Typy jak studovat v zahraničí (UK)

25
23.6.21 19:02

--

Ahojky, potřebuji docela velkou radu, a budu moc vděčná za všechny odpovědi. Je mi 17 a jsem ve druháku na střední - ekonomie a podnikání. Jsem premiant třídy v Angličtině. Teď docela narážím a čtu něco o studiu v zahraničí, a docela mě to zaujalo, jenže o tom vím kulový.
Tak jsem se chtěla zeptat, jak to vlastně funguje. Něco málo jsem si o tom zjišťovala, a vím, že jsou nějaké výměnné pobyty nebo nějaké univerzity (chtěla bych Velkou Británii, jsem zapomněla zmínit).
Vůbec nevím jak to funguje, takže nemám ani představu kdy, jak a co. Proto bych byla ráda, kdyby jste mi sem vypsaly tak nějak ty typy co lze studovat (univerzita,…), a prostě vše okolo toho no…hlavně mi jde o to se zlepšit v Angličtině ale taky o další studium. (nejspíš AJ nebo ekonomie, ale fakt nevím jak to tam mají). Taky miluju cestování, a jsem si jistá, že chci v životě cestovat. Každopádně určitě až po střední bych něco takového plánovala.
Moc děkuju všem za odpovědi, a omluvám se že jsem v tom takovej neználek- :hug: (kdyby nějaké otázky ohledně toho- třeba jsem zapomněla něco napsat- tak odepíšu)

Příspěvek upraven 24.06.21 v 12:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15129
23.6.21 19:44

Studijní pobyty v zahraničí se dělají v rámci univerzit přes program Erasmus. Studium ve Velké Británii je v současné době, co jsem četla, dost velký problém kvůli jejich vystoupení z EU. Stále nejsou doladěné všechny systémy a procesy. Ale ty jsi na střední, tak to možná za ty dva roky stihnou… No a nebo zkusit přijímačky jako řádný student zahraniční vysoké školy. Tam teda detaily a podmínky nevím. Ale bacha na školné, dost škol je má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
23.6.21 20:52

Skolne univerzity v UK zvysili od najblizzsieho skolskeho roku pre studentov z EU z cca 9250£ na 22 000£. Nie som si uplne ista, ci vsetky, ale tento rok sme to riesili doma a moje dieta (a mnoho dalsich maturantov) sa rozhodlo neist do UK, ale do Holandska, kde je skolne cca 10% oproti UK. A to si este nejedla a nemas kde spat :)
Inak existuju agentury, ktore pomahaju s celym procesom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4711
23.6.21 20:56

Hele, ty premiantko, douč se česky nebo neodmaturuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9255
24.6.21 06:01
@Alriga píše:
Hele, ty premiantko, douč se česky nebo neodmaturuješ.

Vidíš jak ses zla? Chudera ten příspěvek radši celý smazala. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4711
24.6.21 06:26
@Cenarius píše:
Vidíš jak ses zla? Chudera ten příspěvek radši celý smazala. :,(

Já jsem naopak hodná, teď to napíše znovu a správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14751
24.6.21 07:35

Dobrý den @Alriga,

prosím vás, abyste v tomto případě zakladatelku narážek ušetřila. Ptá se slušně, na důležitou věc a určitě není jediná, kdo takové věci řeší.

Děkuji

Natálie :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat