 3 roku to byla katastrofa než nastoupil do té školky a viděl že ostatní děti taky jí něco normálního. Já mu třeba i dlouho dávala UM, aby měl aspoň nakou výživu.

mamina89
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 05.01.19 16:33
@tamia píše:
Zdravím a prosím o radu a zkušenosti.

Máme holčičku, skoro dva a půl roku. Je povahove hodně dominantní, opravdu tvrdohlavá, málo trpělivá a moc nemluví. Příkrmy jsme začaly od 4. měsíce, do té doby byla jen částečně kojena. Od mimča ale jedla krásně a všechno, byla opravdu jedlík. Měnit se to začalo asi v necelých dvou letech kdy z ničeho nic začala z jídelníčku škrtat věci, které do té doby normalne jedla. Říkala jsem si, že prostě s příchodem tolika chutí ji něco chutnat přestalo nebo je toho přejedená.
Dodávám ještě, že dosud opravdu omezujeme sladkosti apod. Bonbóny, oplatky nebo čokoládu dcera dosud neochutnala, ani si o ně neříká. Když chtěla mlsat měla kukuřičné křupky, později s jogurtovou polevou, piškoty nebo detske ovocné tyčinky z dm.
Postupně ale dcera vyřadila už skoro vše. Dneska už nejí žádnou zeleninu ani ovoce v jakékoliv podobě, jedinou výjimkou jsou ovocné kapsičky, ale jen kupované. Z mléčných výrobků sní jen pribinaka (od začátku byla na bílých jogurtech a měla je rada). Nejí polévky a z příloh jedine pečivo a občas knedlík (brambory, těstoviny, rýži, kuskus… Nic z toho).
Jediné co do ní dostanu je domácí bábovka, rohlík s marmeládou, kiri, máslem a šunkou, suchý chleba, pribinaka, ovocné kapsičky, řízek nebo plátek masa na přírodno (bez přílohy), knedlík s omáčkou (svíčková a pod, např rajskou už ale ne). Jinak pořádně nic. Jíst chce sama, krmit se nenechá. Když vidí jiné jídlo než chce, vzteká se a utíká. Radši bude hladovět než aby jedla co nechce, v noci se začala budit hlady, nepomáhá jíst společně, nádobí s oblíbenou postavičkou ani současné krmení panenky nebo zapnutá tv.
Doktorka řekla, že se to stává a že se to zlomí ve školce nebo v první třídě. Na školku to u nás ale zatím nevypadá a mě nepřijde úplně rozumné aby dcera žila ze suchého pečiva ???? doktorka dál zmínila, že kdybych moc chtěla, můžu zkusit sirup na podporu chuti k jídlu. Dcera už ale bere denně multisanostol u kterého by údajně měly tyto účinky být také ale zlepšení se rozhodne nekonalo. Naopak se bojím že s takovým sirupem by mi akorát dělala scény že chce pribinaky dva kvůli větší chuti ale brambory by si stejně nevzala.

Máte někdo doma taky takového tvrdohlavého nejedlika? Zabralo u vás něco? Nebo se to opravdu zlomí až v té školce mezi dětmi? Omlouvám se za dlouhý roman a předem díky za vaše odpovědi

U nás máme tohle s pitím. Ne že by si vymýšlel, ale nemá teď v zimě vůbec potřebu pít. Co jediné funguje je, že mu to vypiju nebo dáváme závody, kdy to vypije první. Alespoň tak do nej něco dostanu. :think:

tamia
Nováček 5 příspěvků 05.01.19 16:45

Díky za odpovědi :srdce:
Dcerka naštěstí taky moc nemocná nebývá, letos jen jednou kašel ale jinak dobré.
Jinak bohužel u nás na dohody, výměnné obchody a podobne je asi ještě brzy, malá teprve s mluvením začíná a přijde mi že mě buď nechápe a nebo je ji to možná taky jedno. Co jsme zkoušeli finty jako krtek na dně misky, dopadlo to tak že buď ztratila zájem hned a nebo prostě jídlo vyhází, krtka uvidí a má hotovo. A když si hodně pochutnaváme tak nás většinou chce pak krmit ale sama si nedá.
Naštěstí ale aspoň zatím ani nijak nehubne a nevypadá nějak nezdravá… Má hezké vlásky i nehtik a tak. Tak si asi opravdu budu muset obrnit nervy a vydržet… Snad ta školka jednou pomůže…
Ještě jednou moc díky :srdce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7096 příspěvků 05.01.19 16:50

@tamia hlavně že je zdravá a v pohodě :) náš není nikdy Nemocný na tu bídu co sní, max nejaky kašel co rýma, ale to teď tahá spíš ze školky. Občas si říkám že by byl živej i že vzduchu, přitom neposedí. Je sice drobnější když srovnám s ostatními dětmi jeho věku, ale podviživeně fakt nevypadá :D

tamia
Nováček 5 příspěvků 05.01.19 16:57

@Kriss Tina tak to je dobře ;) u nás to je asi podobné, kašel si posledně taky donesla ze cvičení kde jsou další děti. Jinak právě je taky dost akční, nevydrží sedět ani minutu v klidu. Ale vypadá naprosto zdravá a po nás obou je i vysoká tak ji každý hada i o rok víc :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >