Týdenní miminko se nemůže vykakat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.10.21 11:41

Týdenní miminko se nemůže vykakat

Prosím o radu…
Mám tydenni miminko a nemuze se vykakat. Tlaci ale nejde mu to a moc place :(
Je na UM.
Vždy z neho vyleze max pidi bobik velikosti cocky :-(
Budu volat doktorce, jen se zde zeptam mate osvedceny tip aby se mu ulevilo?
Nejake probiotika pomohou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11943
22.10.21 11:55

Rektalni rourka, kdyžtak teploměr do zadečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 12:00

@JancaS84 tu jsem zkusila cca pred hodinou a nic :-( akorat rval a kroutil se a natahoval nohy :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
22.10.21 12:08

No a neni to tak, ze proste tlaci plyny a ne stolici? ono je mu teprv tyden tak je mozny, ze proste vsechno to z um vyuzije a jen ma proste boleni briska? proto tlaci?
Zkus krom rourky ho dat na brisko a chvilku ho tam pod dohledem nechat… ono se mu to asi uplne libit nebude, ale tim jak se bude kroutit tak by se mu ty streva mohly rozhybat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 12:14

@Leenvecka dekuju moc vyzkousim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
22.10.21 12:17

Nemuzes se zkusit jeste rozkojit? Materske mleko je lepe stravitelne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 12:55

Ma na konecniku nejaky vyrustek miminko muze mit hemeroid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
22.10.21 13:21

A tu rourku jsi mu tam strcila jen ty 2 cm, nebo vic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 15:14

@Janča6
Asi ani ne ty 2 cm, bojim se :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
22.10.21 16:18
@Daniela.Novohradska píše:
@Janča6
Asi ani ne ty 2 cm, bojim se :-(

Tak to mu moc nepomuzes. Tak malo je prakticky k nicemu. Musis co nejvic, ale jen tak, aby to slo uplne hladce. Jakmile ucitis sebemensi odpor, tak uz nepokracuj do hloubky. Ja jsem se natrubickovala opravdu hodne.

Je lepe trubicku nejprve namazat nejakym olejickem, aby lepe klouzala. Nekdy to jde 2 cm, nekdy tam vyslovene zahuci klidne 10 cm. Kdyz uz to vic do hloubky nejde, tak tou trubickou lehce pohybovat - do stran, kroutit (ve smyslu tocit okolo konecniku, nemyslim rotovat uvnitr streva), malicko povytahnout a zase zastrcit. Nekdy se tam neco uvolni a pak ta trubicka najednou snadno zajede hloubeji. Po par zahybanich muzes uplne vytahnout, pokud je to potreba, tak proplachnout, a vse odznova. Taky muzes masirovat brisko, kdyz je trubicka uvnitr. Detatko se vyprdi a casto i vykadi.

A pozor, nekdy to z te trubicky uplne vystreli a potrisni te to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
E92
105
22.10.21 20:45

Ahoj, my jsme si s bolavym briskem uzili svoje😳.. Taky jsme se bala rourky, ale neni opravdu ceho🙏 zachvilu to budes mit v ruce, nasemu brouckovi vzdycky pomohla 🙏 namaz to olejickem, nebo mi doktorka radila klidne i mastnej krem, klido bepanthen.. Nebo popros nekoho jestli ti pomuze odvest pozornost miminka, treba to pujde snadneji:) Pri kazdym prebalovani jsme s prckem cvicili.. Pritahovali jsme nozky k brisku, predtim jsem masirovala brisko olejickem od weledy - po smeru hodinovych rucicek masirovat.. Taky nam hodně zabiralo brisko nahrivat- to delam doted kdyz boli brisko- kup si polstarek s pecickama z DM treba :) staci nahrat v mikrovlnce a pak prilozit na brisko, nebo holky radili prezehlit plinku.. Pak jsem pouzivala masticku Pupik.. Stridala jsem kapky na prdiky- baby calm-ty jsou prirodni..s balonix med-chutove moc dobry🤭.. A davat probiotika.. Ja davala bio gaia.. Potom na zkousku biopron A ted laktobacilky:).. Taky zkus davat na brisko, tlaci si svou vahou na streva :) obcas jsme mu ve spani skrcili nozicky a on strilel taky sam :)..
Mozna malymu nevyhovuje umele mlicko.. Ja jsem kojila, ale prikrmovala Hippem.. Pozdeji prevladalo uz UM a to malyho uplne ucpalo.. Kakal vlastne jen s rourkou a mel koliky chudacek.. Pak jsme zacali davat kendamil a jsme na nem doted👍 ale kazdymu vyhovuje neco jinyho, uvidis jak to bude dal, moc drzim palce, at se prckovi ulevi❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.11.21 13:13

Rektální rourka, obyčejná gumová a Bepanthen. Rourkovali jsme dlouho. 2 cm nic nevyřeší. Vyloženě si o to říkal, držel a byl rád, že se mu ulevilo. Osvědčilo se držení v klubíčku vždycky večer, když byl jeho čas na kakání. Nejvíce pomohly příkrmy, jablíčko se švestkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
3.11.21 13:23
@miladpac píše:
Rektální rourka, obyčejná gumová a Bepanthen. Rourkovali jsme dlouho. 2 cm nic nevyřeší. Vyloženě si o to říkal, držel a byl rád, že se mu ulevilo. Osvědčilo se držení v klubíčku vždycky večer, když byl jeho čas na kakání. Nejvíce pomohly příkrmy, jablíčko se švestkou.

Jj, nasim detem zarila ocka, jakmile uvidely rourku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat