Reklama

Týrání matky, zanedbávání dítěte - co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:45
Týrání matky, zanedbávání dítěte, co dělat?

Ahoj

Vždycky tu poradíte, tak se jdu zeptat

Máme známou, naše rodiny se přátelí už po x generací. Stará paní (83) měla na podzim úraz - spadla v kuchyni a celé odpoledne, noc a dopoledne ležela na podlaze při otevřeném okně než ji našla její starší dcera (která žije s ní v domě, jen nahoře v patře) a zavolala záchranku. Paní měla hodně modřin, byla nachlazená a od té doby není soběstačná. Co ale zarazilo její mladší dceru bylo, že modřiny má na podivných místech. Ale neřešilo se to, nevěděla, jak spadla a tak si říkala, že bůhví, jak to bylo.
Od té doby tam mladší dcera častěji jezdí, snaží se starat, zybtek zastává starší dcera a pečovatelka. O víkendu se stará paní svěřila. že ji starší dcera týrá (psychické týrání nebo náběh na ně tam bylo už delší dobu). Bije ji, polévá vodou, dává zkažené potraviny. byla jí nabídnuta pomoc, ale nechce, prý vše popře, stydí se a má strach. Aktuálně se i řeší, že jí krade důchod nebo poměrnou část, ale to je zatím podezření

Ale jde o to, že starší dcera má syna - téměř 8let. Že se o něj netará tak, jak by měla se prý vědělo už delší dobu. Ale prý je to stále horší. Syna dává často hlídat různým lidem - dělala to i dřív, teď je to už i na několik týdnů, ani na Vánoce nebyl doma. Odhlásila ho ze školy (1.třída) s tím, že ho dá do mš, že nezvládá. Nikdo nechápeme, jak je možné, že ZŠ nic neřeší. Doma má neskutečný humus, viděla jsem fotky - fotila její sestra- a zamořuje tím postupně celý dům, nioc nevyhodí, shromažďuje. V bytě jsou jen uličky, kluk má zaházenou postel humusem, takže těžko říct, kde spí (pokud je zrovna s ní doma) atp. ˇMalý chodí ušmudlaný, neumí se sám najíst.

To je nějak v kostce, co vím. Dá se s tím něco dělat? Sociálka? Respektive podnikli byste vy něco nebo to nechali být? Pere se to v nás. Mladší sestra je zoufalá, ví, že by to měla řešit primárně ona, ale má strach, že se to starší domákne a udělá jí peklo.

Jeho matku známe celý život, je pravda, že od mala měla psychické problémy, podle její sestry se to věkem zhoršuje. je schopna zničehonic vybuchnout a ječet na okolí, pozurážet kohokoli celkem bez příčiny. I já jsem byla jednou „oběť“ jejího chování, v jednu chvíli sladká jak med a pak bum, byla jsem svině, bestie, přála mým dětem smrt.

Otec chlapce nevím, jestli o něčem ví, neznáme ho - resp víme, kdo to je, ale taky víme, že o něj nemá zájem, je ženatý a se svou rodinou a k „udělání dítěte“ (pardon, nenapadá mě jak to napsat jinak) svolil jen pokud matka nic nikde nepoví a nebude po něm nic chtít.

Děkuji za každou radu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 25.01.17 15:48

Nahlásit na sociálku zanedbání pece..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:51

@Malike d+ěkuji. a dá se tohle udělat nějak anonymně? nebo tedy spíš aby se „starší sestra“ nedozvěděla, kdo ji nahlásil?

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 25.01.17 15:51

Nahlásit jak zanedbání péče, tak i týrání babičky. A klidně se pod to podepsat.

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 25.01.17 15:54
@Anonymní píše:
@Malike d+ěkuji. a dá se tohle udělat nějak anonymně? nebo tedy spíš aby se „starší sestra“ nedozvěděla, kdo ji nahlásil?

Tak já myslím že sociální úřad nebude bonzovat..Ale podezření na někoho z rodiny asi mít bude..Každopádně bych promluvila se socialkou a vylíčila jaký podmínky doma jsou.
Co se týče matky no tam je to horší když to chce poprit

Ketris
Echt Kelišová 9298 příspěvků 25.01.17 15:54

A to se ještě tu tak blbě ptáš?! Tohle má řešit sociálka už dávno!!!

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 15:56

A vzít si kluka na chvíli k sobě a pak řešit se sociálkou atd?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:56

@Malike to ano. Je to smutné, ale je svéprávná a hol „každý svého štěstí strůjcem“. Spíš ted jde o chlapce, ten se bránit sám nemůže :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:58
@Ketris píše:
A to se ještě tu tak blbě ptáš?! Tohle má řešit sociálka už dávno!!!

Hele uklidni se. Já se to dozvěděla dneska ráno. A ono to není tak jednoduchý ani pro ty blízké.

@ka2ka těžko si ho vezmou k sobě, když jim ho ona nedá (to mě právě taky napadlo jako řešění). Nesmí se s nimi ani stýkat, pokud jedou na návštěvu za starou paníé, ona není doma a kluk taky ne. Nebo se zamknou a nezmůže nic.

Dojcanis
Závislačka 3658 příspěvků 25.01.17 16:02
@Anonymní píše:
Ahoj

Vždycky tu poradíte, tak se jdu zeptat

Máme známou, naše rodiny se přátelí už po x generací. Stará paní (83) měla na podzim úraz - spadla v kuchyni a celé odpoledne, noc a dopoledne ležela na podlaze při otevřeném okně než ji našla její starší dcera (která žije s ní v domě, jen nahoře v patře) a zavolala záchranku. Paní měla hodně modřin, byla nachlazená a od té doby není soběstačná. Co ale zarazilo její mladší dceru bylo, že modřiny má na podivných místech. Ale neřešilo se to, nevěděla, jak spadla a tak si říkala, že bůhví, jak to bylo.
Od té doby tam mladší dcera častěji jezdí, snaží se starat, zybtek zastává starší dcera a pečovatelka. O víkendu se stará paní svěřila. že ji starší dcera týrá (psychické týrání nebo náběh na ně tam bylo už delší dobu). Bije ji, polévá vodou, dává zkažené potraviny. byla jí nabídnuta pomoc, ale nechce, prý vše popře, stydí se a má strach. Aktuálně se i řeší, že jí krade důchod nebo poměrnou část, ale to je zatím podezření

Ale jde o to, že starší dcera má syna - téměř 8let. Že se o něj netará tak, jak by měla se prý vědělo už delší dobu. Ale prý je to stále horší. Syna dává často hlídat různým lidem - dělala to i dřív, teď je to už i na několik týdnů, ani na Vánoce nebyl doma. Odhlásila ho ze školy (1.třída) s tím, že ho dá do mš, že nezvládá. Nikdo nechápeme, jak je možné, že ZŠ nic neřeší. Doma má neskutečný humus, viděla jsem fotky - fotila její sestra- a zamořuje tím postupně celý dům, nioc nevyhodí, shromažďuje. V bytě jsou jen uličky, kluk má zaházenou postel humusem, takže těžko říct, kde spí (pokud je zrovna s ní doma) atp. ˇMalý chodí ušmudlaný, neumí se sám najíst.

To je nějak v kostce, co vím. Dá se s tím něco dělat? Sociálka? Respektive podnikli byste vy něco nebo to nechali být? Pere se to v nás. Mladší sestra je zoufalá, ví, že by to měla řešit primárně ona, ale má strach, že se to starší domákne a udělá jí peklo.

Jeho matku známe celý život, je pravda, že od mala měla psychické problémy, podle její sestry se to věkem zhoršuje. je schopna zničehonic vybuchnout a ječet na okolí, pozurážet kohokoli celkem bez příčiny. I já jsem byla jednou „oběť“ jejího chování, v jednu chvíli sladká jak med a pak bum, byla jsem svině, bestie, přála mým dětem smrt.

Otec chlapce nevím, jestli o něčem ví, neznáme ho - resp víme, kdo to je, ale taky víme, že o něj nemá zájem, je ženatý a se svou rodinou a k „udělání dítěte“ (pardon, nenapadá mě jak to napsat jinak) svolil jen pokud matka nic nikde nepoví a nebude po něm nic chtít.

Děkuji za každou radu

Chudák paní panebože :,( :,(

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 16:02
@Anonymní píše:
Hele uklidni se. Já se to dozvěděla dneska ráno. A ono to není tak jednoduchý ani pro ty blízké.@ka2ka těžko si ho vezmou k sobě, když jim ho ona nedá (to mě právě taky napadlo jako řešění). Nesmí se s nimi ani stýkat, pokud jedou na návštěvu za starou paníé, ona není doma a kluk taky ne. Nebo se zamknou a nezmůže nic.

a k tobě by nemohl jít?

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 25.01.17 16:03
@Anonymní píše:
@Malike to ano. Je to smutné, ale je svéprávná a hol „každý svého štěstí strůjcem“. Spíš ted jde o chlapce, ten se bránit sám nemůže :?

Tak na ospod a tam říct vše..Oni nemůžou nikomu říkat kdo koho nahlásil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 16:06

@ka2ka Bohužel, já mám dvě děti svoje, zaměstnání a byt 1+1, kam se opravdu další dítě nevejde, neměl by, kde spát. Navíc pokud není ani ve škole a nejspíš ani ve školce, neměl by ho, kdo hlídat. Nemluvě o tom, že mě „starší sestra“ ani nezraví a na ulici si přede mnou uplivne pokaždé, co mě potká (za to může moje snaha o to, aby se chovala ke své rodině - matka a mladší sestra - lépe). Klučina mě nejspíš pořádně ani nezná, viděl mě párkrát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 16:06
@Dojcanis píše:
Chudák paní panebože :,( :,(

super, rada, děkuji. :roll:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 16:10
@Anonymní píše:
@ka2ka Bohužel, já mám dvě děti svoje, zaměstnání a byt 1+1, kam se opravdu další dítě nevejde, neměl by, kde spát. Navíc pokud není ani ve škole a nejspíš ani ve školce, neměl by ho, kdo hlídat. Nemluvě o tom, že mě „starší sestra“ ani nezraví a na ulici si přede mnou uplivne pokaždé, co mě potká (za to může moje snaha o to, aby se chovala ke své rodině - matka a mladší sestra - lépe). Klučina mě nejspíš pořádně ani nezná, viděl mě párkrát.

tak jedině tu sociálku, a u koho to dítě tedy bývá?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama