Ty co rodily v Thomayerově nemocnici. Moc prosím o názor!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 15:56
Ty co rodily v Thomayerově nemocnici.Moc prosím o názor!

Zdravím Vás maminky, v pondělí jsem byla u sestřičky a ta mi řekla, že si mám vybrat porodnici do středy, tudíž do zítra… A zřejmě se nejvíce odhodlávám ke Krči. Jsem,,vystrašená" prvorodička. A nemám nikoho s kým bych mohla přibrat otázky porodu, ani nemyslím odborně, jako spíše lidsky. Proto by mě velmi zajímaly vaše názory, zkušenosti či rady. Velmi děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 11.11.14 16:10

@Eny.x Hlavně si zjisti způsob registrace (v pražských porodnicích 14+0).

Slani82
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 11.11.14 16:13

To je tezky, je to hodne o lidech, na ktery zrovna narazis, na jakou smenu doktoru a sester. Ja tam rodila pred 2 lety a byla jsem moc spokojena. Vyborny usmevavy sestricky, hodne pomahaly s kojenim, na tom si tam zakladaj, nebyl problem se na cokoli kdykoli zeptat. Jaou tam jednotlivy porodni saly - mistnosti (ne jen boxy, ze nejaka pani rodi hned vedle tebe - to je myslim U Apolinare). Na odd. sestinedeli sice starsi vybaveni (sprchy, zachody, pokoje), ale cisto. Na tech par dni se to da vydrzet, pokud nejsi zvykla jen na luxus :mrgreen: a na pokoji jsme byly max. 3. Kamaradka tam rodila letos a uz by tam pry nesla, ale ona mela komplikovany porod, ja hladky, rychly, bez problemu, jen s asistentkou, bez doktora.

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 16:17

@Svistice To mám zařízené jinak :kytka:, ale díky.!

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 16:18

@Slani82 Díky, moc! Ty porodní místnosti jsou super, ze pomohou s kojením jsem také rady. Co se tyče pokojů, zažila jsi už ty nové? Připadne se dá koupit nadstandardní, jsem se divala…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:23

Recenze jsou na Krč i tady na emiminu. Ja tam rodila a už bych tam nikdy nešla. Cely porod špatně vedený, pak všichni vyšilovali a najednou bylo u mě 8lidi. Přístup na poporodnim se mi také nezdál… když jsem mela problém s kojením tak sestry protivné.

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 16:29
@Anonymní píše:
Recenze jsou na Krč i tady na emiminu. Ja tam rodila a už bych tam nikdy nešla. Cely porod špatně vedený, pak všichni vyšilovali a najednou bylo u mě 8lidi. Přístup na poporodnim se mi také nezdál… když jsem mela problém s kojením tak sestry protivné.

Tak recenze jsem si samozřejmě četla, ale mohou byt i maminky co recenzi nenapsaly.

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 11.11.14 16:52

Lezela jsem tam dvakrat s krvacenim a dvakrat na revizi vse v tomto roce sestricky uzasny vsechny i lekari.
Nejdrive jsem uvazovala o porodu tam mam to blizko ale u nas v rodine se rodi driv a nizke vahy a v praze je na toto nejlepe zarizeny motol apolinar a podoli tal jsem zvolila jinal

tulipán
Závislačka 3901 příspěvků 11.11.14 16:53

@Eny.x Ahoj, rodila jsem tam prvni pred 4 lety. Sal samostany, to bylo fajn oproti Apolinari, kde jsme se prehekavaly asi tri. Koupila jsem si nadstandard, sprcha a toaleta dohromady s druhym pokojem. Personal prijemny, gyn sestry ochotne, staraji se peclive. Jidlo klasika nemocnice. Kazdy tyden delaji „seminar pro maminy“, probira se kojeni a pece celkove. S kojenim hodne pomahaji. Detske sestry jsou jako ostrizi, hodne sleduji, jak se o dite matka stara, videla jsem par „akci“ na chodbe, berou to vazne. Rekla bych, ze prostredi je hezci a prijemnejsi, nez treba u Apolinare. Nicmene kdyz srovnam vedeni porodu, tak Apolinar byl lepsi. Ale zrejme je to jako vsude, musis trefit na doktora a sestry, to se spatne posuzuje.

Vercsi148
Kecalka 268 příspěvků 11.11.14 16:53

Ahoj, tak já jsem rodila v Krči před rokem a nevím, jestli bych tam ještě šla.
jak už tady někdo psal, fakt záleží na tom, na jaký lidi, co se týká personálu, narazíš. Má zkušenost byla taková:

• poradna před porodem docela rychlá, doporučuju ale chodit na sedmou ráno, když budeš chodit na desátou a později, už je tam hodně maminek a pak dost čekáš na monitor( já chodila fakt na tu sedmou a většinou jsem byla do 30-40 minut pryč), sestry i doktorky v pohodě
  • o vedení porodu ti moc neporadím, nakonec to u mě dopadlo akutním císařem, ale spolubydlící s pokoje spokojená nebyla (prý se u ní střídala doktorka s doktorem a každý na to šel jinak, což jí prý moc nepomáhalo, nakonec skončila na císaři)
  • jinak na JIP po císaři sestry dobré, stejně tak potom na šestinedělí, sestřičky pomohly kdykoliv bylo potřeba, nicméně sestry dětské mě teda s kojením naopak vůbec nepomohly, byly otrávené a díky tomu jsem tam prožila doslova den a noc pekla (pak se vyměnili směny a hle pomoc najednou šla a konečně mě někdo poslouchal)
  • jinak je tam na pokojích kosmetika na mimi, ale pozor, vlhčené ubrousky jsme dostali jen takové malé reklamní balení(asi 8 ks) a když jsem si šla pro další, tak mi sestra s výsměchem řekla, že se dostává jen to jedno :zed:
  • a poslední ( i když si nemyslím, že to tak asi chodí pořád, ale přece jenom to zmíním)byla jsem na pokoji od tehdy středeční půlnoci a ložní prádlo nám vyměnili až v pondělí odpoledne (potíš se s kontrakcema, plus byl prosinec takže se dost topilo a pak po porodu nějaké to krvácení-sice jsme měli podložky, ale stejně…), takže to nebylo moc příjemné :? (jo a v úterý ráno jsem šla domů :) )
  • jídlo opravdu děs, nikde v nemocnice se nevaří jak v 4*, ale tohle byla teda opravdu „extra třída“

No, tak to jsou zkušenosti z minulého roku. Nevím, jestli ti to nějak pomůže, najdeš spoustu dobrých i špatných recenzí. Za mě to bylo tak půl na půl a ani sama nedokážu říct, jestli bych tam šla znovu :nevim:

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 17:01

@luciekal Nevadi, stejne moc dekuji za nazor a tobe preji prijemny a bezproblemovy porod! :mavam:

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 11.11.14 17:01

Ja jsem byla z jidlem v krci spokojena vzdy jsem vse snedla do posledniho sousta.
Zalezi na tom jak je clovek narocny
Nejste na hotelu a jidlo i pobyt je zadarmo.

al-ča
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 11.11.14 17:02

Ja tam rodila prvni ditko pred rokem a pul a byla spokojena..vyhovuje uz to ze registrace staci po telefonu kdykoli a pak tam kdykoli dojer si to potvrdit do prukazky..porod jsme mela nekomplikovany a stesti jak na PA tak na doktorku, obe moc prijemny..Je to mensi porodnice, coz mi vyhovovalo..Ses­tricky na odd. sestinedeli az na dve postarsi z detskeho byly mile..sprchy jsou spolecny, ale me to nevadilo, malej porad rval, takze tu minutku co sem mela na to se vysprchovat jsem tema sprchama jen tak prolitla…takze za me chci tam rodit znovu..je samozrejme jasny ze pokud by u porodu nastaly nejake komplikace, tak je asi lepsi vetsi porodnice, nadruhou stranu se tu nestava to co jsem slysela, ze se stalo u Apolinare nebo v podoli, ze i kdyz si tam registrovana a rodis v terminh tak te poslou jinam protoze maji plno…ale jak bylo napsano, opravdu zalezi na koho z personalu narazis, ale to je vsude..

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 11.11.14 17:04

@tulipán Doktora budu mit jednoho konkretniho, zitra budu vedet jeho jmeno. Jidlo, tak lezela jsem tam loni po kyretazi, tak nektere jidlo slo, nektere vubec :mrgreen: a to bude zrejme stejne jidlo jako u rodicich. Ze? :kytka: Co se tyce toho nadstandartu, tak jak se na nej dostanu? Musim si ho platit od dne porodu, abych ho mela takzvane,,reze­rovavan" nebo je to jinak?

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 11.11.14 17:10

@Eny.x Já mám zkušenost z letoška a mohu porovnat s jinou porodnicí. Moc záleží, co od toho očekáváš a jaká bude zrovna situace, kolik bude rodiček. Mají porodní pokoje, ale velmi malé a mají tendence na ně pouštět až na tu poslední dobu a na hekárnu nemůže manžel, pokud je tam další rodička. Takže opravdu jsi závislá na tom, kdy tě pustí na sál. Jinak nesmí tam vyhlásit stop stav, takže rozhodně se ti nestane, že by tě dali jinam. Porodní asistentky a doktorky jsou tam velmi milé, usmívají se i komunikují, i když je plno a neví, co dřív. Po porodu dávají automaticky na břicho, klidně tě nechají i přestřihnout pupeční šňůru. Jak je to s přikládáním po narození, si nepamatuju, nějak to mám v mlze. Já na porodním sále strávila tak možná deset minut, víc ne :lol: Zas špatné je to, že při úvodním monitoru musíš ležet (aspoň mě nechali na vyžádání na boku, na zádech bych to fakt nezvládla, ale houpací křesílka v Podolí jsou prostě houpací křesílka :lol: ). bohužel mají tendence píchat oxytocin, ač to není potřeba a stejně tak plodovou vodu. Na tohle se vůbec neptají, to mě docela mrzelo, ale měla jsem problémy, takže jsem měla idndikaci pro píchnutí něčeho jiného a oni k to k tomu přifařili :roll:
Na šestinedělí jsou taky milé a ochotné, ale samozřejmě záleží na směně. byla tam jedna velmi protivná přísná vrchní sestra. Takže tam dosti buzerovala sestřičky a to mi dost vadilo. Proti sestřičkám se nedá říct vůbec nic. Jinak se ti může stát, že po porodu čekáš, až se uvolní šestinedělí, ale snaží se opravdu tě přendat, co nejdřív to jde. To samozřejmě znamená separaci od dítěte, pokud nemají zrovna volno na porodním sále, takže bys prostě počkala tam. Kojení je tam dovoleno i v posteli, normálně jsem s dítětem takto spala a nikdo nic nenamítal, naopak mě chválili. Co se týče laktace, tak se sice snaží, ale potřebovali by se sjednotit a hlavně rodičkám vysvětlit, že zezačátku to chce mít dítě u prsa fakt skoro furt. V úvodu, než ti dají dítě, tak absolvuješ na sesterně jakousi přednášku, jak o dítě pečovat, jak ho koupat atd. Já si na tu chvíli už dítě vyžádala, takže jsem normálně poslouchala a u toho kojila (ono ještě nic moc asi neteklo, ale dítě spokojené u maminky, že jo). Nikdo mě nenutil dítě hned koupat, za což jsem byla ráda, já nejsem zastáncem každodenního koupání a když už, tak jen v čisté vodě. A to je to, co by sis taky měla rozhodnout, jaký chceš mít přístup k porodu, jaký pak k dítěti. Nezdá se to, ale je lepší si něco načíst i o kojení a tak. Sice tě to nepřipraví úplně, ale aspoň budeš vědět, co bys ráda.
Omlouvám se za román. Jsem se nějak rozepsala :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >