Deprese před porodem

Anonymní
12.2.21 18:56

Týden před porodem deprese

Ahoj holky, jdu si k vám pro uklidnění. Mám týden do porodu a mé nálady jsou jako na houpačce. Chvílemi se na porod hrozně těším a přemýšlím, jak asi bude miminko vypadat a během pěti minut se mi nálada úplně zvrtne a já přemýšlím nad tím, co bude po porodu, zda to vše zvládnu a budu dobrou mámou. :( jsem prvorodička. Těhotenství bylo plánované, už od začátku se s manželem moc těšíme ale poslední dny se mi děje tohle. Cítím se děsně, že mě vůbec takové myšlenky napadají. Mám hrůzu z toho, že mě nemine poporodní deprese a nedej bože abych miminko odmítala :zed: když se na něj vlastně tolik těším. Máte na to některá recept, jak se tomu vyhnout a být pozitivní? Prosím, nesudte mě, že jsem třeba blázen a podobně..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
12.2.21 19:01

Řešíš hlouposti. Máma 3 dětí. Vypni a těš se. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:04

@berry4 Máš pravdu, to jsem celá já. Hledám problém tam, kde není a zbytečně si tím pritezuji. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2141
12.2.21 19:05

Hormony. Cloveka napada, kde co, ale nic to neznamena. Vse neni porad pozitivni. Za tyden budou zase jine starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
12.2.21 19:10

Hele to co popisuješ zní jako normální výkyvy před velkou změnou.

Ale - pokud se chceš posichrovat, vyber si tady https://terap.io/ nebo tady https://www.terapie.cz/ nějakého psychologa či psycholožku co má volno, domluvi si někdy během příštího týdne setkání - přes internet. Projdete spolu základní věci, ty se trošku zklidníš a hlavně si domluvte další setkání tak na 3-4 týdny po porodu, takže budeš vědět, že kdyby se něco divného začalo dít, tak se na to přidje a budeš to mít jak řešit.

No a nakonec to dopadne dvěma hodinama popovídání si, které ti trošku ulehčí na duši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
12.2.21 19:17

@Ou psychologa? Týden do porodu? Při čekačkách 2-3 měsíce? :D
Zakladatelko neměj obavy. Je to asi normální, hlavně se soustřed´na příchod, ten ber jako cestu, srovnej si to v hlavě, nepanikař. Není proč. Věř mi, že není proč. Porod je cesta, do kopce cesta. Budeš funět, dýchat, bude to těžké, ale je to opravdu cesta. A na konci toho výstupu a po tvém výkonu tě bude v náruči čekat nádherný a vytoužený človíček. A zbytek taky dáš. Věř, že dáš. Příroda je mocná a ta láska k miminku ještě víc. Nic se neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:20

@Ou @Oriseka Ono je to asi normální, všechno jsou to hormony, ale nesmím to neustále na ty hormony házet, že? Takže uvidím, jak to bude vypadat po porodu a pak se uvidí, možná plasim zbytečně. Je pravda, že to bude něco nového, velká změna, radosti, starosti a člověk má občas obavy. Ono je nejhorší to, že porod stále nepřichází, i když má mimčo ještě týden čas a všichni kolem mě, co měly stejné termíny už dávno porodily, nebo už leží v porodnici :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:22

@berry4 Krásně si to napsala! :srdce: Dává to smysl. Ne, musím se opravdu naučit odhodit negativní myšlenky typu co kdyby náhodou.. A začít myslet pozitivně :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16388
12.2.21 19:22
@berry4 píše:
@Ou psychologa? Týden do porodu? Při čekačkách 2-3 měsíce? :D
Zakladatelko neměj obavy. Je to asi normální, hlavně se soustřed´na příchod, ten ber jako cestu, srovnej si to v hlavě, nepanikař. Není proč. Věř mi, že není proč. Porod je cesta, do kopce cesta. Budeš funět, dýchat, bude to těžké, ale je to opravdu cesta. A na konci toho výstupu a po tvém výkonu tě bude v náruči čekat nádherný a vytoužený človíček. A zbytek taky dáš. Věř, že dáš. Příroda je mocná a ta láska k miminku ještě víc. Nic se neboj. :kytka:

ano - on-line setkání se dá domluvit dost rychle a jaksi nemusí se nikam trmácet.
Proto jaksi odkazuju na ty dvě databáze, kde jsou k dispozici spolehlivéí lidi co zrovna mají aktuální kapacity.

na klasickou péči přes zdravotní pojišťovnu stejně zakladatelka nemá nárok, protože nemá žádnou poruchu co by vyžadovala systematickou péči.

Než začneš kritizovat, tak si prověř informace co máš a hlavně zkus ověřit, jestli není spousta těch, co nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
12.2.21 19:44
@Anonymní píše:
@Ou @Oriseka Ono je to asi normální, všechno jsou to hormony, ale nesmím to neustále na ty hormony házet, že? Takže uvidím, jak to bude vypadat po porodu a pak se uvidí, možná plasim zbytečně. Je pravda, že to bude něco nového, velká změna, radosti, starosti a člověk má občas obavy. Ono je nejhorší to, že porod stále nepřichází, i když má mimčo ještě týden čas a všichni kolem mě, co měly stejné termíny už dávno porodily, nebo už leží v porodnici :D

Ja bych to na ty hormony hodila :mrgreen:. Taky my daly zabrat. Hlavne ty po porodu. Na konci je to dlouhy, ale taky to utece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
12.2.21 19:53

Urcite Te nebudu soudit. Myslim, ze to tak urcite melo spousta z nas. Ja kolikrat nechapala, jak se vsichni nemuzou dockat porodu, bala jsem se (ne porodu ale) jak to pak zvladnu…A v sestinedeli to bylo jeste horsi…Hormony jsou sviňa…Fakt je to normalni.
U druheho uz to bylo lepsi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
12.2.21 19:54
@Anonymní píše:
@Ou @Oriseka Ono je to asi normální, všechno jsou to hormony, ale nesmím to neustále na ty hormony házet, že? Takže uvidím, jak to bude vypadat po porodu a pak se uvidí, možná plasim zbytečně. Je pravda, že to bude něco nového, velká změna, radosti, starosti a člověk má občas obavy. Ono je nejhorší to, že porod stále nepřichází, i když má mimčo ještě týden čas a všichni kolem mě, co měly stejné termíny už dávno porodily, nebo už leží v porodnici :D

ja rodila az ve 42 a to ho museli vyvolavat. Neboj, urcite prijde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
12.2.21 19:58

Neboj, to je podle mě vcelku normální. Příchod mimča je velká změna, bojíš se, těšíš se, navíc jako prvorodička nevíš, do čeho co se týká i porodu jdeš… Tak se to všechno tluče, protože se to blíží. Až budeš stresovat, jdi do dětského pokoje nebo koutku nebo zkrátka tam, kde máš připravené věci a prohlídni si to roztomilé maličkaté oblečení, postýlku a uvidíš, jak ti bude hezky, dítě jste plánovali, oba se těšíte, za pár dní tady bude s vama malinkaty človíček! Neboj, to se prostě tlučou hormony, radost obavy… To je normální! A počkej na šestinedělí, to je teprv hormonální jízda :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 20:40

Holky, moc vám všem děkuji za povzbudivé zprávy. Já to prostě zvládnu! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
373
12.2.21 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu si k vám pro uklidnění. Mám týden do porodu a mé nálady jsou jako na houpačce. Chvílemi se na porod hrozně těším a přemýšlím, jak asi bude miminko vypadat a během pěti minut se mi nálada úplně zvrtne a já přemýšlím nad tím, co bude po porodu, zda to vše zvládnu a budu dobrou mámou. :( jsem prvorodička. Těhotenství bylo plánované, už od začátku se s manželem moc těšíme ale poslední dny se mi děje tohle. Cítím se děsně, že mě vůbec takové myšlenky napadají. Mám hrůzu z toho, že mě nemine poporodní deprese a nedej bože abych miminko odmítala :zed: když se na něj vlastně tolik těším. Máte na to některá recept, jak se tomu vyhnout a být pozitivní? Prosím, nesudte mě, že jsem třeba blázen a podobně..

Já měla před porodem podobné pocity a obavy, a nejsme jediné🙂 A všechno přešlo, jakmile jsem uviděla a ucítila prcka, bolest i ty pochybnosti zmizely.
Jinak mně pomáhalo zaměstnat mozek něčím jiným- procházka, knížka, křížovky, vaření, film, tvoření.
Pokud bys přesto měla poporodní deprese, vyhledej odbornou- psychologickou pomoc, pomůžeš sobě i dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat