Tykání s tchýní a tchánem - rozdíly v rodině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 15:42

Tykání s tchýní a tchánem - rozdíly v rodině

Ahoj,

chtěla bych se vás zeptat na názor. S manželem jsme se letos brali a jsme spolu už spoustu let. Krátce před námi se vdávala i jeho mladší sestra. S nýnějším manželem jsou spolu o dost kratší dobu než my. Krátce po svatbě si začal manžel od švagrové s tchýní a tchánem tykat, já jsem jim stále vykala. Ale to jsem brala v pohodě, protože jsem si říkala, že mi to taky nabídnou po svatbě. Jenže už máme po svatbě skoro půl roku a já si s nimi pořád vykám :nevim:. U nás v rodině se vykání taky používalo a já na to byla zvyklá, takže by mi to nepřišlo divné, kdyby tam nebyly rozdíly. Upřímně se necítím úplně konfortně, když se sejdeme na rodinné návštěvě a já jediná vykám. Nemyslím si, že by mě maželovi rodiče neměli rádi. Naopak mi přijde, že máme nadstandardně dobré vztahy, takže o to víc mě to mrzí.
Jak byste to řešili? Nechali byste to být?

Děkuji za odpovědi…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1311
22.11.21 15:46

Tak a co by jsi s tím chtěla dělat? Jedině ať to s něma pořeší manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
22.11.21 15:46

Je otázka, jestli jim švagr začal vykat sám a nebo mu to dovolili… Někteří nečekají na to, až jim to někdo povolí a řeknou rovnou „tak už jsme rodina, mohli bychom si tykat, co?“ A drtivá většina lidí s tím bude souhlasit - pokud to teda neřekne malé dítě nebo někdo, koho fakt nemají rádi.
Já jsem s manželem skoro 11 let a taky jeho rodičům vykám, zatímco on mým tyká a nijak mi to žíly netrhá teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
22.11.21 15:47

Spíš tipuji, že si začali chlapi tykat mezi sebou a tchýně se pak přidala. Můžeš se zkusit zeptat manžela a ten ať se nenápadně zeptá. Ty určitě nic neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8595
22.11.21 15:48

Já sama stále vykam, švagrová tyká. Nevadí mi to.
Buď se zeptá manžel někde v soukromí rodičů nebo pokud na to máš, zeptej se sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67543
22.11.21 15:48

Mne to prijde cele divne.
Necitila bych se dobre, kdyby pritelkyne syna vykala. Potykame si hned v ramci prvniho predstaveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
22.11.21 15:56

Já taky rodičům muže vykam, zatím mi nenabídli tykání, ani partnerka švagra jim netyka, přitom zbytek rodiny včetně takových vzdálenějších tetiček, které jsou i starší jak tchani, mi tykání nabídli :D ale mě to nevadí. Muž mojim rodičům tyka, ale on je takova pusa prořízlá a tyká skoro každému hned, navíc moje máma vykání v rodině moc nemusí, ale třeba tata babičce vykal vždy. Tak je to asi na nastavení každého. Ty to neřeš, nabidnout to musí oni, leda kdyby se manžel nenápadně zeptal co za tím je, ale aby to nepodal nějak nešťastně a nevyšla jsi z toho za blbku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
22.11.21 15:58

Mně zase přijde divné si s tchánovci tykat. U nás v rodině si rodiče s tchánovci vykají a oslovují babi a dědo + vykání. Manželova mamka mi tykání nabídla hned na první návštěvě a nebylo to vůbec vhodné, protože jsme ani nevěděli, jestli spolu zůstaneme. Jinak můj taťka si s manželem potykal někdy před svatbou a moje mamka až na svatbě. Já si taky potykala na svatbě, ale ani po roce mi to nejde přes ústa. Asi je to tím, že u nás doma se vyká, kdežto v rodině manžela si všichni hned tykají. Já mám ale ráda svůj osobní prostor a jsem docela zdrženlivá v pouštění si lidí blízko k tělu.
Jinak bych to zkusila naťuknout manželovi, ať se jich na to zeptá, sama bych nic neiniciovala, protože přece i oni musí vidět a slyšet, že jediná vykáš. Když by tě to hodně štvalo, tak bych se prostě tchýně zeptala někde v kuchyni při pomáhání sama, jestli byste si nemohli potykat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 16:02

Po 15 letech od svatby tchanovi stale vykam. Tchyne mi tak 6 let po svatbe nabidla tykani, kdyz jsem porodila syna :jazyk: Tchan je jediny komu v jejich rodine vykam. I rodicum tchyne tykam, vyslovene mi to vnutili hned na svatbe. Manzel uplne vsem v moji rodine tyka hned od svatby. Nemyslim, ze se na mem vykani tchanovi nekdy neco zmeni a ja k tomu tak pristupuju. Nesmel ke mne v sestinedeli, protoze vykam jen cizim lidem. Nebudu se ve stari starat o nikoho, komu vykam. Tecka :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1641
22.11.21 16:13

No, asi bych řekla manželovi, že mi to vadí a aby si při vhodné příležitosti s rodiči promluvil. Ale u nás to bylo ještě horší. Jsem s manželem fakt dlouho, moji rodiče ho znali jako dítě. Takže moji rodiče mu nadále tykali a on jim vykal. Říkala jsem jim to, nic. A pak jednou jsme byli na návštěvě a oni si navzájem tykali. Bylo to fakt divný po těch letech :D A ani jsem nepostřehla, kdy se to stalo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
22.11.21 16:24

Tak já mám tchýni, které vykám celé roky a od švagra přítelkyně, která je o 20 let mladší jak já mé tchýni tyká. Je mi to taky divné, ale jsem už zvyklá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
22.11.21 16:24

Tipla bych si, ze svagr se neupejpal a o tykani si rekl sam. Ze to neni blbe manzelovi, mi prijde zvlastni. Asi bych mu rekla, ze je mi to lito a nechala ho, at to nejak diplomaticky natukne nebo zaonaci, prece jen jsou to jeho rodice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36792
22.11.21 16:28

Mně nabídli tykání, švagrová stále vyká, protože nedokáže tykat. Vztahy máme asi rovnocenné, nesoutěžíme :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
22.11.21 16:31

Ja jsem drzka, rekla bych jim, ze mi maji vykat taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6435
22.11.21 16:34

:lol: jé, moje oblíbené téma : Vykání a tykání fakt vydá NA CELOU KNIHU,
jak v práci, tak v rodině…

Já zírala, když jsem se v 18 poprvé vdala a přímo na té svatbě manželovi rodiče (moc milí, ale měli už tehdy skoro 50, takže pro mne geronti) říkají při proslovu : A u nás v rodině je zvykem, Lucinko, si tykat a já jsem tvůj nový tatínek a… maminka :roll:
no krve by se ve mne nedořezal
jako absolutně jsem si nedokázala představit jim tykat, i když byli zlatí…
nakonec jsem to teda dala
ale u nás v rodině si dodnes třeba říkají přivdané „Babi/babičko, Vy…“
prostě to bylo u nás jinak no..
nakonec jsem obecně spíš tykací typ a asi i tohle mne dost otrkalo, takže i v práci i v rodině si radši tykám… na tvém místě - chápu tě - bych poprosila manžela, aby to rodičům taktně naznačil, že tě to mrzí, mne by to mrzelo (dnes) už taky.. ale jako mladá holka bych to asi brala OK… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat