Týdenní kurz AJ v zahraničí - má význam?

1873
9.3.16 15:26

Týdenní kurz AJ v zahraničí - má význam?

Zdravím všechny a prosím o názor. Jsem na úrovni B1-B2 v anglickém jazyce (mám FCE, ale je to už delší dobu a teď jsem na rodičovské, takže jsem toho spoustu zapomněla). Zatím chodím na běžný kurz a učím se doma, ale od září bych chtěla navštěvovat přípravný kurz na CAE a složit CAE.

Napadlo mě, že bych si mohla nějak „přilepšit“ kurzem a zahraničí. Problém je, že kvůli financím a hlavně i hlídání dětí bych zvládla týden. Má to vůbec cenu? A jsou kurzy na takto pokročilou angličtinu? Objevila jsem jen „obecnou angličtinu“, tak aby to nebyli jen třeba mírně pokročilí. Uvažuji o Londýně.

Druhý názor nebo spíš zkušenosti bych ocenila ohledně financí. Je reálné vejít se do cca 30 tisíc? Spočetla jsem si, že jo :) ale přece jen… Zatím jsem koukala jen na jednu jazykovku v Plzni, která pořádá tyto kurzy:
kurz - 8000,– za 30 hodin týdně
ubytování v hostitelské rodině cca 7000,– s polopenzí
nějaký transfer na/z letiště 5600,–, možná bych se dopravila sama levněji
poplatek za zprostředkování ubytování 1500,–
Letenka jsem koukala, že bych do 4000,– mohla sehnat. To je celkem cca 26000,– Zbytek na stravu, pojištění, MHD?

Prosím o názory těch, co na podobném kurzu byli nebo těch, co nějakou dobu pobývali v Londýně. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4471
9.3.16 15:32

Smysl to má, týden tě může neuvěřitelně nakoupnout, ale chce to zjistit si víc o jazykovce. Když jsem byla v Anglii já, tak v naší jazykovce to byly vesměs hodiny na KET/PET/FCE - zpočátku jsem chodila na 4 hodiny týdně FCE, ale jak jsem se zlepšovala, neměli mi už moc co nabídnout. Trošku bych se bála toho, že jazykovka nepokryje 30 hodin takto pokročilými kurzy (CAE).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
9.3.16 15:36

Podle me to jsou vyhozene penize, tyden je strasne malo, se ani nestacis rozkoukat. Jela bych minimalne na mesic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
9.3.16 15:41

Tyden je hrozne malo, se ani nerozkoukas a bude cas odjizdet.
Bud jet minimalne na mesic, nebo si najit kurz s rodilym mluvcim v Cechach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5570
9.3.16 15:47

Kurz na týden pomůže na rozmluvení před zkouškou. Ideální je jet někam kde nebudou další češi aby jste byla odkázána pouze na použití angličtiny ve všech situacích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
9.3.16 15:49

Nemá to smysl. Já byla několikrát na kurzech ale pod 3 týdny to nemá smysl a jsou to vyhozen peníze. Se raději domluvit na intenzivním každodenním doručování/kurzu doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
9.3.16 15:53

No pokud se potřebuješ rozmluvit, tak možná ano, ale pokud jde o gramatiku, tak to se naučíš stejně i tady v čechách… Já byla na 3 týdny když mi bylo 17 v Bournemouthu, no rozmluvila jsem se, v té době jsem taky byla B1-B2, to prostředí člověka donutí, ale gramatika byla fakt téměř to samé co tady, možná tady se to drtí víc, tam jsme spíš probírali různá témata, gramatiku max. 30 minut denně… na začátku nás podle testů rozřazovali do 6 různých úrovní, myslím že na 1 se nedostal nikdo, 2 byli ti co jsou tak C1, 3 B2, 4 B1, 5 A2 a 6 A1… já byla ve trojce měla jsem docela dobrou gramatiku, s mluvením to bylo horší…

týden není moc, první den se moc nenaučíš pokud budeš dělat testy, ikdyž možná někde už se dají dělat online než odjedeš… se zbytkem moc neporadím, vlastně v Londýně jsem byla a je dost drahý, jídlo, mhd i ubytko…

letenku low cost pod 4000 najdeš, jen si rozmysli, jestli chceš připlacet za kufr(checked in) nebo ti stačí jen jeden na palubu, kde máš ale omezené množství tekutin (mýdlo, šampon atd)… má to tak easyjet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
9.3.16 15:57

Zakladatelko, pokud muzu radit z vlastni zkusenosti, tyden je fakt zoufale malo, ubytovat se, rozkoukat se a uz pomalu balis kufry a jedes domu. To ani nemluvim o tom, ze bys byla v kurzu s dalsimi x Ceskami a Cechy (coz je teda dost pravdepodobne), mnohem vic ty penize zuzitkujes, pokud si najdes rodileho mluvciho tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
9.3.16 15:59

Jsem pro kurz s rodilým mluvčím v ČR. Sama jsem lektorka jazyků (AJ, NJ - jsem z německo české rodiny) a tyhle zahraniční kurzy mají velice různou úroveň a mírně pokročilý kurz není na CAE ani náhodou. To je možná tak PET. Ušetři peníze a jdi na normální kurz a ještě vedle toho na konverzaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
9.3.16 16:05

Mně přijde, že v situaci zakladatelky (dvě malé děti) je docela těžké se pravidelně urvat na kurz. Brala bych ten týden i jako relax od dětí, soustředění se jen na vlastní studium. Ovšem bála bych se opravdu úrovně kurzů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
9.3.16 16:11

Podle me to jsou vyhozene penize. Pokud uz mas fce, tak podle me staci ten pripravny kurz na cae v normalni jazykovce (jde tam o to nacviceni gramatiky, typy testovych uloh, atp.), pak se domluvit se ‚spoluzaky‘ na obcasnych setkanich kvuli konverzace nebo si primo par tydnu pred planovanou zkouskou zaplatit nejake hodiny s rodilym mluvcim. Pokud by se nenasel, tak klidne i s nejakym Cechem s perfektni anglictinou. Ohledne kurzu bych jela aspon na mesic, aby to melo vyznam ke zlepseni urovne. Na tu konverzaci nekoho najdes i tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1873
9.3.16 16:25

Teda, čekala jsem, že to bude buď striktně ano nebo striktně ne, takhle nevím. Ale začínám si myslet, že týden je fakt málo, hlavně kvůli tomu rozkoukání se…

@lauraka @Petulinaxx @KlaraBoch O tom měsíci píšete z vlastní zkušenosti? Víte, kolik vás zhruba vyšel?

Jinak na kurz s rodilým mluvčím chodím, ale není to ono. Letím na poslední chvíli, protože děti si s manželem předávám mezi dveřma, pak zas hned zapadnu do kolotoče s dětma. Myslela jsem, že bych se na tu angličtinu více naladila. Nejde mi ani tak o spoustu nových znalostí, ale zopáknout gramatiku a mluvit. Aby mě to nakoplo a namotivovalo. Jako vedlejší produkt bych si i odpočala od dětí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1873
9.3.16 16:26
@LucaLuca píše:
Mně přijde, že v situaci zakladatelky (dvě malé děti) je docela těžké se pravidelně urvat na kurz. Brala bych ten týden i jako relax od dětí, soustředění se jen na vlastní studium. Ovšem bála bych se opravdu úrovně kurzů.

Pochopila jsi mě ze všech nejlíp ;) Tu úroveň bych si musela zjistit. Vlastně by mě stačilo něco na té úrovni FCE, nějak to zopakovat a nakopnout se na další studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1873
9.3.16 16:34

@dalmati Jasně, že mírně pokročilý není na CAE… já se chtěla zeptat, jestli jsou ty kurzy odstupňované, abych nechodila někam s mírně pokročilými… ;) Já na kurz chodím - s rodilým mluvčím a před tím jsem chodila na konverzaci s rodilým mluvčím, ale oboje dohromady nedám, kvůli času a hlídání dětí. Bohužel se musím spolehnout jen na manžela a ten je dost v práci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
9.3.16 16:56
@Zuzka2012 píše:
Teda, čekala jsem, že to bude buď striktně ano nebo striktně ne, takhle nevím. Ale začínám si myslet, že týden je fakt málo, hlavně kvůli tomu rozkoukání se…

@lauraka @Petulinaxx @KlaraBoch O tom měsíci píšete z vlastní zkušenosti? Víte, kolik vás zhruba vyšel?

Jinak na kurz s rodilým mluvčím chodím, ale není to ono. Letím na poslední chvíli, protože děti si s manželem předávám mezi dveřma, pak zas hned zapadnu do kolotoče s dětma. Myslela jsem, že bych se na tu angličtinu více naladila. Nejde mi ani tak o spoustu nových znalostí, ale zopáknout gramatiku a mluvit. Aby mě to nakoplo a namotivovalo. Jako vedlejší produkt bych si i odpočala od dětí :)

Myslím, že týdenní kurz moc cenu nemá, nebo spíš, ty náklady jsou hodně vysoké a efekt tomu zdaleka neodpovídá. Učení se jazyku, z hlediska dlouhodobé znalosti, to je spíš dlouhodobá záležitost. Za týden v určitém případě se jde i dost naučit, nebo taky ne. Ale ty rychle nabyté znalosti či rozmluvení se, tak se zas docela rychle ztratí. To člověku nezůstane. Jazyk je nevhodné se učit stylem jak na zkoušku na vš. Týden či pár týdnu se učit denně třeba 10 hodin, co člověk vydrží. Po zkoušce to zcela pustit. Gramatiku se člověk může naučit v podstatě sám, z učebnic, kde to je vysvětlené. Pak nadrilovat ze cvičebnic, kde jsou drilová cvičení. Tj. podle vzoru se pak udělá třeba 10 vět analogicky, tím to člověk dostane do krve, k jednomu jevu těch cvičení je navíc víc. Výuka s rodilým mluvčím by měl člověka posunout hlavně v konverzaci. Ani k poslechu moc není třeba, na internetu je tolik zdrojů, co může člověk poslouchat. Denně poslouchám zprávy BBC i další vysílání, přitom mi dávno o žádno zkoušku nejde.

U jazyka to není o tom, jak se posunu na nějakou úroveň, ale spíš, jak se na té úrovni budu trvale udržovat. Slovní zásobu si člověk může rozvinout čtením anglických textů, myslím neučebnicových. Současný jazyk, ne nějakou literaturu, ale sto let starou. Na konverzaci by asi bylo nejlepší si sehnat nějakého anglického mluvčího přes Skype. Možná by šel sehnat i zadarmo, výměnou za lekce češtiny. Nebo zaplatit. Pokud člověk má učebnicovou znalost, nadriluje gramatiku, hodně čte a poslouchá živý jazyk třeba v tv, tak bude schopen i rozumět mluvčím a sám bude mluvit, i když ne tak plynule, jak kdyby v dané zemi žil nějakou dobu. To konverzační kurzy nenaučí.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama