Týdenní miminko na umělé stravě - dávky

40
4.6.20 14:35

Týdenní miminko na umělé stravě - dávky

Ahoj maminky, dneska jsme měly první kontrolu u dr. A řekli nám, že jsme šli s váhou dolů.(nekojím)
Malý má dneska 8 dní. Z porodnice jsme měli nařízené dávkování 30 ml co tři čtyři hodiny. Malý byl nevrlý a já měla strach, že má hlad,, tak jsem nasadila sama 40 ml.
Dnes mi doktorka řekla, že je to strašně málo a že mám dát už dneska 90 ml a budit ho na jídlo co tři hodiny a v noci co 4 hodinky.
Nezdá se vám to najednou velký skok? Mám strach, že ho preliju a tím mu ublizim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18146
4.6.20 14:39

@Tereza624 dávkování je na obalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
4.6.20 14:39

Ze začátku se dává počet dní miminka x 10 ml na dávku, pak se jede podle tabulek na krabici od UM. 40 ml na dávku bylo vážně hrozně málo, chudák. :? Doktorka má pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3881
4.6.20 14:40

Oni tak nějak většinou ví kdy mají dost, max se ti poblinka a budeš vědět, že máš dát trochu min. A samozřejmě, že musíš dávku mlika zvyšovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
4.6.20 14:41

Jinak se pak taky musíš řídit selským rozumem a tím jak moc miminko pije a jak moc přibírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
4.6.20 14:53
@Tereza624 píše:
Ahoj maminky, dneska jsme měly první kontrolu u dr. A řekli nám, že jsme šli s váhou dolů.(nekojím)
Malý má dneska 8 dní. Z porodnice jsme měli nařízené dávkování 30 ml co tři čtyři hodiny. Malý byl nevrlý a já měla strach, že má hlad,, tak jsem nasadila sama 40 ml.
Dnes mi doktorka řekla, že je to strašně málo a že mám dát už dneska 90 ml a budit ho na jídlo co tři hodiny a v noci co 4 hodinky.
Nezdá se vám to najednou velký skok? Mám strach, že ho preliju a tím mu ublizim.

Já tedy nemám biologicky své děti a nemám je od miminka, takže řeknu, co mi říkala má máma. Moje máma také dávkovala jídlo podle předpisu, u druhého zas podle předepsaných intervalů, prostě dělala, co jí v té době lékařka nakázala podle toho, jak se vždy vymyslelo, co je nejlepší. A v každé době se vymyslela jiná „lepší“ doporučení. Takže první dítě řvalo, protože dostávalo málo, druhé dítě řvalo, protože dostávalo za dlouho, u třetího bylo také nějaké doporučení a také to nefungovalo. Tehdy matka konečně zapojila zdravý rozum a množství se řídilo tím, kolik dítě vypilo a četnost tím, kdy si dítě řeklo. Od té doby jí už žádné dítě neřvalo a každé hezky přibíralo. Jaká byla další doporučení, pak už nesledovala a neví o nich, protože se vybodla na to, aby ty nesmysly dál sledovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
4.6.20 15:27

@jahuhudka podle dávkování se řídím ;) a dle doktorky je prý něco špatně…
@Serpentini já se řídím dle rád z porodnice :/ a že mám přidávat 10ml každý týden navíc :woozy_face:…
@Serpentini tak já teď nevím no… Podle sebe bych navýšila dávku pomalu a teď dala 60 potom 80 třeba…mam strach, že když dostane najednou 90 že 40, tak mu to ublíží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18146
4.6.20 15:35

@Tereza624 no to nevím. Nutrilon má jasně první měsíc 90 ml vody. 30 ml to je na umění hlady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
4.6.20 16:04

@Tereza624 a nepletes se stim přidávanim 10ml každý týden. Nema to být každý den? Alespoň mě to takhle říkali v porodnici u prvního syna. Dej mu 60ml. Pokud mu nebude stačit přidej 30ml.Krm tak jak si řekne. Klidně i po míň jak 3h. V noci bych zkusila dělat pauzu. Poslední krmení o půlnoci a pak co vydrží. Nebud ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
4.6.20 16:07

@jahuhudka každé dávkování je jiné že :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
4.6.20 16:08

@Tereza624 a neboj se, že mu ublížis. Když bude hodně plny, tak se prostě poblije a když bude mít hlad tak to dá najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18146
4.6.20 16:08
@Tereza624 píše:

Promin o tom celkem pochybuji. 30 ml to je tak na nakrmení kotěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
4.6.20 16:10

@mission84 ne… Tohle si pamatuji, protože jsem se jí ptala každý týden 10 ml?
A ta doktorka říkala, ano to stačí on má malinký žaludek a postupně se roztahuje…
On ani neplace… Spinká tři hodiny kolikrát čtyři a půl nechala jsem ho jak potřebuje… Kdyby byl nevrlý plakal, byl nespokojený tak mu přidám, ale když je v pohodě? Tak velký seskok
Dala jsem podle dr 90 vypil 80 třikrát si mezitím ublinkl a je úplně tuhý :/…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
4.6.20 16:11
@Tereza624 píše:

Tak HIPP má 1. a 2.týden 60ml,3. a 4. týden 90ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
4.6.20 17:14

@Tereza624 hele 10 ml navíc každý týden je fakt kravina. Já to znám, že za den. My teda jeli i podle toho jak dítě pilo. Nebo existuje vzoreček: váha : 6 = co by dítě mělo za den vypít : počet dávek za den = 1 denní dávka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama