Typy na přípravky pro jemné a splihlé vlasy

178
2.10.20 08:18

Typy na přípravky pro jemné a splihlé vlasy

Milé dámy,

zajímaly by mne jenom Vaše odzkoušené typy na nějaké kvalitní přípravky ( šampony, balzámy atp.) pro jemné a splihlé vlasy. V kadeřnictví to většinou řešili tak, že mi udělali nějaký zajímavý krátký účes, což mi zatím vyhovovalo skrz časté potulky přírodou přes noc na několik dní, ale dost by mě lákalo vyzkoušet také dlouhé vlasy, třeba si upléct copánek a tak. Zatím je to za pomoci Schaumy a fénu s kulatým hřebenem celkem fajn nebo si přes noc zapletu malé copánky a taky to docela jde, ale zajímalo by mě, jestli třeba nemáte nějaké lepší typy. Předestírám, že nejsem moc takový ten typ, co by se příliš fintil, spíše jsem taková divoká lesní žínka, která má ráda divokou přirozenost, hlavně když s tím není moc práce, když je člověk většinu volného času někde v luftě nebo na vandru. Ale vzhledem k mému povolání bych potřebovala vypadat i normálně.)) nejlépe hezky a ne jak zmoklá slépka. Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10761
2.10.20 08:32

Můžu doporučit použití epsomské soli. Používám jako bezkonkurenční peeling na moji problematickou pleť, a pak spolu s šamponem Alpecin C1 (proti vypadávání vlasů - je teda psaný pro muže, ale mně zachránil po porodu vlasy) - správně by se měl zahřát kondicionér a sůl se v něm rozpustit a až poté nanést jako masku. Na to já většinou nemám čas, takže prostě nasypu sůl k šamponu do dlaně tak 1:1 a tu směsku vetřu do vlasů a nechám působit, než se osprchuju/oholím. Mám potom podstatně bohatší vlasy, které se u kořínků tolik nemastí.
A epsomskou sůl kupuju Najtelo 1kg za 69,–Kč, resp. na pilulka.cz s kódem ze stravenek ještě o 10% levněji, takže na tyhle kosmetické věci vydrží dlouho a je to za pár korun (u těch dražších se platí jen za parfemaci nebo hezčí obal). Ta kamarádka se zbavila ekzémů koupelemi v epsomské soli, tam je ale potřeba nešetřit a dát si do koupele fakt minimálně 1 hrnek. Pomáhá to i na bolesti svalů a kloubů, to má vyzkoušené manžel (na namožené svaly i na zvrtnutý kotník).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
2.10.20 08:43
@zrcadlo píše:
Můžu doporučit použití epsomské soli. Používám jako bezkonkurenční peeling na moji problematickou pleť, a pak spolu s šamponem Alpecin C1 (proti vypadávání vlasů - je teda psaný pro muže, ale mně zachránil po porodu vlasy) - správně by se měl zahřát kondicionér a sůl se v něm rozpustit a až poté nanést jako masku. Na to já většinou nemám čas, takže prostě nasypu sůl k šamponu do dlaně tak 1:1 a tu směsku vetřu do vlasů a nechám působit, než se osprchuju/oholím. Mám potom podstatně bohatší vlasy, které se u kořínků tolik nemastí.
A epsomskou sůl kupuju Najtelo 1kg za 69,–Kč, resp. na pilulka.cz s kódem ze stravenek ještě o 10% levněji, takže na tyhle kosmetické věci vydrží dlouho a je to za pár korun (u těch dražších se platí jen za parfemaci nebo hezčí obal). Ta kamarádka se zbavila ekzémů koupelemi v epsomské soli, tam je ale potřeba nešetřit a dát si do koupele fakt minimálně 1 hrnek. Pomáhá to i na bolesti svalů a kloubů, to má vyzkoušené manžel (na namožené svaly i na zvrtnutý kotník).

Děkuji za typ. To zní zajímavě a je to ještě levnější jak některé ty šampóny :) A jestli to pomůže na svaly a klouby, o to víc paráda, to se po náročném vandru v horách bude taky hodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
2.10.20 08:45

Já na vlasy používám sampon Khadi Amla a nic jiného, jen čistě přírodní, sice dražší, ale vydrzi dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13874
2.10.20 08:52

Mě docela pomáhá tužidlo Tony&Guy na objem a nepoužívám kondicionery.
Nedávno jsem šla do kadeřnictví nechat si sestříhat vlasy a paní mi doporučila je zkrátit a sestříhat celkově, je to fakt znát. Dám tužidlo, vyfoukám s hlavou ohnutou, nalakuji a objem je na světě. Když jsem měla vše stejně dlouhé a dlouhé vlasy, prostě to na mě viselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10761
2.10.20 08:55
@NEITIRI píše:
Děkuji za typ. To zní zajímavě a je to ještě levnější jak některé ty šampóny :) A jestli to pomůže na svaly a klouby, o to víc paráda, to se po náročném vandru v horách bude taky hodit :)

Za mě je to na kůži a vlasy fakt zázrak, až se divím, že se o tom v ČR moc nemluví (alespoň já neznala nikoho, kdo by to znal a používal).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3404
2.10.20 08:58

Používat vše bez silikonu, zejména šampóny.

Khadi amla je výborny tip, dobrá je i značka dessert essence a natura siberica - dobrý je rakytníkový peeling na vlasovou pokožku.

Nebo zkusit zábaly z henny- barevné nebo jen jako regeneraci.

Vlasové vody - lopuchovy vyluh od naděje - po každém umytí vmasírovat konečky prstů do ještě vlhké vlasové pokožky, pak vyfoukat

Tipů je celkem dost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
2.10.20 09:00
@zrcadlo píše:
Za mě je to na kůži a vlasy fakt zázrak, až se divím, že se o tom v ČR moc nemluví (alespoň já neznala nikoho, kdo by to znal a používal).

Tak to taky neznám! Díky za tip, vyzkouším na ekzém, co mám na pažích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3404
2.10.20 09:16

Tu sůl teda taky neznám ;) zní to zajímavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10761
2.10.20 09:57
@ropucha 02 píše:
Tak to taky neznám! Díky za tip, vyzkouším na ekzém, co mám na pažích.

Tak se neděs toho, že to bude pálit (když jsou ta ložiška rozškrábaná), fakt to pomáhá, zkus vydržet pravidelně (třeba i jen ve sprše si ty ruce popatlat tou solí a chvíli nechat působit). Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
5.10.20 07:35

Děkuji moc všem za typy. Je jich celkem dost. Zatím se zkusím podívat po té soli, to vypadá fakt zajímavě. A to ostatní taky vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat