Tykat x vykat sourozencům přítele?

Anonymní
2.7.20 15:14

Tykat x vykat sourozencům přítele?

Ahojky. Je mi 16 a mám přítele. Přítel má dva už starší bratry, oba dva mají už dvě malé děti, takže odhaduji, že jim je kolem 30 let. Jsem hroznej stydlín, ještě jsem je nepoznala a nevím vůbec, jestli bych jim měla tykat nebo vykat :lol: Přece jen pro ně jsem ještě spíš dítě a normálně, kdyby to byl cizí člověk, tak bych řekla “dobrý den” ale když to je brácha mého přítele, tak je to takové zvláštní. Nechci se nějak ztrapnit nebo něco, tak budu ráda, když mi poradíte co se hodí v mém případě víc, tykání či vykání :P

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13665
2.7.20 15:16

No když jim budeš vykat, tak si budou připadat děsně starý. Třicetiletí muži nechtějí, aby je šestnáctileté mladé ženy vnímaly jako dědky :-D

Normálně bych tykala -alespoň to je trénink jak se nenechat tím studem ovládat. Navíc - na trapnost se neumírá, to je jen trochu nepříjemný a čím méně pozornosti tomu člověk věnuje, tím méně nepříjemné to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4140
2.7.20 15:24

Urcite tykat. Kdyz jim zacnes vykat, nejspis ti tykani sami nabidnou. Z vykani na tykani se strasne spatne prechazi. Pak to konci vetsinou tim, ze clovek formuluje vety tak, aby nemusel pouzit ani jedno. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
2.7.20 15:25

Já bych asi z pozice 16 leté holky vykala a počkala až mi někdo tykání nabídne. Přijít na grilovačku a všem dospělím říct čau…nevím…to bych si asi nedovolila…možná bych začla něco mezi tím…Třeba zdravím…Jako že ZDRAVÍM já sem Andrea… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
2.7.20 15:25
@Ou píše:
No když jim budeš vykat, tak si budou připadat děsně starý. Třicetiletí muži nechtějí, aby je šestnáctileté mladé ženy vnímaly jako dědky :-DNormálně bych tykala -alespoň to je trénink jak se nenechat tím studem ovládat. Navíc - na trapnost se neumírá, to je jen trochu nepříjemný a čím méně pozornosti tomu člověk věnuje, tím méně nepříjemné to je.

Přesně, mě je 35 a taky bych nechtěl, aby mi holka potencionálně mladšího bráchy vykala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
2.7.20 15:26

Tykala bych, az te pritel predstavi, ale pokud si nejsi jista, zeptala bych se jednoduse pritele. Ten je zna nejlip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2625
2.7.20 15:26

Když navrhnes tykání, tak to podle mě bude v pohodě. Sice je bratr starší, ale ty žena a myslím, že to je víc, takže bych to při seznamování prohodila, jestli nevadí tykání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
2.7.20 15:29

A úplně nejjednoduší je to podle představení
když je to „ahoj, to je brácha Petr“ nebo se představí sám „Ahoj, já jsem Petr“, tak tykáš „Ahoj Petře“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49703
2.7.20 15:31

Tohle by mel predevsim vyresit tvuj kluk, ze vas predstavi jmeny a automaticky si budete tykat. Zas nejsou tolik starsi, aby si museli potrpet na vykani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26414
2.7.20 15:34
@Anonymní píše:
Ahojky. Je mi 16 a mám přítele. Přítel má dva už starší bratry, oba dva mají už dvě malé děti, takže odhaduji, že jim je kolem 30 let. Jsem hroznej stydlín, ještě jsem je nepoznala a nevím vůbec, jestli bych jim měla tykat nebo vykat :lol: Přece jen pro ně jsem ještě spíš dítě a normálně, kdyby to byl cizí člověk, tak bych řekla “dobrý den” ale když to je brácha mého přítele, tak je to takové zvláštní. Nechci se nějak ztrapnit nebo něco, tak budu ráda, když mi poradíte co se hodí v mém případě víc, tykání či vykání :P

Pokud tě představí, měli bysta si tykat. Zas takové díté nejsi, když máš přítele, co tě přivede ukázat rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
2.7.20 15:36

Vykat, dokud ti nenabidnou tykání a věř, že to udělají hned a budeš mít po starostech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26414
2.7.20 15:40
@Mallorka píše:
Vykat, dokud ti nenabidnou tykání a věř, že to udělají hned a budeš mít po starostech

Tykání nabízí ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1476
2.7.20 15:40

Jsem ve veku sourozencu a hlasuju pro automaticke tykani :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
2.7.20 15:45

Rozhodně tykat. Kdyz mi vykaji synovcovi kamaradi, pripadam si jak bába a (v jejich ocich samozrejme jsem). :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
2.7.20 15:49

Přítel tě bratrům jistě představí, takže rovnou při podání ruky proběhne ahoj já jsem ten a ten, ahoj já jsem ta a ta asi budete tykat. Můj manžel má o 13let mladšího bratra a se všemi jeho přítelkyněmi si vždy hned tykame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama