Tvůrčí krize - Poutavé náměty na knihu?

15.4.17 19:13

Tvůrčí krize - Poutavé náměty na knihu?

Zdravím,

Nejspíš mám tvůrčí krizi. Mám velkou chuť psát, ale problém je o čem. Mám spousty nápadů, ale žádný mi nepřijde dost dobrý. Jak se s tím popasovat? Případně mi napište inspiraci.
Děkuju všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Ou
10767
15.4.17 19:16

Začněte psát povídky a naučte se řemeslo. Obesílejte soutěže a nechte si svou práci kritizovat a přepracovávejte ji.

Pište o tom, co je pro vás důležité.

A především čtěte dobré spisovatele a spisovatelky a učte se řemeslo od nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 19:38

@Ou Děkuju moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
15.4.17 20:20

Jestli jsi na téma Sci-Fi/Fantasy, tak každým rokem se na podzim vypisuje soutěž O Ceny Karla Čapka (Mlok). Je možno tam zasílat vše od krátkých povídek až po novely. Vítězné povídky jsou otisknuty v následnujícím ročníku Mloka. Pokud se chceš inspirovat, měli by ho mít k dostání v knihovnách. Za každý rok jeden sborník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15188
15.4.17 20:28

Tak já nevím… máš krizi a nebo ty nápady? Jestli jsou nápady dobré, to se osvědčí až v praxi. Zkus si to rozepsat a uvidíš nebo to s někým prober. Na jaký útvar máš zálusk? Něco drobnějšího jako fejetony či mikropovídky nebo něco většího? Sdílím psaní s kamarádem, on píše dlouhé věci a na příběhy je až chorobně talentovaný. Musí tomu ale věnovat hodně času a soustředění, aby mu to všechno pasovalo. Já mám spíš takové malé nápady, takový žánr malého pozorovatele nebo příhody „co přinesl život“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama