Typy učení na nočník v zimě

127
4.1.21 14:57

Typy učení na nočník v zimě

Ahojky maminky, nemáte někdo nějaký typ na učení na nočník v zimě, těch témat je tu spousta, ale nějak nefungují…už to zkoušíme asi 14 a nic :-(, malýmu bude 27 měsíců a přijde mě, že to vůbec nechápe :-(…když sundám plenu, tak si ji podá a hned si ji chce dát sám, nechce být bez plen vůbec, tak jsme je schovali, ale pořád se počůrává :-) ale jen co se počůrá, tak si sedne na nočník. Poradíte prosím někdo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
4.1.21 15:03

Vydržet. Nedávat plínu. Ono mu to za dalších 14 dní docvakne, hlavně ho dávej sama na nočník, po spaní, jídle, před svačinou, alespon´5-6 x denně, na chvilku, ne vysedávat 1/2 hodiny a když tam něco udělá, ohromně chval!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
4.1.21 15:12

@StM90 já bych radila úplný opak - když malý naprosto nechápe " vo co gou", tak to nemá smysl, počkej třeba měsíc a začni znova - je to zbytečné trápení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
4.1.21 15:15

Malý se začal učit taky přibližně v tomhle věku.
1. Nechávala jsem ho chodit dole bez, ale chce to dost zatopit :D
2. Starší ségry i manžel mu ukázali, co se na nočníku dělá :oops:
3. Vždycky jsem vzala nějaké hračky/autíčka a že si půjdeme na nočník hrát - stavěli jsme třeba komín z kostek a když se náhodou vyčůral, všichni jsme jásali a tleskali
Neboj, pochopí to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
4.1.21 15:17

Kluk neřekne, že něco dělá a jednou z deseti naznačí, že má bobana v plence. Přijde mi to stejný smysl, jako dávat na nočník roční :nevim: i ty maminky, co mají problémy vždycky píšou „ukazuje, říká čččí, ví že se to dělá do nočníku“ počkám prostě na jaro a budu prát teplacky. Chci naostro začít takový to týden fakt nedat krom noci a to prostě teď nejde, chodíme ven dvakrát denně a vrací se s úplně mokrou plenkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
4.1.21 15:24

Zalezi, jak moc si uzivas pocurany byt a stres. Ja zacala taky v zime, ale s plenou. Dala nocnik na viditelne misto a vysazovala, chvalila za uspech, nehody neresila vubec.

Kdyz byl doma bez nehod, dostaval plenu jen ven a na spani. Kdyz tyden uspesne cural i venku, omezili jsme jen na spani. Uplne jsem pleny odebrala, az si rekl sam.

Dohromady to byl proces na nekolik mesicu, ale do skolky uz nastoupil bezpecne odplenkovany. Nikdy nedoslo k pocurane pohovce nebo koberci, procurani x kalhot za den - v klidu a na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19924
4.1.21 15:46

Já na to netlačila. Nvm, proč hned sundávat plenku. Malou jsem vysadila ráno po probuzení, stejně tak odpoledne po spaní. Potom než jsme šly ven a po příchodu. A postupně si zvykla.

Pokud vůbec neví, co se po něm chce, tak bych to nechala takhle. A uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 17:25

Koupila jsem hezky samolepky motorek a auticek a stacilo jednou ho vcas posadit aby to do nocniku stihl, dostal na nocnik jednu samolepku a pak uz mu to slo samo aby dostal dalsi a dalsi samolepky na nocnik, prakticky se odplenkoval od toho prvniho vycurani behem jednoho odpoledne, druhej den jsme sli bez pleny i ven, na noc jsem mu ji vzala mesic nato. Zadny nehody se mu nestavaly, asi jsme to dobre nacasovali

• Citovat
  • Nahlásit
32499
4.1.21 17:38

Koupila jsem v DM takové speciální tabletky do nočníku které jakože obarví moč a dítě mají motivovat :mrgreen: No, moc se na to zprvu netvářila, ale pak najednou začala říkat dej mi tabletu a běžela ji počůrat. Nechávala jsem prostě bez plen. Do 14 dnů byla suchá i přes noc. Asi týden trvalo než se do nočníku naučila i kakat, to byl zpočátku problém. Začali jsme taky tak ve 2 a čtvrt roce. Předtim jen seděla na nočníku a nic, ani kapka, ale nijak zvlášt jsem ji nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
4.1.21 21:47

@StM90 asi není připravený, nelámej to pres koleno a zkus to znovu na jaře, normálně se na to vybodni, neznechucuj mu nocník atd… nech ho být a pak doporučuji indiánskou metodu.
https://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/

jednoho dne sundat plenu a už jí nenandat (na procházky a všude věci na převlečení), motivovat počůrání kytičky apod…

budu to absolvovat potřetí, dvakrát to bylo do 10-14 dnů úspěšné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
5.1.21 09:17

@Káťa19 …nočník nechám pořád na očích a asi to nechám na jaro :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19924
5.1.21 10:11
@StM90 píše:
@Káťa19 …nočník nechám pořád na očích a asi to nechám na jaro :-)

Ono zkus ho posadit třeba ráno nebo po spaní. A uvidíš. jinak bych to nelámala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
5.1.21 10:16
@P4ja píše:
Ono zkus ho posadit třeba ráno nebo po spaní. A uvidíš. jinak bych to nelámala.

ale jen pokud bude chtit, hodne deti si pak udela vylozene averzi.

Jinak za ty dva tri mesice bude uplne jinde, uvidis, ;) jaky pokrok udela, je znat kazdy mesic :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
5.1.21 11:43

@P4ja : zrovna dneska ráno, jen co se vzbudil jsem hned posadila a dala mu knížku a seděl tam tak 10 min a pak vstal a šel si pro plenu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19924
5.1.21 11:52
@StM90 píše:
@P4ja : zrovna dneska ráno, jen co se vzbudil jsem hned posadila a dala mu knížku a seděl tam tak 10 min a pak vstal a šel si pro plenu :-D

To nevadí, proč ne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat