Reklama

Týden teplota bez dalších příznaků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 20:57
Týden teplota bez dalších příznaků

Dcerka 3,5 let má od neděle teplotu. Ne vysokou, tak 37,7,…37,9, max 38. Kdybych ji nedala lék, tak by vylezla samozřejmě mnohem výš. Dávám jí tak 3× denně čípek, střídám panadol a nurofen, nesmí sirup. Po léku ji klesne, ale za dvě, tři hodiny už zase stoupá.
Jinak jí nic není. Je tedy unavená, méně jí, v období teploty leží, pak si zase hraje. Ráno spí třeba do jeenácti. Ale je bledá, má kruhy pod očima, ukňouraná. Dnes tedy má k tomu i rýmu. U Mudr jsme byli 2×, moč, crp, poslech, krk, vše v pořádku. Prý viroza. Ale takhle dlouho jen teploty a nic jiného?? Má někdo podobnou zkušenost? :nevim: :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 24.11.17 20:58

Nevím, nechala bych ty teploty proběhnout aspo%b trochu, srážíe je dost brzo. Aspoň do 38,5.

12tuna
Závislačka 2840 příspěvků 24.11.17 21:00

@Domino111 u nás to byl zánět středního ucha.
Těsně před prasknutim i po paralenu vylezla na 40.

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:02

Během půl hodiny je jí to schopné vylézt z 37 na 38, stoupá jí to pak hrozně rychle, bojím se febrilních křečí. Ale ta příčina, proč??Opravdu taková viroza? Mám třetí dítě, ale tohle jsem nezažila. Meningokok by se snad už dávno projevil, že? :nevim:

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:03

@12tuna A měli jste před prasknutím týden teplotu? 8o

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 24.11.17 21:07
@Domino111 píše:
Během půl hodiny je jí to schopné vylézt z 37 na 38, stoupá jí to pak hrozně rychle, bojím se febrilních křečí. Ale ta příčina, proč??Opravdu taková viroza? Mám třetí dítě, ale tohle jsem nezažila. Meningokok by se snad už dávno projevil, že? :nevim:

po pravdě pokud by to tak bylo, tak jsem dnes šla k lékaři. Hlavně když je před námi víkend. Meningokok by byl mnohem rychlejší, už by byly horší příznaky.

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 24.11.17 21:07

@Domino111 Ano, takto jsem s dětmi zažila před 6 lety virózu - teploty 5 dní. Krom jednoho z šesti dětí jsme to zvládli bez ATB (+ jsme padli muž i já). MUDr. tenkrát doporučovala dávat Nurofen 3 denně.

Příspěvek upraven 24.11.17 v 21:08

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:08

U doktorky jsme byli ve středu, půjdem zas v pondělí. Už nevím. Do uší ji koukala…

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:09

@fragola Díky za příspěvek. A děti tehdy měly jen teplototu a nic jiného? Opakovalo se to pak ještě někdy?

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 24.11.17 21:11
@Domino111 píše:
Během půl hodiny je jí to schopné vylézt z 37 na 38, stoupá jí to pak hrozně rychle, bojím se febrilních křečí. Ale ta příčina, proč??Opravdu taková viroza? Mám třetí dítě, ale tohle jsem nezažila. Meningokok by se snad už dávno projevil, že? :nevim:

Souhlasím s @vokishka, nechala bych chvíli horečce volný průběh a srážela bych až od 38,5 výš. Ta teplota je obraná reakce těla a je dost důležitá hlavně u virózy. Tím srážením vlastně tělu bereš jednu ze základních zbraní.
Dítě se po sražení teploty chová jako zdravé a to taky není ideální.

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 24.11.17 21:12

Tak není to teplota bez ničeho, pokud jí k tomu začíná rýma. Ale občas tu čtu diskuze, že mají děti teplotu víc než týden, bývají to ty „číselné“ teploty :mrgreen: Ale těžko říct. Uši si myslím, že by po takové době už bolely.

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 24.11.17 21:13

Třeba se zítra osype

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 24.11.17 21:16

@Domino111 Děti měly teplotu, malinko rýmu. MUDr. tenkrát muže upozorňovala, že řádily virózy, u kterých byly teploty klidně těch pět dní (pamatuji si to dost přesně, zrovna jsem s vrátila z porodnice). Už jsem to s dětmi nikdy nezažila.

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:17

Chudinka týden před tím, než ji začalo tohlo měla anginu a zánět průdušek, brala ATB. A týden nato zase už tohle…ještě k tomu nesmí ty sirupy, takže stále čípky, které nenávidí. Ach jo. Zkusím zítra tedy počkat až bude T vyšší. Ale jen ten čípek posunu o půl hodin déle.

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 24.11.17 21:18

Taky mě napadly ty páté a šesté nemoci, s tím zkušenost nemám, ale to už by se po šesti dnech teplot asi osypala?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >