Ty, které se snaží déle než 5 let a stále to nejde...

427
5.2.21 22:46

Ty co se snaží déle než 5 let a stále to nejde...

My s přítelem jsme spolu déle než 9 let a stále jsem neotehotnela…zajimala by mě příčina toho všeho proč to stále nejde…pridejte se ke mě a můžeme si popovídat :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
6.2.21 07:32

Ahoj, tak my s přítelem, se snažíme také skoro 9 let :) já mám ale Pco, a teď čekám na další hormonální odběry. Je fakt, že většinu času jsme tomu nechávali hodně volný průběh protože máme oba spousty koníčků a tolik jsme se na to neupinali, to až teď poslední dva roky. Mám s Pco celkem problémy i kvůli okolnostem a věcem, které s sebou Pco přináší četně depresí a a otravných chloupků :/ umělé oplodnění zatím neplánujem a IUI je prý skoro zbytečné, pokud na hormonální léčbu nebudu reagovat :/ takže buď teď otěhotnim nebo ivf, do toho ale jít zatím prostě nechceme. Ty máš za sebou jaká vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
6.2.21 10:37

Ahoj, taky se dlouho necelych 8 let snazime, ja problemy nemam, pritel je temer neplodny, zkouseli jsme 2× iui s darcem a nevyslo, tento rok chceme zkusit ivf s darcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 11:16

@Rejže.kl ahojky my taky tomu většinu času nechávali volný průběh až mi už začalo vrtat hlavou že se ještě nepodařilo tak mě minulý rok moje doktorka poslala at jdu na kliniku neplodnosti začali jsme tam chodit v září udělali nám vyšetření krev ultrazvuk atd nic se nenašlo přítel ukázkové spermio já byla na průchodnosti vejcovodu také vše v pořádku sice jsem měla cystu tak jsem byla na laparoskopii hned 14 dní na to jsem podstoupila první inseminaci ta nevyšla doporučili mi tak 2 3 a pokud se nezadári tak IVF do toho se mi taky moc nechce tak se zatím od listopadu teď snažíme sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 11:18

@Rejže.kl prosím můžu se zeptat jak ti zjistili PCO mě bylo řečeno že nezjistí jestli u mě opravdu ovulace probíhá že se to dá zjistit jen u IVF jestli ovulace je nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
6.2.21 12:09

@Petulinka28 šmarja, ke komu chodíš? Poznali to podle ultrazvuku na první pohled. Jestli ti tohle na gynde řekli, tak odtamtud rychle pryč, jestli nepozná tak zásadní věc podle ultrazvuku, tak bych se bála vzít cokoli, co mi napíše :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 12:20

@Rejže.kl no ja chodím teď do Pronatalu do varu jako dělali mi ultrazvuk a říkali že se blíží ovulace řekli mi myslím že to bylo folikl 16 a že mám hodně vajíček a na to ještě v ten den jsem si večer pichla otriwille a za 2 dny jsem šla na inseminaci ale bylo mi řečeno že pokud opravdu ovulace proběhla ze se dá zjistit jen na ivf jestli ovuluju no nevím moc nějak tomu nerozumím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 12:23

@Rejže.kl jsem v tomto směru úplně na vážkách sem z toho už celá zblbla :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
6.2.21 14:26

@Petulinka28 no víc toho taky nějak nevím, jak říkám, dlouho jsme to neřešili ale myslím, že gynekolog by měl asi poznat, zda proběhla ovulace :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
6.2.21 16:11

My se tedy snazime teprve 2 a neco roku. Jednou jsem otehotnela hned na zacatku snazeni. Bylo z toho zt a od te doby to nejde. Ovulaci mi zjistoval muj gyndar tak, ze sem sla cca 18-20 DC tusim na krev, kde zjistili, zda ovu probehla. Mam zasebou mometalne 3× IUI neuspesne a 1× IVF s tim, ze prvni transfer nevysel a druhy mam ted u sebe a cekam jak to dopadne. Snad nevadi, ze jsem se pridala kdyz to neni tak dlouho jak zadavatelka zada. Chtela jsem hlavne pripsat poznatek o tom, jak zjistit ovu. Obdivuju vas holky, ze to vydrzite tak dlouho neresit. U me to asi hodne podnitilo to, ze to jednou slo hned na druhy pokus a pak se rok nic nedarilo. Pritom se rika, ze po ZT je pohnojeno a jde to hned.. tak uz jsem rok v peci lekaru a stejne to nejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 16:17

@Ifunka99 ahoj jsem ráda za každý nový příspěvek Takze vítej mezi námi…co se týče mě já chtěla vždy první dítě tak do 30 no a za 2 roky mi bude 30 tak bych už to dite chtěla nějak jsem tomu nevěnovala pozornost a teď když vidím jak se všichni marně snaží o dite řekla jsem si že bych měla taky začít co kdyby to bylo ještě na dlouhou trať takže se snažím teprve jako by rok ale když do toho započítáme těch 9 let co jsem z přítelem a neotehotnela jsem tak to vychází takto…ale nevěsim hlavu hlavně se nestresuj když nám to nepůjde samo doufám že pomuzou doktori

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
6.2.21 16:30

@Petulinka28 No ja uz mam zasebou dost mesicu citoveho pekla po potratu:( ale to neznamena, ze cim dele to je tim vic to neboli.. kdyz uz byla ta vidina, ze budu mama a pak to zmizi a dalsi dva roky to nejde.. a ted uz rok dochazime do CAR a ani oni nam nedokazi dat odpovedi proc to nejdr a nejde to ani pri jejich snazeni.. musim rict, ze uz sem trochu na konci sil.. navic kolem me uz maji dite fakt vsichni.. uz se zacinaji snazit o druhe. Me bude letos 30 a vzdycky sem chtela do 30 mit prvni dite. Je to strasne tezke.. ale IVF mam zasebou tak kdyby vas neco zajimalo muzete se ptat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
6.2.21 18:16

@Ifunka99 já měla potrat také, když se nám hned zadařilo ale přišlo prostě Pco a už se nám nezařadilo, ale nic nevzdávam, odkud tomu věří můj Doktor (nejzlatejsi člověk, kterého jsem v oboru potkala) tak já tomu věřím taky :) dělám si radosti, každý měsíc, si něco hezkého koupím, mám koníčky, ktery zaplní můj čas po práci, když ho s přítelem nezaplňujem spolu třeba na výletě nebo s přáteli :) ano, bolí to, když se někdo špatně ptá, nebo když otěhotní někdo mě blízký ale vždycky si říkám, že až se to povede nám, budou to právě oni, s kterými se budu radovat s dětmi takže to, že jsou o krok na před je vlastně super, pomůžou, poradí, společné zájmy a tak :) určitě nevadí, že ne nesnažíte tak dlouho, i já jsem psala, že aktivně se snažíme asi 2 roky takže vlastně stejně :D a určitě to není krátká doba na to, aby jsi si o tom nemohla tady s náma pokecat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
6.2.21 18:33

To si neumím představit je mi líto holky co se vám přihodilo já bych se asi zbláznila na mojim místě..ale věřím že každé z nas se jednou zadaří a budeme mít vysněné miminka..at se děje co se děje…jen hold je to u nás delší cesta..urcite tady uvitame všechny i co se snaží méně je to pro všechny jen jsem trošku pozměnila diskuzi protože snažílek je dost a v každé diskuzi se stejnák řeší skoro to samé…tak holky hurá do toho já bych dnes měla mít 2dc jen nějak jsem se teď u toho zasekla jelikož jsem měla v lednovém měsíci 2krat menstruaci tak hned po první jsem myslela že bude ovulace tak bylo snaženičko a den na to přišla opět ta mrška takže jsem byla z toho nějak vykulená…tak snad tento měsících bude vše jak má být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.2.21 19:49

Ahoj holky, my se sice nesnažíme tak dlouho - zatím jen 2,5 roku, ale s tím že celou dobu chodíme na ivf jelikož nemám vejcovody. Mám za sebou již 4.ivf z toho 5 transferů. (1.ivf mám jen zamrazená vajíčka - ještě jsem neznala manžela a měla jsem to jen jako pojistku kdybych přišla o vaječník - bylo mě 19 a teď už vím že to byla chyba a zbytečně vyplýtvaný pokus, ale co už). No a nikdy jsem žádné těhotenství nezažila a snad se teda taky jednou dočkáme a snad i vy všechny co tu jste.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat