Týden v nové práci a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 10:51
Týden v nové práci a těhotenství.

Dobrý den, vím že je tady asi takových témat spoustu ale neorientuji se v tom. Jsem týden v nové práci a těhotenský test mě ukázal dva proužky. Moje práce je práce ve stoje, fyzicky náročná a netroufám si vystavovat dítě takovému tlaku. Nechci o něj přijít, takže asi půjdu na neschopenku na rizikové těhotenství. Za jak dlouho mě může zaměstnavatel vykopnout? Nebo jak to funguje když je žena těhotná ve zkušebce?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 16.10.14 11:00

Zkušebka se ti pozastaví a rozběhne ve chvíli kdy se ukončí neschopenka, předpokládám že v tu dobu tě vyrazí. Pokud ty sama nechceš dítě vystavovat stresu bez toho aniž by ti cokoliv bylo a doktor ti tu neschopenku sám nedal, tak buď tak férová a dej výpověď sama.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 16.10.14 11:05

Vyhodit tě může za 14 dnů.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 11:07

Ve zkušebce okamžitě, i na nemocenské. Takže pokud odejdeš na neschopenku s razítkem gyndy, tak to máš myslím absolutně jistý.

Čekatelka
Extra třída :D 14469 příspěvků 16.10.14 11:08

Ve zkušební době může hned, na neschopence nesmí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 11:16

Ahoj, omlouvám se za anonymní, ale jsem ve stejné situaci a proto to radši moc nerozhlašuji, nikdy nevíte kde vás kdo pozná.
Včera jsem to byla řešit s právničkou. Říkala, že říct zaměstnavateli to nemusím - ale jak tak koukám tak ty musíš kvůli samotné práci. Také u mě jde ale o to, že mi hrozí rizikové těhotenství, v tom případě mi doporučovala přijít do práce rovnou s neschopenkou od doktora a nastoupit na nemocenskou, na té tě vyhodit nesmí. Pokud bys vydržela celou dobu těhotenství na neschopence, pak rovnou nastoupíš na mateřskou a rodičák. Samozřejmě už pak ale nemůžeš počítat s tím, že se tam pak vrátíš.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 16.10.14 11:17

Tak znova, ukončit pracovní poměr s tebou může ve zkušební době i v pracovni nescopnosti. Ale až po 14 dnech jejího trvání.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.10.14 11:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, vím že je tady asi takových témat spoustu ale neorientuji se v tom. Jsem týden v nové práci a těhotenský test mě ukázal dva proužky. Moje práce je práce ve stoje, fyzicky náročná a netroufám si vystavovat dítě takovému tlaku. Nechci o něj přijít, takže asi půjdu na neschopenku na rizikové těhotenství. Za jak dlouho mě může zaměstnavatel vykopnout? Nebo jak to funguje když je žena těhotná ve zkušebce?

Ach jo. Další co už v 5tt „musí“ na rizikové :nevim: Proč nechceš zkusit, alespoň odpracovat zkušebku nebo pár měsíců?

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 16.10.14 11:17
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonymní, ale jsem ve stejné situaci a proto to radši moc nerozhlašuji, nikdy nevíte kde vás kdo pozná.
Včera jsem to byla řešit s právničkou. Říkala, že říct zaměstnavateli to nemusím - ale jak tak koukám tak ty musíš kvůli samotné práci. Také u mě jde ale o to, že mi hrozí rizikové těhotenství, v tom případě mi doporučovala přijít do práce rovnou s neschopenkou od doktora a nastoupit na nemocenskou, na té tě vyhodit nesmí. Pokud bys vydržela celou dobu těhotenství na neschopence, pak rovnou nastoupíš na mateřskou a rodičák. Samozřejmě už pak ale nemůžeš počítat s tím, že se tam pak vrátíš.

Ale ne ve zkušební době.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.10.14 11:20
@mag píše:
Tak znova, ukončit pracovní poměr s tebou může ve zkušební době i v pracovni nescopnosti. Ale až po 14 dnech jejího trvání.

Přesně tak. A je to správné. Co s takovou zaměstnankyní, která nastoupí těhotná a už dopředu ví, že půjde po týdnu na neschopenku, protože nechce pracovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 11:23

@mag
I ve zkušební době, nesmí tě vyhodit pokud jsi na neschopence, samozřejmě o tu dobu co jsi na nemocenské se ti prodlužuje zkušebka. On ti může dát výpověď, to ano, ale to pro tebe nic nezmění, nemocenskou dostáváš jen už 100% víš že do práce už se nevrátíš.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 16.10.14 11:27
@Anonymní píše:
@mag
I ve zkušební době, nesmí tě vyhodit pokud jsi na neschopence, samozřejmě o tu dobu co jsi na nemocenské se ti prodlužuje zkušebka. On ti může dát výpověď, to ano, ale to pro tebe nic nezmění, nemocenskou dostáváš jen už 100% víš že do práce už se nevrátíš.

nemocenskou dostáváš, ale pracovní poměr skončí a to je dost důležité pro nárok na mateřskou.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 16.10.14 11:28
@Anonymní píše:
@mag

Pokud jsem dobře pochopila, tak @mag je právnička, která dělá někde na sociálce, takže já třeba tomu, co napíše, věřím :mrgreen:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 16.10.14 11:29
@Anonymní píše:
@mag

to není pravda. Ve zkušební době, při neschopence, tě zaměstnavatel může vyhodit. Jen to nesmí udělat během doby, co on sám platí zaměstnanci neschopenku, jakmile zaměstnanec marodí déle a výplata neschopenky přechází na stát, zaměstnavatel mu může zrušit smlouvu. Takže pokud to tak zakladatelka udělá a zaměstnavatel ji vyhodí, nebude mít nárok na mateřskou protože nesplní podmínky :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 11:29

@mag
Jasně, to je pravda, pak jde o to, jestli se člověk vejde do ochranné lhůty, která dělá 180dní.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >